Головна Сервіси для юристів ... Закони Про нотаріат Стаття 67. Порядок видачі свідоцтва про право на спадщину Стаття 67. Порядок видачі свідоцтва про право на с...

Стаття 67. Порядок видачі свідоцтва про право на спадщину

Про нотаріат (ЗМІСТ) Інші закони
  • 5535

    Переглядів

  • 5535

    Переглядів

  • Додати в обране

    Свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, встановленому цивільним законодавством, на ім’я всіх спадкоємців або за їх бажанням кожному з них окремо.

    Спадкоємці, які пропустили строк для прийняття спадщини, можуть бути за згодою всіх інших спадкоємців, які прийняли спадщину, включені до свідоцтва про право на спадщину як такі, що прийняли спадщину. Така згода спадкоємців повинна бути викладена у письмовій формі і подана нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування до видачі свідоцтва про право на спадщину.

    {Частина друга статті 67 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1709-VII від 20.10.2014 }

    Про видачу свідоцтва про право на спадщину на ім’я неповнолітнього чи недієздатного спадкоємця нотаріус або уповноважена на це посадова особа відповідного органу місцевого самоврядування повідомляє органи опіки та піклування за місцем проживання спадкоємця для охорони його майнових інтересів.

    {Частина третя статті 67 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1709-VII від 20.10.2014 }

    Свідоцтво про право на спадщину на земельну частку (пай) після смерті фізичних осіб, евакуйованих із зони відчуження, відселених із зони безумовного (обов’язкового) або зони гарантованого добровільного відселення, громадян України, які самостійно переселилися з територій, що зазнали радіоактивного забруднення, і на момент евакуації, відселення або самостійного переселення були членами колективних або інших сільськогосподарських підприємств, а також пенсіонерів з їх числа, які проживали у сільській місцевості, може бути видане уповноваженою на це посадовою особою відповідного органу місцевого самоврядування спадкоємцям першої та другої черги за законом (як у випадку спадкування ними за законом, так і у випадку спадкування ними за заповітом) і за правом представлення на підставі трудової книжки (даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування) члена колективного або іншого сільськогосподарського підприємства чи засвідченого належним чином витягу з неї, за наявності в ньому відповідного запису, чи рішення суду, яке набрало законної сили, про членство в колективному або іншому сільськогосподарському підприємстві, що розташовувалося на цій території.

    {Статтю 67 доповнено новою частиною згідно із Законом № 1709-VII від 20.10.2014 ; в редакції Закону № 1217-IX від 05.02.2021 }

    Свідоцтво про право на спадщину на земельну частку (пай) після смерті фізичних осіб може бути видане уповноваженою на це посадовою особою відповідного органу місцевого самоврядування спадкоємцям першої та другої черги за законом (як у випадку спадкування ними за законом, так і у випадку спадкування ними за заповітом) і за правом представлення на підставі сертифіката на право на земельну частку (пай) чи договорів купівлі-продажу, дарування, міни, чи свідоцтва про право на спадщину, чи рішення суду про визнання права на земельну частку (пай).

    {Статтю 67 доповнено новою частиною згідно із Законом № 1709-VII від 20.10.2014 }

    Свідоцтво про право на спадщину на земельну ділянку може бути видане уповноваженою на це посадовою особою відповідного органу місцевого самоврядування спадкоємцям першої та другої черги за законом (як у випадку спадкування ними за законом, так і у випадку спадкування ними за заповітом) і за правом представлення на підставі правовстановлюючих документів (правочинів щодо відчуження земельної ділянки, свідоцтва про право на спадщину), державного акта на право власності на землю.

    {Статтю 67 доповнено новою частиною згідно із Законом № 1709-VII від 20.10.2014 ; із змінами, внесеними згідно із Законом № 775-IX від 14.07.2020 }

    Свідоцтво про право на спадщину на майно, що підлягає реєстрації, може бути видане уповноваженою на це посадовою особою відповідного органу місцевого самоврядування спадкоємцям першої та другої черги за законом (як у випадку спадкування ними за законом, так і у випадку спадкування ними за заповітом) і за правом представлення на підставі правовстановлюючих документів.

    {Статтю 67 доповнено новою частиною згідно із Законом № 1709-VII від 20.10.2014 }

    Свідоцтво про право на спадщину на нерухоме майно, що підлягає реєстрації (крім земельної ділянки), може бути видане уповноваженою на це посадовою особою відповідного органу місцевого самоврядування спадкоємцям першої та другої черги за законом (як у випадку спадкування ними за законом, так і у випадку спадкування ними за заповітом) і за правом представлення на підставі правовстановлюючих документів та довідки зазначеного органу місцевого самоврядування з викладенням характеристики будівлі, на яку видається свідоцтво.

    {Статтю 67 доповнено новою частиною згідно із Законом № 1709-VII від 20.10.2014 }

    Свідоцтво про право на спадщину на грошовий вклад, щодо якого вкладник зробив розпорядження банку (фінансовій установі), а також на грошовий вклад, щодо якого немає заповідального розпорядження, після смерті вкладника може бути видане уповноваженою на це посадовою особою відповідного органу місцевого самоврядування спадкоємцям першої та другої черги за законом (як у випадку спадкування ними за законом, так і у випадку спадкування ними за заповітом) і за правом представлення на загальних підставах.

    {Статтю 67 доповнено новою частиною згідно із Законом № 1709-VII від 20.10.2014 }

    Свідоцтво про право на спадщину видається після спливу строку для прийняття спадщини.

    {Статтю 67 доповнено новою частиною згідно із Законом № 1709-VII від 20.10.2014 ; в редакції Закону № 3449-IX від 08.11.2023 }

    Видача свідоцтва про право на спадщину спадкоємцям, які прийняли спадщину, строком не обмежена.

    {Статтю 67 доповнено новою частиною згідно із Законом № 1709-VII від 20.10.2014 }

    При переході спадкового майна до держави свідоцтво про право на спадщину видається відповідному фінансовому органові.

    {Стаття 67 із змінами, внесеними згідно із Законом № 614-VI від 01.10.2008 }

    Попередня

    115/152

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст