Головна Сервіси для юристів ... Закони Про Державний земельний кадастр Стаття 28. Внесення до Державного земельного кадастру відомостей про обмеження у використанні земель Стаття 28. Внесення до Державного земельного кадас...

Стаття 28. Внесення до Державного земельного кадастру відомостей про обмеження у використанні земель

Про Державний земельний кадастр (ЗМІСТ) Інші закони
  • 2016

    Переглядів

  • 2016

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Внесення до Державного земельного кадастру відомостей про обмеження у використанні земель здійснюється у формі:

    державної реєстрації обмежень у використанні земель;

    внесення до Державного земельного кадастру відомостей про межі обмежень у використанні земель, безпосередньо встановлених законами та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами, містобудівною документацією.

    {Абзац третій частини першої статті 28 із змінами, внесеними згідно із Законом № 711-IX від 17.06.2020 }

    2. Державна реєстрація обмеження у використанні земель здійснюється на підставі заяви:

    власника земельної ділянки, користувача земельної ділянки державної чи комунальної власності або особи, на користь якої встановлені обмеження, - щодо обмежень, які стосуються використання певної земельної ділянки;

    органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, рішенням якого затверджена документація із землеустрою, яка є підставою для внесення відомостей про ці обмеження до Державного земельного кадастру, - щодо інших обмежень.

    3. Для державної реєстрації обмеження у використанні земель заявник подає Державному кадастровому реєстратору, який здійснює державну реєстрацію таких обмежень:

    заяву про державну реєстрацію обмеження за формою, встановленою Порядком ведення Державного земельного кадастру;

    документ, що підтверджує виникнення, зміну та припинення обмеження;

    електронний документ, що містить результати робіт із землеустрою.

    {Абзац п'ятий частини третьої статті 28 виключено на підставі Закону № 1325-VII від 05.06.2014 }

    4. Державна реєстрація обмеження у використанні земель або мотивована відмова у такій реєстрації здійснюється протягом чотирнадцяти робочих днів з дати реєстрації заяви.

    5. Відмова у здійсненні державної реєстрації обмеження у використанні земель надається у разі, якщо:

    обмеження згідно із законом не підлягає державній реєстрації;

    {Абзац третій частини п'ятої статті 28 виключено на підставі Закону № 1423-IX від 28.04.2021 }

    із заявою про державну реєстрацію звернулася неналежна особа;

    подані документи не відповідають вимогам законодавства;

    заявлене обмеження вже зареєстровано.

    Зміна найменування акціонерного товариства у зв’язку із зміною типу акціонерного товариства або перетворенням акціонерного товариства в інше господарське товариство не є підставою для відмови у здійсненні державної реєстрації обмеження у використанні земель.

    {Частину п'яту статті 28 доповнено абзацом сьомим згідно із Законом № 1983-VIII від 23.03.2017 }

    6. Внесення до Державного земельного кадастру відомостей про обмеження у використанні земель, безпосередньо встановлені законами та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами, містобудівною документацією, здійснюється:

    {Абзац перший частини шостої статті 28 із змінами, внесеними згідно із Законом № 711-IX від 17.06.2020 }

    у процесі державної реєстрації земельних ділянок та внесення змін до відомостей про них;

    на підставі заяви органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, рішенням якого затверджена документація із землеустрою, містобудівна документація, які є підставою для внесення відомостей про ці обмеження до Державного земельного кадастру, в порядку, визначеному статтею 32 цього Закону.

    {Абзац третій частини шостої статті 28 із змінами, внесеними згідно із Законом № 711-IX від 17.06.2020 }

    Внесення до Державного земельного кадастру відомостей про обмеження у використанні земель у випадку, визначеному частиною дванадцятою статті 20 Земельного кодексу України, здійснюється за заявою особи, яка подала заяву про зміну цільового призначення земельної ділянки особливо цінних земель, земельної лісової ділянки з віднесенням її до земель оборони, до якої додається документація із землеустрою, на підставі якої здійснюється зміна цільового призначення земельної ділянки. У разі якщо відповідно до закону зміна цільового призначення земельної ділянки здійснюється без розроблення документації із землеустрою, до заяви додається технічна документація із землеустрою щодо інвентаризації земель.

    {Частину шосту статті 28 доповнено абзацом четвертим згідно із Законом № 3948-IX від 04.09.2024 }

    7. На підтвердження внесення до Державного земельного кадастру відомостей про обмеження у використанні земель заявнику безоплатно видається витяг з Державного земельного кадастру.

    8. Внесення до Державного земельного кадастру відомостей про обмеження у використанні земель здійснюється безоплатно.

    {Частина восьма статті 28 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1325-VII від 05.06.2014 }

    9. Відомості про обмеження у використанні земель виключаються з Державного земельного кадастру в автоматизованому режимі без прийняття рішення державним кадастровим реєстратором:

    встановлені на підставі технічної документації із землеустрою щодо резервування цінних для заповідання територій та об’єктів - через п’ять років з дня їх внесення;

    встановлені відповідно до частини другої статті 147 Земельного кодексу України у відповідній містобудівній документації - після спливу визначеного у цій документації строку, на який такі обмеження встановлені.

    {С таттю 28 доповнено ч астиною дев'ятою згідно із Законом № 1423-IX від 28.04.2021 }

    Попередня

    29/43

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст