Стаття 6. Умови надання правової охорони

Про охорону прав на винаходи і корисні моделі (ЗМІСТ) Інші закони
  • 1228

    Переглядів

  • 1228

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Правова охорона надається винаходу (корисній моделі), що не суперечить публічному порядку, загальновизнаним принципам моралі та відповідає умовам патентоздатності.

    {Частина перша статті 6 із змінами, внесеними згідно із Законами № 850-IV від 22.05.2003 , № 816-IX від 21.07.2020 }

    2. Об’єктом винаходу, правова охорона якому надається згідно з цим Законом, може бути продукт (пристрій, речовина, штам мікроорганізму, культура клітин рослини і тварини тощо), процес (спосіб).

    Об’єктом корисної моделі, правова охорона якій надається згідно з цим Законом, може бути пристрій або процес (спосіб).

    {Частина друга статті 6 в редакції Законів № 850-IV від 22.05.2003 , № 816-IX від 21.07.2020 }

    3. Правова охорона згідно з цим Законом не поширюється на такі об’єкти:

    сорти рослин і породи тварин;

    біологічні у своїй основі процеси відтворення рослин і тварин, що не належать до небіологічних та мікробіологічних процесів, а також продукти таких процесів;

    компонування напівпровідникових виробів;

    результати художнього конструювання;

    хірургічні чи терапевтичні способи лікування людини або тварини, способи діагностики організму людини або тварини. Дія цього положення не поширюється на продукти (речовини або композиції), що застосовуються в діагностиці або лікуванні;

    процеси клонування людини;

    процеси змінювання через зародкову лінію генетичної ідентичності людей;

    використання людських ембріонів для промислових або комерційних цілей;

    процеси змінювання генетичної ідентичності тварин, які можуть спричинити їх страждання без будь-якої істотної медичної користі для людей або тварин, а також тварин, виведених внаслідок такого процесу;

    людський організм на різних стадіях його формування та розвитку, а також просте виявлення одного з його елементів, зокрема послідовності або частини послідовності гена. Дія цього положення не впливає на надання правової охорони винаходу, об’єктом якого є елементи людського організму поза організмом або одержані в інший спосіб, із застосуванням технічного процесу, включаючи послідовність чи часткову послідовність гена, якщо навіть структура цього елемента ідентична структурі природного елемента;

    продукт або процес, який стосується рослини чи тварини, використання якого обмежується певним сортом рослин чи певною породою тварин;

    продукт або процес, який стосується природного біологічного матеріалу, не відокремленого від свого природного середовища, або що не є продуктом технічного процесу.

    Заборона на законодавчому рівні комерційного використання певного об’єкта з інших підстав не впливає на надання йому правової охорони.

    Не відповідає поняттю "винахід (корисна модель)", визначеному статтею 1 цього Закону, та не визнається винаходом (корисною моделлю) згідно з цим Законом, якщо виступає як самостійний об’єкт:

    відкриття, наукова теорія, математичний метод;

    схема, правила і метод проведення ігор, конкурсів, аукціонів, фізичних вправ, інтелектуальної або організаційної, зокрема господарської, діяльності (планування, фінансування, постачання, облік, кредитування, прогнозування, нормування тощо);

    комп’ютерна програма;

    форма представлення інформації (наприклад, у вигляді таблиць, діаграм, графіків, за допомогою акустичних сигналів, вимовляння слів, візуальних демонстрацій, зокрема на екрані комп’ютерного пристрою, аудіо- та відеодисків, умовних позначень, зокрема дорожніх знаків, схем маршрутів, кодів, шрифтів тощо, розкладів, інструкцій, проектів або схем планування споруд, будинків, територій);

    зовнішній вигляд продуктів (зокрема виробів, споруд, територій), спрямований на задоволення виключно естетичних потреб.

    {Частина третя статті 6 в редакції Законів № 850-IV від 22.05.2003 , № 816-IX від 21.07.2020 }

    4. Пріоритет, авторство і права на винахід та корисну модель засвідчуються патентом.

    {Абзац перший частини четвертої статті 6 в редакції Закону № 816-IX від 21.07.2020 }

    {Абзац другий частини четвертої статті 6 виключено на підставі Закону № 816-IX від 21.07.2020 }

    Строк чинності майнових прав інтелектуальної власності на винахід становить 20 років від дати подання заявки до НОІВ. Якщо заявка подана на підставі міжнародної заявки, строк чинності майнових прав інтелектуальної власності на винахід обчислюється від дати подання міжнародної заявки.

    {Абзац третій частини четвертої статті 6 в редакції Закону № 816-IX від 21.07.2020 }

    {Абзац четвертий частини четвертої статті 6 виключено на підставі Закону № 816-IX від 21.07.2020 }

    {Абзац п'ятий частини четвертої статті 6 виключено на підставі Закону № 816-IX від 21.07.2020 }

    {Абзац шостий частини четвертої статті 6 виключено на підставі Закону № 816-IX від 21.07.2020 }

    Строк чинності майнових прав інтелектуальної власності на корисну модель становить 10 років від дати подання заявки до НОІВ.

    {Абзац сьомий частини четвертої статті 6 із змінами, внесеними згідно із Законом № 816-IX від 21.07.2020 }

    Строк чинності майнових прав інтелектуальної власності на секретний винахід та секретну корисну модель дорівнює строку засекречування винаходу або корисної моделі, але не може бути довшим за визначений згідно з цим Законом строк чинності майнових прав інтелектуальної власності на винахід або корисну модель.

    {Абзац восьмий частини четвертої статті 6 в редакції Закону № 816-IX від 21.07.2020 }

    Чинність майнових прав інтелектуальної власності на винахід (корисну модель) припиняється достроково за умов, викладених у статті 32 цього Закону.

    {Абзац дев'ятий частини четвертої статті 6 із змінами, внесеними згідно із Законом № 816-IX від 21.07.2020 }

    5. Обсяг правової охорони, що надається, визначається формулою винаходу або корисної моделі. Тлумачення формули здійснюється в межах опису винаходу, корисної моделі та відповідних креслень.

    {Частина п'ята статті 6 в редакції Закону № 816-IX від 21.07.2020 }

    6. Чинність майнових прав інтелектуальної власності на винахід, який є способом одержання продукту, поширюється і на продукт, безпосередньо одержаний цим способом.

    {Частина шоста статті 6 із змінами, внесеними згідно із Законом № 816-IX від 21.07.2020 }

    Попередня

    10/46

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст