Головна Блог ... Новини Указ підписано! Президент Зеленський передав 2 млн га сільськогосподарських земель з державної власності у власність територіальним громадам Указ підписано! Президент Зеленський передав 2 млн...

Указ підписано! Президент Зеленський передав 2 млн га сільськогосподарських земель з державної власності у власність територіальним громадам

эксклюзив
Відключити рекламу
 - tn1_0_74016600_1602787778_5f8899c2b4ba6.jpg

Процес децентралізації земельних відносин набирає обертів, про це свідчить підписаний Указ президента «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин».

Історичний процес передачі земель у комунальну власність ОТГ стартував ще у лютому 2018 року. Розпорядженняv КМУ було ініційовано передачу земель сільськогосподарського призначення державної власності, що перебували за межами населених пунктів, у комунальну власність ОТГ.

Згадайте новину: Порушники земельного законодавства платитимуть більше, прийнято Постанову КМУ

Децентралізація відбувалась у декілька етапів. По завершенні інвентаризації Держгеокадастром реєструються земельні ділянки, підписується наказ про передачу земель у комунальну власність територіальним громадам. Далі керівники ОТГ ухвалюють рішення про прийняття цих земель. Громада і Держгеокадастр підписують акт приймання-передачі земельних ділянок та ОТГ реєструє право власності на землю.

Упродовж 2018 - 2019 років близько 800 ОТГ «отримали» від Держгеокадастру у комунальну власність 1,7 млн га ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (дані Держгеокадастру).

Слово «отримали» не дарма вказано у лапках, так як саму землю сільгосппризначення передавали лише зареєстрованим ОТГ, таких на той момент було біля 40% території країни. Як наслідок, маємо прояви дискримінації, коли більшість громад, які на той момент не були об’єднаними, взагалі не отримували у розпорядження землі.

Згадайте новину: Чоловік за підробленим паспортом став держреєстратором і переоформив 498 ділянок

«Ключовий момент, без якого децентралізація не може бути в Україні завершена – це передача сільськогосподарських земель безпосередньо громадам. Сьогодні цей важливий крок буде зроблено. Сьогодні я підписую указ про заходи щодо передачі земель сільськогосподарського призначення з державної до комунальної власність», – сказав Зеленський.Тепер місцеве самоврядування має отримати у власність понад 2 млн гектарів землі

Президент відмітив, що з 26 жовтня усі новостворені громади мають отримати у комунальну власність сільськогосподарські землі та зможуть використовувати кошти, отримані від землекористування».

Також Зеленський підкреслив, що законодавство України забороняє продаж земель комунальної власності, що є гарантією того, що наступні покоління українців залишатимуться господарями своєї землі.

Проте, не буде комплексним процес децентралізації без прийняття законопроєкту № 2194 «Про децентралізацію та дерегуляцію у сфері земельних відносин», який наразі перебуває на розгляді парламенту.

Одним із основних положенням даного документу є передача земель державної власності за межами населених пунктів у комунальну власність ОТГ та проведення земельних аукціонів, через які місцеві ради розпоряджатимуться землями.

Передача функцій з розпорядження землями територіальним громадам збільшить надходження до місцевих бюджетів та зменшить рівень бюрократії у сфері землеустрою.

Згадайте новину: Як отримати у спадок земельний пай?

Повернення органам місцевого самоврядування повноважень щодо управління землями за межами населених пунктів, яких вони були позбавлені ще з 2002 року (з набранням чинності Земельним кодексом України), слід вважати найголовнішим завданням децентралізації.

Із дня набрання чинності закону землями комунальної власності територіальних громад вважатимуться усі землі державної власності, розташовані за межами населених пунктів у межах таких територіальних громад. Виключенням будуть землі, що використовуються органами державної влади, державними підприємствами, установами, організаціями.

Звісно, сам процес передачі земель державної власності у власність громад буде супроводжуватись багатьма труднощами, як приклад: передача лісосмуг та водних об’єктів, передача «зарезервованих» для аукціонів земель.

Не можна залишити без уваги і можливі зловживання з боку керівників територіальних громад у процесі розпорядження своїми землями, коли земельні ділянки будуть роздаватися «під своїх». Існують способи до яких може вдатися недобросовісне керівництво ОТГ, яскравий приклад тому - надання преференцій в процесі розпорядження землями, обхідні механізми процедури земельних торгів, коли одним лише рішенням депутатів можна змінити цільове призначення земельної ділянки та уникнути обов’язкового аукціону.

Згадайте новину: Як отримати відомості з Державного земельного кадастру у формі витягу про земельну ділянку

Автор новини: Дубенкова Марія

 • 5466

  Переглядів

 • 1

  Коментарі

 • 5466

  Переглядів

 • 1

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Деребан/продажа сельхоз земли через схемы завязанные на президенте продолжается, а нам пишут про какие-то указы и т.п. Сначала поставили своих людей в териториальные громады, а теперь на них землю государственную сбросили для деребина.

  16.10.2020 14:04

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст