Головна Сервіси для юристів ... Закони Про будівельні норми Стаття 10. Порядок розроблення, затвердження та реєстрації будівельних норм Стаття 10. Порядок розроблення, затвердження та ре...

Стаття 10. Порядок розроблення, затвердження та реєстрації будівельних норм

Про будівельні норми (ЗМІСТ) Інші закони
  • 328

    Переглядів

  • 328

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Розроблення, затвердження, внесення змін до державних будівельних норм та визнання їх такими, що втратили чинність, здійснюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері будівництва.

    2. Розроблення, затвердження, внесення змін до галузевих будівельних норм та визнання їх такими, що втратили чинність, здійснюються відповідними суб’єктами нормування.

    3. Виконавцями робіт з нормування у будівництві є базові організації у будівництві. Положення про базову організацію у будівництві затверджує Кабінет Міністрів України. Перелік базових організацій у будівництві та методику визначення вартості робіт з нормування у будівництві встановлює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах будівництва, містобудування та архітектури.

    {Частина третя статті 10 в редакції Законів № 156-IX від 03.10.2019 , № 2254-IX від 12.05.2022 }

    4. Проект галузевих будівельних норм перед затвердженням суб’єктом нормування підлягає погодженню з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері будівництва.

    5. Порядок розроблення, погодження, затвердження, реєстрації, внесення змін до будівельних норм та визнання їх такими, що втратили чинність, встановлюється Кабінетом Міністрів України. Для забезпечення гармонізації нормативної бази України з нормативною базою Європейського Союзу встановлюється період одночасної дії будівельних норм, розроблених на основі національних технологічних традицій, та будівельних норм, гармонізованих з нормативними документами Європейського Союзу (або інших будівельних норм, кодів). Порядок застосування зазначених норм визначається Кабінетом Міністрів України. Обґрунтовані відхилення від будівельних норм, що забезпечують дотримання встановлених вимог безпеки у спосіб, не передбачений будівельними нормами, можуть бути погоджені суб’єктом нормування відповідно до встановленого ним порядку.

    При наданні погодження обґрунтованих відхилень від будівельних норм в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва зазначається така інформація:

    {Частину п’яту статті 10 доповнено абзацом другим згідно із Законом № 199-IX від 17.10.2019 }

    1) кадастровий номер земельної ділянки (для земельних ділянок, право власності чи користування на які виникло до 2004 року, а також земель, що використовуються для будівництва об’єктів на замовлення органів державної влади чи органів місцевого самоврядування відповідно до частини четвертої статті 34 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" та частини першої статті 12 - 1 Закону України "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи", - за його наявності);

    {Частину п’яту статті 10 доповнено абзацом третім згідно із Законом № 199-IX від 17.10.2019 }

    2) реєстраційний номер містобудівних умов та обмежень або будівельного паспорта, технічних умов у Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва;

    {Частину п’яту статті 10 доповнено абзацом четвертим згідно із Законом № 199-IX від 17.10.2019 }

    3) ідентифікатор об’єкта будівництва або закінченого будівництвом об’єкта (для об’єктів, яким присвоєно ідентифікатор об’єкта будівництва в порядку, встановленому Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" до надання погодження).

    {Частину п’яту статті 10 доповнено абзацом п'ятим згідно із Законом № 199-IX від 17.10.2019 }

    {Частина п’ята статті 10 із змінами, внесеними згідно із Законами № 3038-VI від 17.02.2011 , № 156-IX від 03.10.2019 }

    6. Державні та галузеві будівельні норми протягом одного місяця з дня їх затвердження підлягають реєстрації в центральному органі виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері будівництва.

    Реєстрація будівельних норм, змін до них здійснюється шляхом внесення запису до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

    {Частину шосту статті 10 доповнено абзацом другим згідно із Законом № 199-IX від 17.10.2019 }

    7. Державні та галузеві будівельні норми не підлягають реєстрації в Міністерстві юстиції України.

    8. Зареєстровані державні та галузеві будівельні норми, зміни до них набирають чинності не раніше ніж через 90 днів з дня їх реєстрації та оприлюднення на порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

    Будівельні норми вважаються такими, що втратили чинність, або вважаються скасованими з дня внесення про це запису до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, якщо більш тривалий строк не встановлено відповідним розпорядчим документом суб’єкта нормування.

    {Частина восьма статті 10 із змінами, внесеними згідно із Законом № 156-IX від 03.10.2019 ; в редакції Закону № 199-IX від 17.10.2019 }

    9. Суб’єкти нормування у будівництві, що затвердили державні та галузеві будівельні норми чи зміни до них, зобов’язані розмістити тексти та актуалізовані тексти норм із внесеними змінами на своїх офіційних веб-сайтах і забезпечити безоплатний доступ до них.

    {Частина дев'ята статті 10 в редакції Закону № 156-IX від 03.10.2019 }

    10. Будівельні норми не містять правових норм.

    {Статтю 10 доповнено частиною десятою згідно із Законом № 156-IX від 03.10.2019 }

    Попередня

    12/14

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст