1. У разі виявлення фізичною або юридичною особою у витязі, довідці з Державного земельного кадастру, викопіюванні з картографічних матеріалів Державного земельного кадастру технічної помилки (описка, друкарська, граматична, арифметична чи інша помилка), допущеної органом, що здійснює ведення Державного земельного кадастру, заінтересована особа письмово повідомляє про це центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, який перевіряє відповідність відомостей Державного земельного кадастру інформації, що міститься в документах, які стали підставою для внесення цих відомостей. Якщо факт невідповідності підтверджено, орган, що здійснює ведення Державного земельного кадастру, безоплатно виправляє допущену помилку в день надходження повідомлення та не пізніше наступного дня повідомляє про це заінтересованих осіб. Повідомлення про виявлення помилки може бути надіслано також в електронному вигляді з Державного аграрного реєстру через Єдиний портал адміністративних послуг, у тому числі через інтегровану з ним інформаційну систему центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
{Абзац перший частини першої статті 37 із змінами, внесеними згідно із Законами № 5462-VI від 16.10.2012 , № 985-IX від 05.11.2020 }
{Абзац другий частини першої статті 37 виключено на підставі Закону № 888-VIII від 10.12.2015 }
2. У разі виявлення технічної помилки, допущеної в записах Державного земельного кадастру органом, що здійснює його ведення, зазначений орган у п'ятиденний строк письмово повідомляє про це заінтересовану особу.
3. Виправлення технічних помилок, допущених у відомостях Державного земельного кадастру внаслідок наявності технічних помилок у документах, на підставі яких були внесені такі відомості, здійснюється після виправлення помилок у зазначених документах.
4. Виправлення інших помилок, допущених у відомостях Державного земельного кадастру внаслідок помилки у документації із землеустрою, оцінки земель, здійснюється після внесення змін до такої документації.
5. Виправлення помилок у відомостях про земельну ділянку може здійснюватися також на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок у натурі (на місцевості) або матеріалів інвентаризації земель чи рішення суду.
6. Інформація про виправлення технічних помилок не пізніше наступного дня з дня їх виправлення надається в письмовій формі власникам та користувачам земельних ділянок, а також третім особам, чиїх інтересів стосувалося виправлення помилок.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.
Аналізуйте судовий акт: Законодавством встановлений порядок виправлення технічних помилок при накладенні земельних ділянок - тому суд не допоможе (ВС КЦС № 187/1945/21 від 12.12.2023 р.)
Жінка у цій справі успадкувала земельну ділянку для обслуговування будинку та ведення особистого підсобного господарства. При формуванні, вийшло дві земельні ділянки - одна трошки менша 0,1500 га і більша - 0,3239 га. Якщо з меншою ділянкою пройшло все нормально, то більшу, при формуванні відмовились вносити в Державний земельний кадастр.
Відмова державного кадастрового реєстратора була мотивована наявністю перетину із іншою вже сформованою земельною ділянкою, приватної власності, та із іншими землями територіальної громади (комунальною власністю).
Отже, у цій справі: Позивач просила суд скасувати реєстрацію обох цих земельних ділянок, як таких, що сформовані з помилками. Проте, суди всіх інстанції відмовили їй у задоволенні позовних вимог, посилаючись на наявність позасудового порядку виправлення технічних помилок. ВС зазначив:
Відповідно до пункту 138 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою КМУ від 17 жовтня 2012 року № 1051, помилками у Державному земельному кадастрі є: Читати повністю