Головна Сервіси для юристів ... Закони Про карантин рослин Стаття 46. Фітосанітарний контроль вантажів з об’єктами регулювання, що експортуються, імпортуються або реекспортуються Стаття 46. Фітосанітарний контроль вантажів з об’є...

Стаття 46. Фітосанітарний контроль вантажів з об’єктами регулювання, що експортуються, імпортуються або реекспортуються

Про карантин рослин (ЗМІСТ) Інші закони
  • 836

    Переглядів

  • 836

    Переглядів

  • Додати в обране

    {Назва статті 46 із змінами, внесеними згідно із Законом № 617-VIII від 15.07.2015 }

    Імпорт, експорт, реекспорт об’єктів регулювання, включених до переліку об’єктів регулювання для цілей імпорту, експорту та реекспорту, здійснюється в супроводі оригіналу фітосанітарного сертифіката або фітосанітарного сертифіката на реекспорт, виданого в електронній або паперовій формі, які мають однакову юридичну силу, та/або іншої документації за запитом країни призначення.

    {Частина перша статті 46 в редакції Закону № 617-VIII від 15.07.2015 ; із змінами, внесеними згідно із Законом № 2246-IX від 12.05.2022 }

    Оригінали фітосанітарного сертифіката та фітосанітарного сертифіката на реекспорт видаються державним фітосанітарним інспектором:

    у паперовій формі - якщо цього вимагають фітосанітарні заходи країни призначення;

    в електронній формі - в інших випадках, у тому числі на вимогу особи.

    {Статтю 46 доповнено новою частиною згідно із Законом № 2246-IX від 12.05.2022 }

    Фітосанітарний сертифікат або фітосанітарний сертифікат на реекспорт видається державним фітосанітарним інспектором не раніше, ніж за 14 діб до дати переміщення об’єктів регулювання на підставі проведених фітосанітарних процедур. Фітосанітарний сертифікат або фітосанітарний сертифікат на реекспорт також може видаватися на рослини, продукти рослинного походження, місця зберігання, упаковки, засоби перевезення, контейнери, ґрунт та будь-які інші організми, об’єкти або матеріали, здатні переносити чи поширювати регульовані шкідливі організми, не включені до переліку об’єктів регулювання для цілей імпорту, експорту та реекспорту, за запитом особи, яка здійснює переміщення вантажу з такими об’єктами.

    {Частина статті 46 із змінами, внесеними згідно із Законом № 617-VIII від 15.07.2015 }

    Державний фітосанітарний інспектор зобов’язаний видати заявнику фітосанітарний сертифікат або фітосанітарний сертифікат на реекспорт та/або інший документ за запитом країни призначення або прийняти рішення про відмову в його видачі на підставі заяви власника вантажу або уповноваженої ним особи на оформлення фітосанітарного сертифіката, фітосанітарного сертифіката на реекспорт та висновку фітосанітарної експертизи (аналізів). Державний фітосанітарний інспектор зобов’язаний видати заявнику фітосанітарний сертифікат або фітосанітарний сертифікат на реекспорт чи прийняти рішення про відмову в його видачі протягом 8 робочих годин після отримання ним висновку фітосанітарної експертизи (аналізів). Висновок фітосанітарної експертизи (аналізів) надається за результатами аналізу щодо наявності шкідливих організмів протягом 24 годин з моменту завершення завантаження транспортного засобу. Початок та завершення завантаження транспортного засобу фіксуються шляхом направлення власником вантажу або уповноваженою ним особою письмового повідомлення до фітосанітарної лабораторії, яка за вибором власника вантажу або уповноваженої ним особи здійснюватиме фітосанітарну експертизу (аналізи). Повідомлення має містити інформацію про транспортний засіб, вантаж, заплановані час та дату початку і завершення завантаження. У разі проведення на вимогу країни-імпортера чи власника вантажу або його уповноваженого представника складного аналізу (мікологічного, бактеріологічного, вірусологічного, гельмінтологічного) висновок фітосанітарної експертизи (аналізів) видається не пізніше дня, наступного за днем завершення проведення фітосанітарної експертизи (аналізів), та не пізніше ніж на тридцятий день з дня подання зразка об’єкта регулювання для проведення фітосанітарної експертизи (аналізів). Фітосанітарний сертифікат або фітосанітарний сертифікат на реекспорт може видаватися на об’єкти регулювання, заражені регульованими шкідливими організмами, за умови відсутності заборон у країні імпорту на ввезення таких об’єктів регулювання.

    {Частина статті 46 в редакції Законів № 617-VIII від 15.07.2015 , № 2501-VIII від 10.07.2018 ; із змінами, внесеними згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    Рішення про відмову у видачі фітосанітарного сертифіката або фітосанітарного сертифіката на реекспорт надається особі у письмовій формі засобами електронного зв’язку не пізніше дня, наступного за днем прийняття відповідного рішення.

    {Частина п'ята статті 46 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    Підставами для прийняття рішення про відмову у видачі фітосанітарного сертифіката або фітосанітарного сертифіката на реекспорт є:

    невідповідність об’єктів регулювання вимогам фітосанітарних заходів країни-імпортера;

    {Абзац другий частини статті 46 в редакції Закону № 2501-VIII від 10.07.2018 }

    {Абзац третій частини статті 46 виключено на підставі Закону № 2501-VIII від 10.07.2018 }

    відсутність реєстрації особи, передбаченої статтею 27 цього Закону;

    невідповідність наявних об’єктів регулювання заявленим особою для переміщення;

    невиконання розпоряджень державного фітосанітарного інспектора щодо застосування фітосанітарних заходів;

    відсутність оплати за видачу фітосанітарного сертифіката або фітосанітарного сертифіката на реекспорт.

    Підставами для відкликання та/або переоформлення фітосанітарного сертифіката або фітосанітарного сертифіката на реекспорт є:

    {Абзац перший частини сьомої статті 46 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2246-IX від 12.05.2022 }

    повідомлення особи про втрату фітосанітарного сертифіката або фітосанітарного сертифіката на реекспорт;

    зміна способу транспортування або транспортного засобу;

    зміна адреси, країни призначення чи пункту ввезення;

    {Абзац четвертий частини сьомої статті 46 в редакції Закону № 2246-IX від 12.05.2022 }

    пошкодження фітосанітарного сертифіката або фітосанітарного сертифіката на реекспорт, що не дає можливості визначити фітосанітарний стан об’єктів регулювання.

    Порядок оформлення, відкликання, переоформлення фітосанітарного сертифіката або фітосанітарного сертифіката на реекспорт визначається Кабінетом Міністрів України.

    {Частина восьма статті 46 із змінами, внесеними згідно із Законами № 2246-IX від 12.05.2022 , № 4017-IX від 10.10.2024 }

    Плата за видачу фітосанітарного сертифіката або фітосанітарного сертифіката на реекспорт справляється у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

    Рішення про відмову у видачі фітосанітарного сертифіката або фітосанітарного сертифіката на реекспорт може бути оскаржено до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин, або до суду.

    Заява про оскарження рішення про відмову у видачі фітосанітарного сертифіката або фітосанітарного сертифіката на реекспорт подається до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин, у строк, що не перевищує 10 днів після одержання відповідного рішення. Заява розглядається не пізніше двох робочих днів після її подання.

    {Частина статті 46 із змінами, внесеними згідно із Законом № 617-VIII від 15.07.2015 }

    Про результати розгляду заявник повідомляється у письмовій формі засобами електронного зв’язку у строк не пізніше двох робочих днів після завершення строку для розгляду заяви.

    {Частина дванадцята статті 46 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    Особа, яка у встановленому порядку надала державному фітосанітарному інспектору всі необхідні документи та здійснила оплату і не отримала у визначені терміни рішення про видачу або відмову у видачі фітосанітарного сертифіката або фітосанітарного сертифіката на реекспорт, має право здійснити задеклароване переміщення об’єктів регулювання та отримати відшкодування шкоди, завданої внаслідок неотримання такого рішення.

    {Частина статті 46 із змінами, внесеними згідно із Законом № 617-VIII від 15.07.2015 }

    Фітосанітарнй сертифікат або фітосанітарний сертифікат на реекспорт повинен мати серійний номер і за необхідності містити додаткову декларацію.

    {Частина чотирнадцята статті 46 в редакції Закону № 4017-IX від 10.10.2024 }

    Строк дії фітосанітарного сертифіката на території України становить 14 днів з дня його видачі.

    {Статтю 46 доповнено частиною згідно із Законом № 2501-VIII від 10.07.2018 }

    Проведення фітосанітарних процедур може здійснюватися відповідно до міжнародних договорів України у порядку, погодженому з національними організаціями захисту рослин країн-імпортерів.

    {Статтю 46 доповнено частиною згідно із Законом № 2501-VIII від 10.07.2018 }

    Попередня

    51/57

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати