Національна академія наук України та національні галузеві академії наук - Національна академія аграрних наук України, Національна академія медичних наук України, Національна академія педагогічних наук України, Національна академія правових наук України, Національна академія мистецтв України (далі - національні академії) є державними науковими організаціями, заснованими на державній власності.
{Частина перша статті 15 в редакції Закону № 5460-VI від 16.10.2012 }
Кошти на забезпечення діяльності національних академій щорічно визначаються у Державному бюджеті України окремими рядками. Фінансування академій може здійснюватися за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством України.
{Частина друга статті 15 із змінами, внесеними згідно із Законом № 5460-VI від 16.10.2012 }
До складу національних академій можуть входити наукові установи, підприємства, організації, об'єкти соціальної сфери, що забезпечують їх діяльність.
{Частина третя статті 15 із змінами, внесеними згідно із Законом № 5460-VI від 16.10.2012 }
Державне управління у сфері наукової і науково-технічної діяльності національних академій здійснюється згідно з законодавством України у межах, що не порушують їхньої самоврядності у вирішенні питань статутної діяльності і свободи наукової творчості.
{Частина четверта статті 15 із змінами, внесеними згідно із Законом № 5460-VI від 16.10.2012 }
Самоврядність національних академій полягає у самостійному визначенні тематики досліджень, своєї структури, вирішенні науково-організаційних, господарських, кадрових питань, здійсненні міжнародних наукових зв'язків.
{Частина п'ята статті 15 із змінами, внесеними згідно із Законом № 5460-VI від 16.10.2012 }
Національні академії виконують замовлення органів державної влади стосовно розроблення засад державної наукової і науково-технічної політики, проведення наукової експертизи проектів державних рішень і програм.
{Частина шоста статті 15 із змінами, внесеними згідно із Законом № 5460-VI від 16.10.2012 }
Національні академії щорічно звітують перед Кабінетом Міністрів України про результати наукової і науково-технічної діяльності та використання коштів, виділених їм із Державного бюджету України.
{Частина сьома статті 15 із змінами, внесеними згідно із Законом № 5460-VI від 16.10.2012 }
Національна академія наук України - вища наукова організація України, яка організує і здійснює фундаментальні та прикладні дослідження з найважливіших проблем природничих, технічних і гуманітарних наук, а також координує здійснення фундаментальних досліджень в наукових установах та організаціях незалежно від форм власності. При Національній академії наук України створюється міжвідомча рада з координації фундаментальних досліджень в Україні (далі - рада). Положення про раду та її склад затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Національні галузеві академії наук координують, організують і проводять дослідження у відповідних галузях науки і техніки.
Держава передає національним академіям у безстрокове безоплатне користування без права зміни форми власності основні фонди, а також обігові кошти. Використання майна, переданого національним академіям, здійснюється ними відповідно до законодавства та статутів національних академій. Земельні ділянки надаються національним академіям у постійне користування або в оренду відповідно до земельного законодавства України.
{Частина десята статті 15 із змінами, внесеними згідно із Законами № 1377-IV від 11.12.2003 , № 5460-VI від 16.10.2012 }
{Частину одинадцяту статті 15 виключено на підставі Закону № 5460-VI від 16.10.2012 }
Національна академія наук України та національні галузеві академії наук України здійснюють свою діяльність відповідно до законодавства України та своїх статутів, які приймаються загальними зборами відповідної академії і затверджуються Кабінетом Міністрів України.
{Частина дванадцята статті 15 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3065-III від 07.02.2002 ; в редакції № 5460-VI від 16.10.2012 }
Загальні збори Національної академії наук України та національних галузевих академій наук мають виключне право вибирати вчених України дійсними членами (академіками) та членами-кореспондентами, а іноземних вчених - іноземними членами відповідних національних академій.
{Частина тринадцята статті 15 із змінами, внесеними згідно із Законом № 5460-VI від 16.10.2012 }
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.