Стаття 12. Заявка

Про охорону прав на винаходи і корисні моделі (ЗМІСТ) Інші закони
  • 1053

    Переглядів

  • 1053

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Особа, яка бажає зареєструвати винахід (корисну модель) і має на це право, подає до НОІВ заявку.

    Заявка може подаватися у паперовій або електронній формі. Спосіб подання заявки обирає заявник.

    За заявками, поданими в електронній формі, здійснюється електронне діловодство відповідно до вимог Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг", цього Закону та правил, встановлених на їх основі центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері інтелектуальної власності. На заявки в електронній формі накладається кваліфікований електронний підпис або удосконалений електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа заявника (представника у справах інтелектуальної власності чи іншої довіреної особи заявника), відповідно до вимог Закону України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги".

    {Абзац третій частини першої статті 12 в редакції Закону № 2801-IX від 01.12.2022 }

    {Частина перша статті 12 в редакції Закону № 816-IX від 21.07.2020 }

    2. За дорученням заявника заявку може бути подано через представника у справах інтелектуальної власності або іншу довірену особу.

    3. Віднесення інформації, яка міститься у заявці, до державної таємниці здійснюється згідно із Законом України "Про державну таємницю" та прийнятими на його основі нормативними актами.

    Якщо винахід (корисну модель) створено з використанням інформації, зареєстрованої у Зводі відомостей, що становлять державну таємницю України, чи цей винахід (корисна модель) згідно із Законом України "Про державну таємницю" може бути віднесений до державної таємниці, то заявка подається до НОІВ через режимно-секретний орган заявника чи через компетентний орган місцевої державної адміністрації за місцем знаходження (для юридичних осіб) або місцем проживання (для фізичних осіб). До заявки додається пропозиція заявника щодо віднесення винаходу (корисної моделі) до державної таємниці з посиланням на відповідні положення Закону України "Про державну таємницю".

    4. Заявка на винахід повинна стосуватися одного або групи винаходів, пов'язаних єдиним винахідницьким задумом (вимога єдиності винаходу).

    Заявка на корисну модель повинна стосуватися однієї корисної моделі (вимога єдиності корисної моделі).

    5. Заявка складається українською мовою і повинна містити:

    заяву про державну реєстрацію винаходу (корисної моделі);

    {Абзац другий частини п'ятої статті 12 із змінами, внесеними згідно із Законом № 850-IV від 22.05.2003 ; в редакції Закону № 816-IX від 21.07.2020 }

    опис винаходу (корисної моделі);

    формулу винаходу (корисної моделі);

    креслення (якщо на них є посилання в описі);

    реферат.

    6. У заяві про державну реєстрацію винаходу (корисної моделі) необхідно вказати заявника (заявників) і його (їх) адресу, а також винахідника (винахідників).

    {Абзац перший частини шостої статті 12 із змінами, внесеними згідно із Законом № 816-IX від 21.07.2020 }

    Винахідник має право вимагати, щоб його не згадували як винахідника даного винаходу (корисної моделі) в будь-якій публікації НОІВ, зокрема у відомостях про заявку чи про державну реєстрацію винаходу (корисної моделі).

    {Абзац другий частини шостої статті 12 із змінами, внесеними згідно із Законом № 816-IX від 21.07.2020 }

    7. Опис винаходу (корисної моделі) повинен викладатися у визначеному порядку і розкривати суть винаходу (корисної моделі) настільки ясно і повно, щоб його зміг здійснити фахівець у зазначеній галузі.

    8. Формула винаходу (корисної моделі) повинна виражати його суть, базуватися на описі і викладатися у визначеному порядку ясно і стисло.

    9. Реферат та назва винаходу (корисної моделі) складаються лише для інформаційних цілей. Вони не можуть братися до уваги з іншою метою, зокрема для тлумачення формули винаходу (корисної моделі) і визначення обсягу правової охорони.

    {Частина дев'ята статті 12 в редакції Закону № 816-IX від 21.07.2020 }

    10. Складання і подання заявки здійснюються відповідно до правил, встановлених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері інтелектуальної власності, відповідно до цього Закону.

    {Частина десята статті 12 із змінами, внесеними згідно із Законами № 5460-VI від 16.10.2012 , № 816-IX від 21.07.2020 }

    11. За подання заявки сплачується збір. Зазначений збір сплачується до спливу двох місяців від дати подання заявки. Цей строк продовжується, але не більше ніж на шість місяців, якщо до його спливу або протягом двох місяців після його спливу буде подано відповідне клопотання та сплачено збір за його подання.

    {Абзац перший частини одинадцятої статті 12 із змінами, внесеними згідно із Законами № 850-IV від 22.05.2003 , № 816-IX від 21.07.2020 }

    {Абзац другий частини одинадцятої статті 12 виключено на підставі Закону № 850-IV від 22.05.2003 }

    Попередня

    16/46

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати