Головна Сервіси для юристів ... Закони Про метрологію та метрологічну діяльність Стаття 18. Уповноваження на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та моніторинг уповноважених організацій Стаття 18. Уповноваження на проведення повірки зас...

Стаття 18. Уповноваження на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та моніторинг уповноважених організацій

Про метрологію та метрологічну діяльність (ЗМІСТ) Інші закони
  • 3118

    Переглядів

  • 3118

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Органом з уповноваження на проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації (далі - орган з уповноваження), є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері метрології та метрологічної діяльності.

    2. Для проведення зазначеної в частині першій цієї статті повірки наукові метрологічні центри, метрологічні центри та повірочні лабораторії зобов’язані одержати свідоцтво про уповноваження на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології (далі - свідоцтво про уповноваження), яке видається органом з уповноваження.

    Видача, відкликання свідоцтва про уповноваження здійснюються відповідно до цього Закону з урахуванням вимог законів України "Про адміністративну процедуру" та "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності".

    {Частину другу статті 18 доповнено абзацом згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    3. Для одержання свідоцтва про уповноваження наукові метрологічні центри, метрологічні центри та повірочні лабораторії (далі - заявники) подають до органу з уповноваження заяву про уповноваження.

    Якщо уповноважується відокремлений підрозділ юридичної особи, заява подається підприємством чи організацією, до складу якої належить цей підрозділ.

    До заяви про уповноваження додаються:

    паспорт повірочної лабораторії заявника або його відокремленого підрозділу, який буде виконувати роботи з повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, затверджений керівником заявника;

    проект сфери уповноваження заявника на проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, який повинен містити відомості про категорії законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та їх метрологічні характеристики, підписаний керівником заявника. У разі якщо заявник входить до складу підприємства чи організації як відокремлений підрозділ, проект сфери уповноваження підписується керівником цього підприємства чи організації;

    копія договору користування приміщенням (найму приміщення), укладеного не менше ніж на п’ять років з дня подання заявником заяви про уповноваження, засвідчена заявником (у разі якщо заявник не має власного приміщення, необхідного для виконання повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки відповідно до заявленої сфери уповноваження);

    {Абзац шостий частини третьої статті 18 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    платіжний документ (платіжне доручення, квитанція) про сплату плати за видачу свідоцтва про уповноваження з відміткою банку, відділення поштового зв’язку або коду проведеної операції.

    Зазначений у цій частині перелік документів, що додаються до заяви про уповноваження, є вичерпним.

    Реєстрація заяви про уповноваження здійснюється відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру".

    {Частину третю статті 18 доповнено абзацом згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    У разі подання заявником неповного пакета документів, необхідних для уповноваження, заява про уповноваження залишається без руху відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру".

    {Частину третю статті 18 доповнено абзацом згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    Строк для усунення заявником недоліків щодо подання неповного пакета документів становить 10 календарних днів з дня надсилання заявнику письмового повідомлення про залишення заяви про уповноваження без руху. За клопотанням заявника орган з уповноваження може продовжити строк для усунення заявником недоліків щодо подання неповного пакета документів.

    {Частину третю статті 18 доповнено абзацом згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    У разі усунення заявником недоліків щодо подання неповного пакета документів у передбачені абзацом одинадцятим цієї частини строки заява про уповноваження вважається поданою в день її первинного подання. При цьому строк розгляду заяви про уповноваження продовжується на строк залишення заяви без руху.

    {Частину третю статті 18 доповнено абзацом згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    Заява про уповноваження не підлягає розгляду у випадках, визначених Законом України "Про адміністративну процедуру".

    {Частину третю статті 18 доповнено абзацом згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    Подані заявником для уповноваження заява та документи, що додаються до неї, залишаються в органі з уповноваження.

    {Частину третю статті 18 доповнено абзацом згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    4. Заявники можуть бути уповноважені на проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, за умови їх відповідності критеріям, яким повинні відповідати уповноважені наукові метрологічні центри, метрологічні центри та повірочні лабораторії (далі - уповноважені організації).

    Критеріями, яким повинні відповідати уповноважені організації (далі - встановлені критерії), є:

    незалежність та неупередженість;

    кваліфікація персоналу;

    наявність матеріально-технічної бази;

    наявність фонду нормативних документів та технічної документації, необхідних для проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації;

    наявність впровадженої системи якості;

    забезпечення правильності оформлення та зберігання результатів повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації.

    Заявники з метою досягнення їх відповідності встановленим критеріям повинні відповідати вимогам, визначеним центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері метрології та метрологічної діяльності.

    5. Орган з уповноваження протягом 80 робочих днів після надходження заяви про уповноваження:

    проводить експертизу поданих заявником документів та перевіряє повноту відомостей;

    проводить перевірку заявника за його місцезнаходженням на відповідність встановленим критеріям із складенням відповідного акта, до якого додаються складені або звірені заявником під час перевірки документи, що підтверджують відповідність заявника встановленим критеріям, фотознімки, електронні копії доказів, відеозаписи, інші зібрані докази;

    {Абзац третій частини п'ятої статті 18 в редакції Закону № 4017-IX від 10.10.2024 }

    проводить аналіз (розгляд) усіх матеріалів уповноваження, отриманих під час перевірки заявника за його місцезнаходженням на відповідність встановленим критеріям, та видає наказ про уповноваження або про відмову в уповноваженні заявника;

    {Частину п'яту статті 18 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    видає наказ про уповноваження та видає заявнику свідоцтво про уповноваження;

    {Абзац п'ятий частини п'ятої статті 18 в редакції Закону № 4017-IX від 10.10.2024 }

    у разі відмови в уповноваженні видає наказ про відмову у видачі свідоцтва про уповноваження із зазначенням підстави, копію якого надсилає заявнику супровідним листом.

    {Абзац шостий частини п'ятої статті 18 в редакції Закону № 4017-IX від 10.10.2024 }

    До проведення перевірки заявника на відповідність встановленим критеріям орган з уповноваження залучає фахівців наукових метрологічних центрів, які мають досвід проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки відповідно до заявленої сфери уповноваження не менше п’яти років.

    Посадові особи органу з уповноваження та фахівці наукових метрологічних центрів не можуть брати участі у проведенні експертизи поданих заявником документів та перевірки його на відповідність встановленим критеріям у разі, якщо вони перебували протягом останніх трьох років або перебувають у службовій залежності від заявника чи є близькими особами в розумінні Закону України "Про запобігання корупції" для будь-якої особи, яка належить до персоналу заявника.

    Посадові особи органу з уповноваження та фахівці наукових метрологічних центрів, які надали недостовірні відомості щодо своєї відповідності зазначеним вимогам до них (крім технічних помилок), не можуть бути залучені до проведення експертизи поданих заявниками документів та перевірки їх на відповідність встановленим критеріям протягом одного року з дня встановлення факту надання недостовірних відомостей, задокументованого у відповідному акті.

    Залучені фахівці наукових метрологічних центрів беруть участь у проведенні перевірки заявника на відповідність встановленим критеріям спільно з посадовими особами органу з уповноваження, а також мають такі самі права та виконують такі самі обов’язки під час проведення цієї перевірки, що й зазначені посадові особи.

    Залучені фахівці наукових метрологічних центрів не можуть становити більше половини складу комісії, що проводить перевірку заявника на відповідність встановленим критеріям, або очолювати зазначену комісію.

    Посадові особи органу з уповноваження та фахівці наукових метрологічних центрів, які беруть участь у проведенні експертизи поданих заявником документів та перевірки його на відповідність встановленим критеріям, мають право:

    {Частину п'яту статті 18 доповнено абзацом згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    вимагати надання заявником документів і матеріалів, необхідних для проведення експертизи або перевірки, одержувати копії таких документів і матеріалів;

    {Частину п'яту статті 18 доповнено абзацом згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    вимагати надання посадовими особами заявника у погоджений з ними строк усних чи письмових пояснень з питань, що виникають під час проведення експертизи або перевірки.

    {Частину п'яту статті 18 доповнено абзацом згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    Посадові особи органу з уповноваження та фахівці наукових метрологічних центрів, які беруть участь у проведенні експертизи поданих заявником документів та перевірки його на відповідність встановленим критеріям, зобов’язані не розголошувати конфіденційну інформацію, що стала їм відома у зв’язку із здійсненням експертизи або перевірки, та не використовувати таку інформацію в особистих інтересах чи в інтересах третіх осіб, крім випадків, визначених законом. Посадові особи, винні у порушенні зазначеного обов’язку, притягаються до встановленої законом відповідальності.

    {Частину п'яту статті 18 доповнено абзацом згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    Заявник може відкликати заяву про уповноваження до дня проведення перевірки його на відповідність встановленим критеріям.

    {Частину п'яту статті 18 доповнено абзацом згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    Заявник має право ознайомлюватися з матеріалами уповноваження відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру".

    {Частину п'яту статті 18 доповнено абзацом згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    Заявник має право подавати до органу з уповноваження пояснення та/або зауваження, у тому числі документи, до дня видання наказу про уповноваження або про відмову в уповноваженні заявника.

    {Частинуи п'яту статті 18 доповнено абзацом згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    6. Підставами для відмови у видачі свідоцтва про уповноваження є:

    подання заявником неповного пакета документів, необхідних для уповноваження, у разі неусунення недоліків під час залишення заяви про уповноваження без руху відповідно до абзаців десятого та одинадцятого частини третьої цієї статті;

    {Абзац другий частини шостої статті 18 в редакції Закону № 4017-IX від 10.10.2024 }

    виявлення в документах, поданих заявником, недостовірних відомостей (крім технічних помилок);

    встановлення за результатами перевірки заявника на відповідність встановленим критеріям факту виконання ним без уповноваження робіт з повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, які згідно з цим Законом виконуються за умови уповноваження (крім робіт, за виконання яких без уповноваження заявнику раніше було відмовлено у видачі свідоцтва про уповноваження з підстави, передбаченої цим абзацом, або дію раніше виданого йому свідоцтва про уповноваження було припинено шляхом відкликання з підстави, передбаченої абзацом шостим частини десятої цієї статті);

    {Абзац четвертий частини шостої статті 18 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    відмова заявника у допуску посадових осіб органу з уповноваження та/або залучених фахівців наукових метрологічних центрів до проведення його перевірки на відповідність встановленим критеріям з підстав, не передбачених законом, про що посадові особи, які проводять відповідну перевірку, складають акт;

    невідповідність заявника встановленим критеріям.

    У разі усунення заявником причин, що стали підставою для відмови у видачі свідоцтва про уповноваження, видача свідоцтва про уповноваження здійснюється у порядку та строки, встановлені частинами третьою - п’ятою цієї статті.

    У разі відмови у видачі свідоцтва про уповноваження з підстав, передбачених абзацами третім і четвертим цієї частини, або відкликання раніше виданого заявнику свідоцтва про уповноваження з підстав, передбачених абзацами шостим і сьомим частини десятої цієї статті, заява про уповноваження може бути повторно подана зазначеним заявником не менше ніж через один рік з дня надсилання йому наказу про відмову у видачі свідоцтва про уповноваження або видання наказу про відкликання раніше виданого йому свідоцтва про уповноваження.

    {Абзац восьмий частини шостої статті 18 в редакції Закону № 4017-IX від 10.10.2024 }

    7. У свідоцтві про уповноваження зазначаються категорії засобів вимірювальної техніки, повірку яких мають право проводити уповноважені організації.

    Строк дії свідоцтва про уповноваження становить п’ять років.

    Форма свідоцтва про уповноваження затверджується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері метрології та метрологічної діяльності.

    {Частину сьому статті 18 доповнено абзацом згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    8. Відомості про уповноважені організації вносяться до бази даних про наукові метрологічні центри, метрологічні центри і повірочні лабораторії, уповноважені на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, яка формується та ведеться органом з уповноваження в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері метрології та метрологічної діяльності. Внесення відомостей про уповноважені організації до зазначеної бази даних, їх оновлення є безоплатними для уповноважених організацій.

    Орган з уповноваження забезпечує на своєму офіційному веб-сайті вільний доступ до відомостей, що містяться у зазначеній базі даних, та їх постійне оновлення.

    9. Орган з уповноваження здійснює моніторинг відповідності уповноважених організацій вимогам цього Закону та встановленим критеріям.

    Моніторинг уповноважених організацій здійснюється шляхом:

    проведення планових та позапланових перевірок уповноважених організацій відповідно до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності";

    розгляду повідомлень щодо відкликання свідоцтва про уповноваження, які надаються органу з уповноваження центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері метрологічного нагляду.

    {А бзац четвертий частини дев'ятої статті 18 в редакції Закону № 4017-IX від 10.10.2024 }

    Планові перевірки уповноважених організацій проводяться відповідно до річних планів з періодичністю, визначеною згідно з вимогами Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

    10. Орган з уповноваження видає наказ про відкликання свідоцтва про уповноваження у разі, якщо:

    уповноважена організація за власним бажанням звернулася із заявою про відкликання свідоцтва про уповноваження;

    уповноважену організацію припинено шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення або ліквідації;

    не виконано припис про усунення порушень за результатами планової або позапланової перевірки уповноваженої організації у встановлений строк;

    уповноважена організація відмовила в допуску посадових осіб органу з уповноваження до проведення її планової або позапланової перевірки з підстав, не передбачених законом, про що посадовими особами, які проводили відповідну перевірку, складено акт;

    встановлено факт виконання уповноваженою організацією поза сферою уповноваження робіт з повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, які згідно з цим Законом можуть виконуватися за умови уповноваження, про що посадовою особою органу з уповноваження складено акт;

    встановлено факт порушення уповноваженою організацією заборони, встановленої абзацом четвертим частини п’ятої статті 17 цього Закону, про що посадовою особою органу з уповноваження складено акт.

    Орган з уповноваження видає наказ про відкликання свідоцтва про уповноваження не пізніше 20 робочих днів:

    з дня одержання заяви уповноваженої організації про відкликання її свідоцтва про уповноваження;

    з дня встановлення факту припинення уповноваженої організації шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення або ліквідації;

    з дня завершення строку, встановленого органом з уповноваження для усунення виявлених порушень у приписі про усунення порушень за результатами планової або позапланової перевірки уповноваженої організації, у разі неусунення таких порушень уповноваженою організацією протягом встановленого строку;

    з дня складення акта, передбаченого абзацами п’ятим - сьомим цієї частини.

    Реєстрація заяви уповноваженої організації про відкликання її свідоцтва про уповноваження здійснюється відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру".

    Заява уповноваженої організації про відкликання її свідоцтва про уповноваження, подана з порушенням вимог Закону України "Про адміністративну процедуру" та без зазначення підстав для відкликання, залишається без руху відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру".

    Строк для усунення уповноваженою організацією недоліків щодо подання заяви про відкликання її свідоцтва про уповноваження становить 10 календарних днів з дати надсилання уповноваженій організації письмового повідомлення про залишення заяви про відкликання свідоцтва про уповноваження без руху. За клопотанням уповноваженої організації орган з уповноваження може продовжити строк усунення недоліків щодо заяви про відкликання свідоцтва про уповноваження.

    У разі усунення уповноваженою організацією недоліків щодо подання заяви про відкликання її свідоцтва про уповноваження у передбачені абзацом п’ятнадцятим цієї частини строки відповідна заява вважається поданою в день її первинного подання. При цьому строк розгляду заяви про відкликання свідоцтва про уповноваження продовжується на строк залишення заяви без руху.

    Заява уповноваженої організації про відкликання її свідоцтва про уповноваження не підлягає розгляду у випадках, визначених статтею 45 Закону України "Про адміністративну процедуру".

    Подана уповноваженою організацією заява про відкликання її свідоцтва про уповноваження залишається в органі з уповноваження.

    {Частина десята статті 18 в редакції Закону № 4017-IX від 10.10.2024 }

    { Частину одинадцяту статті 18 виключено на підставі Закону № 4017-IX від 10.10.2024 }

    12. Спори та скарги з питань уповноваження на проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, у тому числі щодо дій або бездіяльності посадових осіб органу з уповноваження, вирішуються в адміністративному порядку відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" та/або адміністративним судом.

    Подання скарги чи пред’явлення позову не зупиняє дію наказу про відмову у видачі свідоцтва про уповноваження.

    {Частина дванадцята статті 18 в редакції Закону № 4017-IX від 10.10.2024 }

    13. Порядок видачі або відмови у видачі свідоцтва про уповноваження, його відкликання затверджується Кабінетом Міністрів України відповідно до положень Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" та цього Закону.

    {Частина тринадцята статті 18 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    {Стаття 18 в редакції Закону № 2740-VIII від 06.06.2019 }

    Попередня

    18/33

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати