Головна Сервіси для юристів ... Постанови КМУ Про Премію Кабінету Міністрів України за особливий внесок у забезпечення розвитку кримськотатарської мови Про Премію Кабінету Міністрів України за особливий...

Про Премію Кабінету Міністрів України за особливий внесок у забезпечення розвитку кримськотатарської мови | від 15-03-2024 - 297-2024-п

Додати в обране

Державний герб України

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 15 березня 2024 р. № 297
Київ

Про Премію Кабінету Міністрів України за особливий внесок у забезпечення розвитку кримськотатарської мови

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Заснувати Премію Кабінету Міністрів України за особливий внесок у забезпечення розвитку кримськотатарської мови.

2. Затвердити такі, що додаються:

Положення про Премію Кабінету Міністрів України за особливий внесок у забезпечення розвитку кримськотатарської мови;

опис бланка диплома лауреата Премії Кабінету Міністрів України за особливий внесок у забезпечення розвитку кримськотатарської мови;

ескіз бланка диплома лауреата Премії Кабінету Міністрів України за особливий внесок у забезпечення розвитку кримськотатарської мови;

опис нагрудного знака лауреата Премії Кабінету Міністрів України за особливий внесок у забезпечення розвитку кримськотатарської мови;

ескіз нагрудного знака лауреата Премії Кабінету Міністрів України за особливий внесок у забезпечення розвитку кримськотатарської мови.

3. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з 1 січня 2025 року.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 73



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 березня 2024 р. № 297

ПОЛОЖЕННЯ
про Премію Кабінету Міністрів України за особливий внесок у забезпечення розвитку кримськотатарської мови

1. Премія Кабінету Міністрів України за особливий внесок у забезпечення розвитку кримськотатарської мови (далі - Премія) присуджується громадянам України, іноземцям, особам без громадянства, які зробили вагомий внесок у відродження, дослідження, збереження, забезпечення розвитку, вивчення, популяризацію кримськотатарської мови.

2. Щороку присуджується до 20 Премій у розмірі 50 тис. гривень кожна.

Премія не присуджується повторно, а також за досягнення, передбачені у пункті 1 цього Положення, за які особа відзначена державною нагородою.

Премія не присуджується громадянам держави, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України.

Премія не присуджується особам, які публічно закликали до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, до зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, до підтримки рішень та/або дій держави-агресора, збройних формувань та/або окупаційної адміністрації держави-агресора, до співпраці з державою-агресором, збройними формуваннями та/або окупаційною адміністрацією держави-агресора, до невизнання поширення державного суверенітету України на тимчасово окуповані території України.

3. З метою проведення відбору кандидатів на присудження Премії утворюється Комітет з присудження Премії Кабінету Міністрів України за особливий внесок у забезпечення розвитку кримськотатарської мови
(далі - Комітет) у складі 10 осіб.

Комітет відповідно до покладених на нього завдань розглядає пропозиції щодо присудження Премії, проводить відбір кандидатів.

До складу Комітету входять Голова ДЕСС (голова Комітету), Віце-прем’єр-міністр України - Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, Міністр культури та інформаційної політики, Міністр Кабінету Міністрів України, а також за згодою представники Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, Інституту мовознавства імені О.О. Потебні Національної академії наук, Меджлісу кримськотатарського народу, відомі діячі кримськотатарської культури, мовознавства.

На першому засіданні Комітету обирається заступник голови Комітету з числа його членів шляхом рейтингового голосування.

Персональний склад Комітету затверджується його головою.

Члени Комітету беруть участь у його роботі на громадських засадах.

Члени Комітету зобов’язані не допускати конфлікту інтересів під час розгляду пропозицій щодо висунення кандидатів на присудження Премії.

Перед початком розгляду пропозицій щодо висунення кандидатів на присудження Премії член Комітету зобов’язаний повідомити про наявність конфлікту інтересів та надати пояснення щодо обставин, які можуть перешкоджати об’єктивному виконанню ним своїх обов’язків.

Член Комітету, в якого виявлено конфлікт інтересів, утримується під час голосування з питань, що його становлять.

Організаційною формою роботи Комітету є засідання, які проводяться у разі потреби. Засідання Комітету проводить його голова або за дорученням голови Комітету його заступник. У разі потреби засідання Комітету можуть проводитися в режимі реального часу (он-лайн).

Засідання Комітету є правоможним, якщо в ньому беруть участь не менш як дві третини його складу.

Пропозиції щодо розгляду питань на засіданні Комітету вносять голова та інші члени Комітету.

Рішення Комітету про висунення кандидатів на присудження Премії приймається відкритим голосуванням простою більшістю голосів членів Комітету, які беруть участь у засіданні.

Комітет може прийняти рішення про висунення до 20 кандидатів на присудження Премії.

У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови Комітету.

4. Рішення Комітету оформляється протоколом, який підписує голова Комітету або його заступник, що проводить засідання.

Рішення Комітету є підставою для підготовки проекту розпорядження Кабінету Міністрів України про присудження Премії.

5. Організаційне, інформаційне та технічне забезпечення діяльності Комітету здійснює ДЕСС.

6. Для здобуття Премії Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, районні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, міські, селищні, сільські ради, громадські об’єднання, творчі спілки, недержавні медіа, інші непідприємницькі товариства, установи, організації, зареєстровані в установленому законом порядку, подають ДЕСС супровідний лист, складений не більш як на одну особу у довільній формі, до якого додаються такі документи:

1) пропозиція щодо присудження Премії за формою, затвердженою ДЕСС;

2) матеріали презентації кандидата на присудження Премії (відео-, фотопрезентації, наукові та навчально-методичні публікації, матеріали в медіа, на веб-сторінках тощо);

3) характеристика кандидата на присудження Премії із зазначенням його досягнень за підписом керівника;

4) копія паспорта громадянина України чи паспортного документа іноземця або особи без громадянства - кандидата на присудження Премії;

5) копія документа, що засвідчує реєстрацію особи в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, або дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків із зазначеного Реєстру, внесені до паспорта громадянина України, крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті;

6) унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);

7) довідка з банку із зазначенням реквізитів поточного рахунка відповідної особи.

Документи, визначені у підпунктах 1-7 цього пункту, подаються до 1 березня поточного року в паперовій чи електронній формі шляхом надсилання засобами поштового зв’язку або на адресу електронної пошти ДЕСС, засобами інформаційно-комунікаційних систем чи особисто.

Копії документів, подання яких передбачено цим пунктом, не подаються у разі, коли ДЕСС має технічну можливість отримувати необхідні відомості шляхом електронної інформаційної взаємодії з інформаційно-комунікаційними системами та публічними електронними реєстрами органів державної влади.

7. ДЕСС:

1) затверджує критерії висунення кандидата на присудження Премії;

2) забезпечує прийняття та попередній розгляд документів, зазначених у пункті 6 цього Положення;

3) перевіряє відповідність документів, зазначених у пункті 6 цього Положення, вимогам цього Положення та інформує Комітет про результати такої перевірки;

4) готує щороку згідно з рішенням Комітету проект розпорядження Кабінету Міністрів України про присудження Премії та в установленому порядку подає його до 1 серпня на розгляд Кабінету Міністрів України.

8. Розпорядження Кабінету Міністрів України про присудження Премії є підставою для вручення лауреату диплома, нагрудного знака та здійснення виплати грошової винагороди.

Грошова винагорода з урахуванням утриманих податків та зборів перераховується на поточний рахунок, відкритий у банку.

9. Фінансування видатків, пов’язаних із виплатою Премії, здійснюється за рахунок та в межах коштів, передбачених у державному бюджеті ДЕСС на зазначені цілі.

10. Диплом і нагрудний знак вручаються в урочистій обстановці Прем’єр-міністром України або Віце-прем’єр-міністром України згідно з розподілом функціональних повноважень чи за їх дорученням - Головою ДЕСС.

У разі відсутності лауреата під час урочистого вручення диплом і нагрудний знак вручаються йому Головою ДЕСС.



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 березня 2024 р. № 297

ОПИС
бланка диплома лауреата Премії Кабінету Міністрів України за особливий внесок у забезпечення розвитку кримськотатарської мови

Диплом лауреата Премії Кабінету Міністрів України за особливий внесок у забезпечення розвитку кримськотатарської мови складається з аркуша з текстом.

Виготовляється з високоякісного крейдованого паперу і має форму прямокутника розміром 210 х 297 міліметрів.

На лицьовому боці диплома золотистого кольору міститься зображення нагрудного знака лауреата Премії Кабінету Міністрів України за особливий внесок у забезпечення розвитку кримськотатарської мови. Навколо зображення нагрудного знака міститься схематичне зображення променів сонця у вигляді стилізованої кримськотатарської тамги.

Нижче під рискою, над якою зазначаються прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності) лауреата, в центрі аркуша чорною фарбою надруковані слова: “нагороджено ПРЕМІЄЮ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ЗА ОСОБЛИВИЙ ВНЕСОК У ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОЇ МОВИ”.

Нижче зазначаються дата і номер розпорядження Кабінету Міністрів України про присудження Премії.

З лівого і правого боків диплома містяться вертикальні смуги у вигляді стилізованого зображення кримськотатарського геометричного орнаменту.

Диплом підписується Прем’єр-міністром України.



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 березня 2024 р. № 297

ЕСКІЗ
бланка диплома лауреата Премії Кабінету Міністрів України за особливий внесок у забезпечення розвитку кримськотатарської мови

Державний герб України



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 березня 2024 р. № 297

ОПИС
нагрудного знака лауреата Премії Кабінету Міністрів України за особливий внесок у забезпечення розвитку кримськотатарської мови

Нагрудний знак лауреата Премії Кабінету Міністрів України за особливий внесок у забезпечення розвитку кримськотатарської мови (далі - знак) має форму кола діаметром 35 міліметрів, край знака обрамований подвійним бортиком.

Знак виготовляється з нейзильберу.

На лицьовому боці знака у центрі зображені стилізована відкрита книга та елемент кримськотатарського орнаменту Орьнек у вигляді квітки. У верхній частині навколо квітки міститься схематичне зображення променів сонця. На полі між зовнішнім і внутрішнім обрамленнями зліва направо по колу кримськотатарською мовою виконано напис: “BAR KЬЗЬСNI BER VATANРA”, що в перекладі означає “Присвяти свої сили Батьківщині”. Внутрішня частина кола покрита блакитною емаллю.

На зворотному боці знака у центрі міститься схематичне зображення Будинку Уряду України. У верхній частині розміщено зображення малого Державного Герба України (тризуба) і напис у три рядки: “ПРЕМІЯ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ”. Під зображенням Будинку Уряду України розміщено зображення кримськотатарської тамги і напис у чотири рядки: “ЗА ОСОБЛИВИЙ ВНЕСОК У ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОЇ МОВИ”.

Усі написи і зображення - рельєфні.

За допомогою вушка та кільця знак з’єднується з прямокутною планкою. Висота планки - 18 міліметрів, ширина - 25 міліметрів. Планка обтягнута шовковою муаровою стрічкою у вигляді двох рівновеликих горизонтальних смужок синього та жовтого кольорів. На зворотному боці планки є застібка для прикріплення знака до одягу.



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 березня 2024 р. № 297

ЕСКІЗ
нагрудного знака лауреата Премії Кабінету Міністрів України за особливий внесок у забезпечення розвитку кримськотатарської мови

Державний герб України


Додати в обране
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст