Головна Сервіси для юристів ... Закони Про Раду національної безпеки і оборони України Стаття 4. Компетенція Ради національної безпеки і оборони України Стаття 4. Компетенція Ради національної безпеки і ...

Стаття 4. Компетенція Ради національної безпеки і оборони України

Про Раду національної безпеки і оборони України (ЗМІСТ) Інші закони
  • 2108

    Переглядів

  • 2108

    Переглядів

  • Додати в обране

    Відповідно до функцій, визначених Конституцією України, цим Законом та іншими законами, Рада національної безпеки і оборони України:

    {Абзац перший частини першої статті 4 із змінами, внесеними згідно із Законом № 43-VIII від 25.12.2014 ; в редакції Закону № 3223-IX від 13.07.2023 }

    1) розробляє та розглядає на своїх засіданнях питання, які відповідно до Конституції та законів України, Стратегії національної безпеки України, Воєнної доктрини України належать до сфери національної безпеки і оборони, та подає пропозиції Президентові України, приймає рішення щодо:

    {Абзац перший пункту 1 частини першої статті 4 в редакції Закону № 43-VIII від 25.12.2014 }

    визначення стратегічних національних інтересів України, концептуальних підходів та напрямів забезпечення національної безпеки і оборони у політичній, економічній, соціальній, воєнній, науково-технологічній, екологічній, інформаційній та інших сферах;

    проектів державних програм, доктрин, законів України, указів Президента України, директив Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України, міжнародних договорів, інших нормативних актів та документів з питань національної безпеки і оборони;

    удосконалення системи забезпечення національної безпеки та організації оборони, утворення, реорганізації та ліквідації органів виконавчої влади у цій сфері;

    проекту Закону України про Державний бюджет України та пропозицій до Бюджетної декларації по статтях, пов'язаних із забезпеченням національної безпеки і оборони України;

    {Абзац п'ятий пункту 1 частини першої статті 4 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2646-VIII від 06.12.2018 }

    матеріального, фінансового, кадрового, організаційного та іншого забезпечення виконання заходів з питань національної безпеки і оборони;

    заходів політичного, економічного, соціального, воєнного, науково-технологічного, екологічного, інформаційного та іншого характеру відповідно до масштабу потенційних та реальних загроз національним інтересам України;

    доручень, пов'язаних з вивченням конкретних питань та здійсненням відповідних досліджень у сфері національної безпеки і оборони, органам виконавчої влади та науковим закладам України;

    залучення контрольних, інспекційних та наглядових органів, що функціонують у системі виконавчої влади, до здійснення контролю за своєчасністю та якістю виконання прийнятих Радою національної безпеки і оборони України рішень, введених в дію указами Президента України;

    забезпечення і контролю надходження та опрацювання необхідної інформації, її збереження, конфіденційності та використання в інтересах національної безпеки України, аналізу на її основі стану і тенденції розвитку подій, що відбуваються в Україні і в світі, визначення потенційних та реальних загроз національним інтересам України;

    питань оголошення стану війни, загальної або часткової мобілізації, введення воєнного чи надзвичайного стану в Україні або окремих її місцевостях, оголошення в разі потреби окремих місцевостей України зонами надзвичайної екологічної ситуації;

    невідкладних заходів із розв’язання кризових ситуацій, що загрожують національній безпеці України;

    {Пункт 1 частини першої статті 4 доповнено абзацом дванадцятим згідно із Законом № 43-VIII від 25.12.2014 }

    необхідності примусового відчуження або вилучення рухомого майна, що використовується чи може використовуватися для забезпечення діяльності підприємств оборонно-промислового комплексу України і щодо якого існує ризик переривання його функціонування у зв’язку з перебуванням такого майна на території адміністративно-територіальної одиниці України, щодо якої існує загроза її тимчасової окупації та межі якої розташовані на відстані не більше 30 кілометрів від району ведення воєнних (бойових) дій або від тимчасово окупованої території;

    {Пункт 1 частини першої статті 4 доповнено абзацом тринадцятим згідно із Законом № 2561-IX від 06.09.2022 }

    2) координує виконання прийнятих Радою національної безпеки і оборони України рішень, введених в дію указами Президента України, і здійснює поточний контроль діяльності органів виконавчої влади у сфері національної безпеки і оборони, подає Президентові України відповідні висновки та пропозиції;

    {Пункт 2 частини першої статті 4 в редакції Закону № 43-VIII від 25.12.2014 }

    3) залучає до аналізу інформації посадових осіб та фахівців органів виконавчої влади, державних установ, наукових закладів, підприємств та організацій усіх форм власності;

    4) ініціює розроблення нормативних актів та документів з питань національної безпеки і оборони, узагальнює практику їх застосування та результати перевірок їх виконання;

    5) координує і контролює переведення центральних і місцевих органів виконавчої влади, а також економіки країни на роботу в умовах воєнного чи надзвичайного стану;

    6) координує і контролює діяльність органів місцевого самоврядування в межах наданих повноважень під час введення воєнного чи надзвичайного стану;

    7) координує та контролює діяльність органів виконавчої влади по відбиттю збройної агресії, організації захисту населення та забезпеченню його життєдіяльності, охороні життя, здоров'я, конституційних прав, свобод і законних інтересів громадян, підтриманню громадського порядку в умовах воєнного та надзвичайного стану та при виникненні кризових ситуацій, що загрожують національній безпеці України;

    8) координує і контролює діяльність органів виконавчої влади з протидії корупції, забезпечення громадської безпеки та боротьби із злочинністю з питань національної безпеки і оборони;

    {Частину першу статті 4 доповнено пунктом 8 згідно із Законом № 43-VIII від 25.12.2014 }

    9) приймає рішення про визнання особи такою, яка має значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархом), а також про виключення особи з Реєстру осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів);

    {Частину першу статті 4 доповнено пунктом 9 згідно із Законом № 1780-IX від 23.09.2021 }

    10) веде Реєстр осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів);

    {Частину першу статті 4 доповнено пунктом 10 згідно із Законом № 1780-IX від 23.09.2021 }

    11) затверджує Положення про Державний реєстр санкцій та визначає адміністратора Державного реєстру санкцій;

    {Частину першу статті 4 доповнено пунктом 11 згідно із Законом № 3223-IX від 13.07.2023 }

    12) здійснює інші повноваження, визначені законом.

    {Частину першу статті 4 доповнено пунктом 12 згідно із Законом № 3223-IX від 13.07.2023 }

    Примітка. Кризовою ситуацією вважається крайнє загострення протиріч, гостра дестабілізація становища в будь-якій сфері діяльності, регіоні, країні.

    {Частину першу статті 4 доповнено абзацом згідно із Законом № 43-VIII від 25.12.2014 }

    Попередня

    4/15

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати