Главная Блог ... Новости Указ підписано! Президент Зеленський передав 2 млн га сільськогосподарських земель з державної власності у власність територіальним громадам Указ підписано! Президент Зеленський передав 2 млн...

Указ підписано! Президент Зеленський передав 2 млн га сільськогосподарських земель з державної власності у власність територіальним громадам

эксклюзив
Отключить рекламу
Указ підписано! Президент Зеленський передав 2 млн га сільськогосподарських земель з державної власності у власність територіальним громадам - tn1_0_74016600_1602787778_5f8899c2b4ba6.jpg

Процес децентралізації земельних відносин набирає обертів, про це свідчить підписаний Указ президента «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин».

Історичний процес передачі земель у комунальну власність ОТГ стартував ще у лютому 2018 року. Розпорядженняv КМУ було ініційовано передачу земель сільськогосподарського призначення державної власності, що перебували за межами населених пунктів, у комунальну власність ОТГ.

Згадайте новину: Порушники земельного законодавства платитимуть більше, прийнято Постанову КМУ

Децентралізація відбувалась у декілька етапів. По завершенні інвентаризації Держгеокадастром реєструються земельні ділянки, підписується наказ про передачу земель у комунальну власність територіальним громадам. Далі керівники ОТГ ухвалюють рішення про прийняття цих земель. Громада і Держгеокадастр підписують акт приймання-передачі земельних ділянок та ОТГ реєструє право власності на землю.

Упродовж 2018 - 2019 років близько 800 ОТГ «отримали» від Держгеокадастру у комунальну власність 1,7 млн га ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (дані Держгеокадастру).

Слово «отримали» не дарма вказано у лапках, так як саму землю сільгосппризначення передавали лише зареєстрованим ОТГ, таких на той момент було біля 40% території країни. Як наслідок, маємо прояви дискримінації, коли більшість громад, які на той момент не були об’єднаними, взагалі не отримували у розпорядження землі.

Згадайте новину: Чоловік за підробленим паспортом став держреєстратором і переоформив 498 ділянок

«Ключовий момент, без якого децентралізація не може бути в Україні завершена – це передача сільськогосподарських земель безпосередньо громадам. Сьогодні цей важливий крок буде зроблено. Сьогодні я підписую указ про заходи щодо передачі земель сільськогосподарського призначення з державної до комунальної власність», – сказав Зеленський.Тепер місцеве самоврядування має отримати у власність понад 2 млн гектарів землі

Президент відмітив, що з 26 жовтня усі новостворені громади мають отримати у комунальну власність сільськогосподарські землі та зможуть використовувати кошти, отримані від землекористування».

Також Зеленський підкреслив, що законодавство України забороняє продаж земель комунальної власності, що є гарантією того, що наступні покоління українців залишатимуться господарями своєї землі.

Проте, не буде комплексним процес децентралізації без прийняття законопроєкту № 2194 «Про децентралізацію та дерегуляцію у сфері земельних відносин», який наразі перебуває на розгляді парламенту.

Одним із основних положенням даного документу є передача земель державної власності за межами населених пунктів у комунальну власність ОТГ та проведення земельних аукціонів, через які місцеві ради розпоряджатимуться землями.

Передача функцій з розпорядження землями територіальним громадам збільшить надходження до місцевих бюджетів та зменшить рівень бюрократії у сфері землеустрою.

Згадайте новину: Як отримати у спадок земельний пай?

Повернення органам місцевого самоврядування повноважень щодо управління землями за межами населених пунктів, яких вони були позбавлені ще з 2002 року (з набранням чинності Земельним кодексом України), слід вважати найголовнішим завданням децентралізації.

Із дня набрання чинності закону землями комунальної власності територіальних громад вважатимуться усі землі державної власності, розташовані за межами населених пунктів у межах таких територіальних громад. Виключенням будуть землі, що використовуються органами державної влади, державними підприємствами, установами, організаціями.

Звісно, сам процес передачі земель державної власності у власність громад буде супроводжуватись багатьма труднощами, як приклад: передача лісосмуг та водних об’єктів, передача «зарезервованих» для аукціонів земель.

Не можна залишити без уваги і можливі зловживання з боку керівників територіальних громад у процесі розпорядження своїми землями, коли земельні ділянки будуть роздаватися «під своїх». Існують способи до яких може вдатися недобросовісне керівництво ОТГ, яскравий приклад тому - надання преференцій в процесі розпорядження землями, обхідні механізми процедури земельних торгів, коли одним лише рішенням депутатів можна змінити цільове призначення земельної ділянки та уникнути обов’язкового аукціону.

Згадайте новину: Як отримати відомості з Державного земельного кадастру у формі витягу про земельну ділянку

Автор новини: Дубенкова Марія

  • 5888

    Просмотров

  • 1

    Коментарии

  • 5888

    Просмотров

  • 1

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Деребан/продажа сельхоз земли через схемы завязанные на президенте продолжается, а нам пишут про какие-то указы и т.п. Сначала поставили своих людей в териториальные громады, а теперь на них землю государственную сбросили для деребина.

    16.10.2020 14:04

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст