Головна Блог ... Новини Прискорення Кабміном земельної реформи - чи далеко до завершення? Постанова КМУ № 1113 від 16.11.2020р. Прискорення Кабміном земельної реформи - чи далеко...

Прискорення Кабміном земельної реформи - чи далеко до завершення? Постанова КМУ № 1113 від 16.11.2020р.

эксклюзив
Відключити рекламу
 - tn1_0_67486600_1605700640_5fb50c20a4c89.jpeg

На виконання передвиборчого указу Президента України від 15 жовтня Кабміном прийнято Постанову № 1113 від 16.11.2020 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» (далі - Постанова).

З прийняттям цієї Постанови дано чимало «доручень», найголовніше з яких – Держгеокадастр має забезпечити передачу у комунальну власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності відповідно до ст. 117 Земельного кодексу України.

Згадайте новину: Врегульовано порядок передачі в оренду водних об’єктів у комплексі із земельною ділянкою - закон № 0853

На які заходи прискорення земельної реформи наголошує Кабмін розглянемо у цьому матеріалі.

1. Держгеокадастр отримало окреме доручення прискорити проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності.

Проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення є стратегічно важливим завданням в рамках реалізації земельної реформи. Проте, питання як швидко завершиться процес інвентаризації залишається відкритим. Умови договорів на складання технічних документацій щодо інвентаризації земель між підрядниками та Держгеокадастром не виконуються через труднощі з тендерами та карантином.

2. Забезпечити передачу з 17 листопада 2020 р. земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність відповідно до ст. 117 Земельного кодексу України. Кінцевої дати в Постанові не вказано, тому виникає питання – як надовго може затянутися цей процес.

3. Держгеокадастр, відповідно до Постанови, прийматиме землевпорядну документацію на затвердження до 15 грудня 2020 року. Після цієї дати земельні ділянки щодо яких надано дозволи будуть передані територіальним громадам, і затвердження документації відбуватиметься вже органами місцевого самоврядування.

4. Земельні ділянки державної власності, права на які виставляються на земельні торги, будуть передані ОТГ після завершенні аукціонів, тобто, одразу після оприлюднення результатів торгів та укладання договорів із переможцями.

Згадайте новину: Указ підписано! Президент Зеленський передав 2 млн га сільськогосподарських земель з державної власності у власність територіальним громадам

«Це рішення — важливий крок у реалізації земельної реформи Президента України Володимира Зеленського в частині земельної децентралізації та передачі понад 2 мільйонів гектарів сільськогосподарських земель органам місцевого самоврядування — наголосив голова Держгеокадастру Роман Лещенко. Ця постанова Уряду є наступним етапом для реалізації процесу передачі земель на місця, до якого Держгеокадастр проводив підготовку протягом останнього часу.

Зокрема, 17 листопада головою Держгеокадастру підписано Наказ «Деякі питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності до комунальної власності», яким доручено керівникам головних управлінь Держгеокадастру в областях передати землі сільськогосподарського призначення у комунальну власність ОТГ, починаючи від 17 листопада.

Оскільки дата передачі земель зафіксована у наказі, то у багатьох громадян виникають запитання – із 17 листопада головні управління в областях припиняють видавати дозволи на розроблення документації із землеустрою? Відповідь Романа Лещенка на своїй сторінці у Facebook є такою (дослівно): «ділянки будуть передані до ОТГ і в подальшому вони будуть приймати рішення про передачу земельних ділянок».

Як саме відбуватиметься передача земель сільськогосподарського призначення територіальним громадам? Коротко про процедуру, в якій можна виділити три речі, які найближчим часом мають бути для цього зроблені – повідомив на сторінці у Facebook Роман Лещенко.

- Територіальні громади проводять першу сесію, де новообрані голови розпочинають виконувати свої обов’язки та повідомляють про це Головні управління Держгеокадастру області.

- Головне управління Держгеокадастру готує наказ та акт прийому передачі з переліком земельних ділянок, за підписом начальника головного управління держгеокадастру і голови територіальної громади.

- Після підписання документів, територіальні громади реєструють право комунальної власності в реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Право власності зареєстроване - територіальні громади є повноцінними розпорядниками переданих земель сільськогосподарського призначення.

Згадайте новину: 30 600 грн за спалювання листя та трави - чи працює такий штраф насправді

Насправді, Постанова як акт не містить норм права (не встановлює правил поведінки), за своїм змістом він більше нагадує розпорядчий документ. Постанова не запроваджує чогось принципово нового, оскільки цей механізм вже існував (Розпорядження КМУ від 31 січня 2018 р. № 60 «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад» - яке скасовано прийнятою Постановою).

В цілому, цей документ сприятиме активізації дій щодо передачі сільськогосподарських земель у комунальну власність. Головна умова - це завершення інвентарзиції та завершення створення ОТГ. При цьому, під час процесу передачі земель, Держгеокадастру слід бути уважнішими з орендованими землями, так як ст. 9 Закону України "Про оренду землі" ніхто не відміняв.

Автор новини: Дубенкова Марія

Джерело: юридичний ресурс Протокол

 • 3058

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 3058

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст