1
0
9618
На нещодавньому пленарному засіданні Верховної Ради України - 15 березня 2022 року, було прийнято в цілому Закон України “Про внесення змін до законів України «Про Національну поліцію» та «Про Дисциплінарний статут Національної поліції України» з метою оптимізації діяльності поліції, у тому числі під час дії режиму воєнного стану” (законопроект № 7147). Закон готується на підпис Президента України.
Що передбачає новий закон, коротко зазначимо нижче:
1. Новим законом доповнено такі повноваження Нацполіції:
2. Нові підстави для пред’явлення документів поліцейському. Так, поліцейський має право вимагати в особи пред’явлення нею документів, що посвідчують особу, та/або документів, що підтверджують відповідне право особи, у спосіб, який дає можливість поліцейському прочитати та зафіксувати дані, що містяться в документах, у випадках: якщо особа володіє зовнішніми ознаками, схожими на зовнішні ознаки особи, яка перебуває в розшуку, або безвісно зниклої особи, абоякщо самовільно залишила місце для утримання військовополонених.
3. Нові підстави для зупинення ТЗ. Поліцейський може зупиняти транспортні засоби у разі: … (новий пункт) якщо наявна інформація, яка свідчить про те, що водій або пасажир транспортного засобу є особою, яка самовільно залишила місце для утримання військовополонених.
4. Уточнені норми щодо можливості використовувати технічні прилади, технічні засоби та спеціалізоване програмне забезпечення. В тому числі - додано, що поліція може використовувати інфо, отриману за допомогою фото- і відео- техніки, тех.приладів та тех.засобів, що перебувають у чужому володінні.
5. Відбиття нападу. Так, поліцейський - у разі необхідності відбиття нападу, що загрожує життю чи здоров’ю поліцейського або іншої особи, а також усунення небезпеки у стані крайньої необхідності або при затриманні особи, яка вчинила правопорушення та/або чинить опір поліцейському - має право використати підручні засоби.
Крім того, від час воєнного стану - поліцейський має право застосовувати заходи примусу відносно осіб, які приймають участь у збройній агресії проти України без урахування вимог (обмежень) та заборон передбачених Законом України “Про Національну поліцію”.
6. Зміни до складу поліції. Окрім кримінальної поліції, патрульної поліції, органів досудового розслідування, поліції охорони, спеціальної поліції, поліції особливого призначення, додано ще інші підрозділи, діяльність яких спрямована на виконання завдань поліції або на забезпечення її функціонування. Які саме це - інші підрозділи, закон не уточнює.
7. Нацполіція може здійснювати охорону об’єктів права державної власності у тому числі на договірних засадах.
8. Тепер поліція забезпечує збирання, накопичення інформації (в тому числі, мультимедійної) та біометричних даних (відцифрований образ обличчя особи, відцифровані відбитки пальців рук, дактилокартки) - в тому числі, стосовно ДТП (які оформлені ними). Порядок таких дій встановлюється МВС
9. На час дії режиму воєнного стану - при виконанні поліцейським своїх обов’язків в цивільному одязі, поліцейський може не мати при собі спеціальний жетон, а при виконанні службових обов’язків із використанням засобів індивідуального захисту - на них може не розміщуватися ідентифікаційний номер або спеціальний жетон.
Новим законом розширено випадки, коли при виконанні своїх обов’язків у цивільному одязі поліцейський може не мати жетон - в тому числі у мирний час.
І насамкінець треба додати, що під час дії воєнного стану атестування поліцейських не проводиться. Також, в такі часи, не здійснюється громадський контроль за діяльністю поліції. У воєнний час поліцейським гарантується безоплатне медичне забезпечення в закладах охорони здоров’я будь-якої форми власності. Зазначеними змінами, також доповнено Закон України “Про Дисциплінарний статут Національної поліції України” в частині проведення службового розслідування в період дії воєнного стану.
Джерело: юридичний ресурс Протокол.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
159
Коментарі:
0
Переглядів:
157
Коментарі:
0
Переглядів:
241
Коментарі:
0
Переглядів:
265
Коментарі:
0
Переглядів:
233
Коментарі:
0
Переглядів:
276
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.