Стаття 17. Формування та функціонування Інспекції

Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність (ЗМІСТ) Інші закони
  • 617

    Переглядів

  • 617

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Інспекцію очолює Виконавчий директор, який призначається Радою нагляду строком на п’ять років та який працює в Органі суспільного нагляду за аудиторською діяльністю за основним місцем роботи згідно з трудовим договором. Від імені Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю трудовий договір з Виконавчим директором підписується Головою Ради нагляду.

    Виконавчим директором має бути непрактикуюча особа, яка має досвід роботи у сфері аудиту, бухгалтерського обліку, права не менше десяти років, бездоганну ділову репутацію, не має конфлікту інтересів. Під час формування умов конкурсу з відбору кандидатури на посаду Виконавчого директора Радою нагляду можуть бути встановлені додаткові вимоги до кандидатів на цю посаду.

    Виконавчий директор має право без довіреності діяти від імені Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, в тому числі представляти його інтереси, вчиняти від його імені правочини, видавати накази та надавати розпорядження.

    Виконавчий директор призначає та звільняє своїх заступників за погодженням з Радою нагляду, а також інспекторів та інших працівників Інспекції відповідно до трудового законодавства.

    Заступником Виконавчого директора може бути непрактикуюча особа, яка має досвід роботи у сфері аудиту, бухгалтерського обліку, права, державної служби не менше семи років, бездоганну ділову репутацію, не має конфлікту інтересів.

    {Абзац п’ятий частини першої статті 17 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3603-IX від 23.02.2024 }

    Виконавчий директор згідно з укладеним трудовим договором несе персональну відповідальність за використання майна та коштів Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю і створення належних умов для діяльності Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю.

    Виконавчий директор може бути звільнений достроково у разі: відставки; неможливості виконувати свої повноваження за станом здоров’я; набрання чинності обвинувальним вироком суду; накладення адміністративного стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією; усунення з посади рішенням Ради нагляду за грубе порушення вимог цього Закону та Статуту Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю.

    {Частина перша статті 17 із змінами, внесеними згідно із Законом № 524-IX від 04.03.2020 ; в редакції Закону № 2597-IX від 20.09.2022 }

    2. До повноважень Інспекції належать:

    1) проведення перевірок з контролю якості аудиторських послуг суб’єктів аудиторської діяльності;

    2) підготовка проекту публічного звіту за результатами здійснення суспільного нагляду та проведення перевірок з контролю якості аудиторських послуг та оприлюднення звіту, затвердженого Радою нагляду;

    3) за дорученням Ради нагляду здійснення перевірки, підготовка та надання Раді нагляду проектів рекомендацій для удосконалення реалізації Аудиторською палатою України та професійними організаціями аудиторів та бухгалтерів делегованих повноважень;

    {Пункт 3 частини другої статті 17 в редакції Закону № 2597-IX від 20.09.2022 }

    4) за дорученням Ради нагляду проведення перевірок відомостей, що містять ознаки професійного проступку аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності, та реалізація стягнень;

    {Пункт 4 частини другої статті 17 в редакції Закону № 2597-IX від 20.09.2022 }

    5) методологічне забезпечення професійної кваліфікації;

    6) забезпечення функціонування Реєстру відповідно до вимог закону;

    {Частину другу статті 17 доповнено пунктом 6 згідно із Законом № 2597-IX від 20.09.2022 }

    7) контроль за безперервним професійним навчанням аудиторів, крім тих, контроль за безперервним професійним навчанням яких делеговано Аудиторській палаті України та/або професійним організаціям аудиторів та бухгалтерів;

    {Частину другу статті 17 доповнено пунктом 7 згідно із Законом № 2597-IX від 20.09.2022 }

    8) підготовка та надання Раді нагляду проектів рекомендацій для удосконалення діяльності аудиторських комітетів та органів (підрозділів), на які покладено відповідні функції;

    {Частину другу статті 17 доповнено пунктом 8 згідно із Законом № 2597-IX від 20.09.2022 }

    9) документальне оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення;

    {Частину другу статті 17 доповнено пунктом 9 згідно із Законом № 2597-IX від 20.09.2022 }

    10) забезпечення функціонування інформаційно-аналітичної системи Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю;

    {Частину другу статті 17 доповнено пунктом 10 згідно із Законом № 2597-IX від 20.09.2022 }

    11) забезпечення міжнародного співробітництва в межах повноважень Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, визначених цим Законом.

    {Частину другу статті 17 доповнено пунктом 11 згідно із Законом № 2597-IX від 20.09.2022 }

    3. Діяльність Інспекції провадиться відповідно до законодавства та Статуту Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю. Повноваження Інспекції визначаються цим Законом та Статутом Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю в межах повноважень, визначених законом.

    4. На посадових осіб та інспекторів Інспекції поширюється законодавство у сфері запобігання корупції.

    {Частина четверта статті 17 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2597-IX від 20.09.2022 }

    Попередня

    17/53

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати