Головна Сервіси для юристів ... Закони Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність Стаття 43. Відповідальність суб’єктів аудиторської діяльності перед третіми особами Стаття 43. Відповідальність суб’єктів аудиторської...

Стаття 43. Відповідальність суб’єктів аудиторської діяльності перед третіми особами

Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність (ЗМІСТ) Інші закони
  • 508

    Переглядів

  • 508

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Відповідальність суб’єкта аудиторської діяльності перед замовником аудиторських послуг та третіми особами обмежується виключно реальними збитками, що виникли внаслідок неправомірної дії або бездіяльності суб’єкта аудиторської діяльності у разі надання послуг з обов’язкового аудиту або огляду фінансової звітності, або інших аудиторських послуг, вимога щодо надання яких передбачена законодавством. Упущена, втрачена вигода, додаткові витрати, що можуть бути понесені замовником аудиторських послуг та/або третіми особами, не відшкодовуються.

    Відповідальність суб’єкта аудиторської діяльності перед замовником аудиторських послуг, що не є обов’язковим аудитом або оглядом фінансової звітності, або аудиторською послугою з аудиту регуляторної звітності, фінансової та нефінансової інформації замовника аудиторських послуг, визначених законодавством, встановлюється договором між замовником та суб’єктом аудиторської діяльності.

    {Частина перша статті 43 в редакції Закону № 1953-IX від 14.12.2021 }

    2. Суб’єкт аудиторської діяльності, який провадить обов’язковий аудит фінансової звітності, зобов’язаний мати договір страхування відповідальності суб’єкта аудиторської діяльності перед третіми особами, укладений у порядку та на умовах, встановлених Національним банком України, за погодженням з Органом суспільного нагляду за аудиторською діяльністю.

    Мінімальний розмір страхової суми за таким договором страхування, укладеним суб’єктом аудиторської діяльності, який проводить обов’язковий аудит фінансової звітності підприємств, що становлять суспільний інтерес, має становити 10 відсотків суми отриманої винагороди за договорами про надання аудиторських послуг з обов’язкового аудиту суб’єктів суспільного інтересу (без урахування податку на додану вартість) протягом року, що минув, але не менше 10 мільйонів гривень, якщо інше не передбачено законом.

    {Частина друга статті 43 із змінами, внесеними згідно із Законом № 79-IX від 12.09.2019 ; в редакції Закону № 1953-IX від 14.12.2021 }

    3. Суб’єкту аудиторської діяльності забороняється надавати послуги з обов’язкового аудиту фінансової звітності без договору страхування відповідальності перед третіми особами.

    {Частина третя статті 43 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1953-IX від 14.12.2021 }

    4. Контроль за дотриманням суб’єктами аудиторської діяльності, які надають послуги з обов’язкового аудиту фінансової звітності (крім суб’єктів аудиторської діяльності, які мають право проводити обов’язковий аудит фінансової звітності підприємств, що становлять суспільний інтерес), вимоги щодо наявності договору страхування відповідальності суб’єкта аудиторської діяльності перед третіми особами покладається на Аудиторську палату України.

    Контроль за дотриманням суб’єктами аудиторської діяльності, які проводять обов’язковий аудит фінансової звітності підприємств, що становлять суспільний інтерес, вимоги щодо наявності договору страхування відповідальності суб’єкта аудиторської діяльності перед третіми особами покладається на Інспекцію.

    {Частина четверта статті 43 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1953-IX від 14.12.2021 }

    Попередня

    44/53

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст