Головна Сервіси для юристів ... Закони Стаття 1. Поняття нотаріату. Органи і особи, які вчиняють нотаріальні дії Стаття 1. Поняття нотаріату. Органи і особи, які в...

Стаття 1. Поняття нотаріату. Органи і особи, які вчиняють нотаріальні дії

(ЗМІСТ)
  • 588

    Переглядів

  • 588

    Переглядів

  • Додати в обране

    { Назва статті 1 в редакції Закону N 614-VI ( 614-17 ) від 01.10.2008 }

    Нотаріат в Україні - це система органів і посадових осіб, на які покладено обов'язок посвідчувати права, а також факти, що мають юридичне значення, та вчиняти інші нотаріальні дії, передбачені цим Законом, з метою надання їм юридичної вірогідності.

    Вчинення нотаріальних дій в Україні покладається на нотаріусів, які працюють в державних нотаріальних конторах, державних нотаріальних архівах (державні нотаріуси) або займаються приватною нотаріальною діяльністю (приватні нотаріуси).

    На нотаріусів, які працюють у державних нотаріальних конторах або займаються приватною нотаріальною діяльністю, законом може бути покладено вчинення інших дій, відмінних від нотаріальних, з метою надання їм юридичної вірогідності.

    { Статтю 1 доповнено новою частиною згідно із Законами N 834-VIII ( 834-19 ) від 26.11.2015, N 835-VIII ( 835-19 ) від 26.11.2015 }

    Документи, оформлені державними і приватними нотаріусами, мають однакову юридичну силу.

    У населених пунктах, де немає нотаріусів, нотаріальні дії, передбачені статтею 37 цього Закону, вчиняються уповноваженими на це посадовими особами органів місцевого самоврядування.

    { Частина статті 1 в редакції Закону N 614-VI ( 614-17 ) від 01.10.2008 }

    Вчинення нотаріальних дій за кордоном покладається на консульські установи України, а у випадках, передбачених чинним законодавством, - на дипломатичні представництва України.

    Посвідчення заповітів і доручень, прирівняних до нотаріальних, може провадитись особами, вказаними у статті 40 цього Закону.

    1/152

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст