Главная Блог ... Новости Врегульовано порядок передачі в оренду водних об’єктів у комплексі із земельною ділянкою - закон № 0853 Врегульовано порядок передачі в оренду водних об’є...

Врегульовано порядок передачі в оренду водних об’єктів у комплексі із земельною ділянкою - закон № 0853

Отключить рекламу
 - tn1_bf390a925933bccb02241944a81e59af_5fa3e79a48521.jpg

4 листопада Верховною Радою прийнято в цілому проект закону № 0853 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення порядку надання в оренду водних об'єктів в комплексі з земельними ділянками» (далі - Закон).

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект повинен усунути колізії щодо правового регулювання оренди водних об’єктів.

Головним нововведенням є те, що водні об'єкти надаватимуться у користування за договором оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом. Право оренди земельної ділянки під водним об’єктом поширюється на такий водний об’єкт.

Іншими новаціями документу є:

- орендарі водних об’єктів зобов’язані надавати іншим водокористувачам можливість здійснювати спеціальне водокористування;

- орендарі водних об’єктів зобов’язані здійснювати заходи з охорони та поліпшення екологічного стану водного об'єкта, експлуатації водосховищ і ставків;

- орендарі водних об’єктів зобов’язані оформлювати право користування гідротехнічними спорудами та право спеціального водокористування;

- встановлюється 5-денний строк після державної реєстрації права оренди земельної ділянки державної або комунальної власності для надання копії договору оренди відповідному податковому органу, а у разі оренди земельної ділянки в комплексі з розташованим на ній водним об'єктом - також Державному агентству водних ресурсів України.

Згадайте новину: Украинцам открыли доступ к водоемам. Будет ли работать новый закон

Суттєві зміни в оренді водних об’єктів ще розпочалися у 2013 році. Так, з прийняттям Закону України «Про аквакультуру», докорінно змінено процедуру надання водних об’єктів в оренду, змінено особу орендодавця (були районні державні адміністрації, стали обласні), встановлено Методику визначення розміру плати за надані в оренду водні об’єкти, встановлено порядок розроблення паспорта водного об’єкта, затверджено типовий договір оренди водного об’єкта (постанова КМУ від 29.05.2013 № 420).

Переважна більшість діючих договорів оренди, укладених до 2013 року, за якими використовуються водні об’єкти не відповідають вимогам чинного законодавства, що обумовлено відсутністю на той час єдиного порядку надання водних об’єктів в оренду.

Разом з тим суб’єктам аквакультури, які до 1 липня 2013 року використовували водні об’єкти на підставі договору оренди землі (без укладання договору оренди водного об’єкту), або на підставі договору оренди водного об’єкта (без укладення договору оренди землі), необхідно було забезпечити комплексність використання складових водного об’єкта шляхом укладення додаткових угод до діючих договорів.

Згадайте новину: Володимир Зеленський підписав закон про забезпечення вільного доступу громадян до узбережжя водойм

Значна частина таких договорів ще й досі не переукладена відповідно до діючого законодавства. Договори містять положення про оренду водного плеса і ні слова про земельну ділянку під ним, або навпаки. Тобто орендарі сплачують оренду плату за щось одне, що є порушенням закону. Втрати бюджетів різних рівнів від цього дуже значні.

Прийняття Закону повинно активізувати діяльність суб’єктів орендних відносин щодо приведення діючих договорів оренди водних об’єктів до вимог законодавства.

Єдине, трохи не зрозумілим здається положення прийнятого закону щодо необхідності затвердження Кабміном Типового договору оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом. Такий Типовий договір оренди водного об’єкту затверджено постановою КМУ від 29.05.2013 № 420, у якому об’єктом оренди передбачено як водне плесо так і земельна ділянку під ним.

Відповідно до пояснювальної таблиці Закону прикінцевими та перехідними положеннями передбачено, що договори оренди водних об’єктів, укладені до набрання чинності цим Законом, діють у строки та на умовах, що ними визначені. Поновлення таких договорів здійснюється без проведення земельних торгів у порядку укладення договорів оренди землі.

Сторони договорів оренди водних об’єктів, договорів оренди земельних ділянок під водними об’єктами, укладених до набрання чинності цим Законом, які не містять умов щодо розміру орендної плати за земельну ділянку, на якій розташований водний об’єкт, або розміру орендної плати за водний об’єкт, зобов’язані визначити такі умови протягом року з дня набрання чинності цим Законом.

Автор новини: Дубенкова Марія

Джерело: юридичний ресурс Протокол

Згадайте новину: Рада зобов’язала демонтувати огорожі, які перешкоджають доступу громадян до водойм

 • 4619

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 4619

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст