Головна Сервіси для юристів ... Закони Про будівельні норми Стаття 7-2. Основні вимоги до будівель і споруд

Стаття 7-2. Основні вимоги до будівель і споруд

Про будівельні норми (ЗМІСТ) Інші закони
  • 1614

    Переглядів

  • 1614

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Під час проектування, будівництва та експлуатації об’єктів повинно бути забезпечено дотримання основних вимог до будівель і споруд з урахуванням їх функціонального призначення.

    2. Основні вимоги до будівель і споруд конкретизуються у будівельних нормах, нормативних документах на конструктивні та інженерні системи.

    3. Будівлі і споруди у цілому та їх окремі частини повинні бути придатними для використання за призначенням з урахуванням, зокрема, безпеки для здоров’я людей, які задіяні протягом усього життєвого циклу споруди. При належному технічному обслуговуванні будівлі і споруди мають відповідати основним вимогам протягом їх економічно обґрунтованого строку експлуатації.

    4. Основними вимогами до будівель і споруд є забезпечення:

    1) механічного опору та стійкості - будівлі і споруди повинні бути запроектовані і побудовані таким чином, щоб навантаження, що діятимуть на них під час будівництва і експлуатації, не призводили до:

    руйнування всієї будівлі або споруди, або її частини;

    значної деформації, що перевищує гранично допустимий ступінь;

    пошкодження інших частин будівлі або споруди, елементів приєднання або встановленого обладнання внаслідок значних деформацій несучих конструкцій;

    пошкодження внаслідок події у ступені, що не відповідає першопричині;

    2) пожежної безпеки - будівлі або споруди повинні бути запроектовані і побудовані таким чином, щоб у разі виникнення пожежі:

    протягом визначеного проміжку часу зберігалася несуча здатність конструкцій;

    було обмежено виникнення та поширення вогню і диму всередині будівлі чи споруди;

    було обмежено поширення вогню на сусідні будівлі і споруди;

    була забезпечена можливість евакуації людей або їх порятунок в інший спосіб;

    враховувалася безпека рятувальників;

    3) гігієни, здоров’я та захисту довкілля - будівлі і споруди повинні бути запроектовані і побудовані таким чином, щоб протягом усього життєвого циклу вони не становили загрози гігієні або здоров’ю та безпеці працівників, мешканців чи сусідів та не справляли значного впливу на якість довкілля або на клімат під час їх будівництва, експлуатації та знесення, зокрема, внаслідок будь-якого з таких чинників:

    виділення токсичного газу;

    виділення у повітря всередині або зовні приміщення небезпечних речовин, летких органічних сполук, парникових газів або небезпечних часток;

    виділення небезпечної радіації;

    виділення небезпечних речовин у ґрунтові води, морські води, поверхневі води або ґрунт;

    виділення небезпечних речовин у питну воду або інших речовин, що негативно впливають на питну воду;

    аварійного скидання стічних вод, твердих чи рідких відходів, виділення димових газів;

    сирості у частинах будівель або споруд чи на поверхнях всередині будівель або споруд;

    4) безпеки і доступності під час експлуатації - будівлі і споруди повинні бути запроектовані і побудовані таким чином, щоб вони не становили недопустимих ризиків нещасних випадків або ушкоджень під час технічного обслуговування або експлуатації, таких як небезпека послизнутися, падіння, зіткнення, опіки, ураження електричним струмом, травми від вибуху і зламів. Зокрема, будівлі і споруди мають бути запроектовані і побудовані з урахуванням доступності їх використання маломобільними групами населення, у тому числі особами з інвалідністю;

    5) захисту від шуму та вібрації - будівлі і споруди повинні бути запроектовані і побудовані таким чином, щоб шум, що сприймається мешканцями або особами, які перебувають поблизу, був зведений до рівня, що не загрожує їхньому здоров’ю і дає можливість спати, відпочивати і працювати в задовільних умовах;

    6) енергозбереження та енергоефективності - будівлі і споруди, їх системи опалювання, охолодження, освітлення та вентиляції мають бути запроектовані і побудовані таким чином, щоб кількість енергії, що використовується під час експлуатації, була низькою, з урахуванням потреб мешканців та кліматичних умов місця розташування будівлі або споруди. Будівлі і споруди також повинні бути енергозберігаючими та потребувати якомога менше енергії під час будівництва та демонтажу;

    7) сталого використання природних ресурсів - будівлі і споруди повинні бути запроектовані, побудовані і знесені таким чином, щоб використання природних ресурсів було раціональним і забезпечувало, зокрема:

    можливість повторного використання або переробки конструкцій будівель і споруд, їх матеріалів і частин після знесення;

    довговічність будівель і споруд;

    можливість використання екологічно сумісних сировинних і вторинних матеріалів у будівлях і спорудах.

    {Закон доповнено статтею 7 - 2 згідно із Законом № 850-IX від 02.09.2020 }

    Попередня

    9/14

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст