Автор не вказаний
2
0
5257
Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо вдосконалення окремих положень у зв'язку із здійсненням спеціального досудового розслідування", ухвалений Верховною Радою 27 квітня 2021 року.
"Цей документ покликаний забезпечити невідворотність покарання громадян, які вчинили кримінальне правопорушення та переховуються від слідства в інших країнах або на тимчасово окупованих територіях України", - повідомляє прес-служба глави держави.
Зазначається, що, згідно з українським законодавством, щоб розпочати стосовно втікача спеціальне досудове розслідування чи спеціальне судове провадження, його мають оголосити в міжнародний розшук. Але Інтерпол іноді відмовляє Україні в оголошенні в міжнародний розшук певних осіб, мотивуючи такі свої рішення наявністю ознак політичного переслідування. Суди, зі свого боку, пов’язують оголошення у міжнародний розшук з моментом виставлення Інтерполом "червоної картки" та, як наслідок, відмовляють у задоволенні клопотань про спеціальне досудове розслідування.
Підписаний президентом закон розширює підстави для початку спеціального досудового розслідування. Окрім оголошення в міжнародний розшук, підставою для його початку може стати безпідставна відмова підозрюваного від явки за викликом слідчого, прокурора, слідчого судді або суду(за умови його належного повідомлення про такий виклик) і перебування на території держави-агресора або на тимчасово окупованих територіях України.
Слідчий суддя отримує можливість заочно заарештувати такого підозрюваного.
Закон також визначає перелік статей Кримінального кодексу України, за якими може здійснюватися спеціальне досудове розслідування. Судовий розгляд щодо обвинувачених у таких кримінальних провадженнях може здійснюватися за їхньої відсутності (in absentia). Винятком є неповнолітні, які переховуються від слідства на тимчасово окупованій території України, на території держави-агресора або оголошені в міжнародний розшук.
Крім того, закон запроваджує обов’язкову публікацію в загальнодержавних ЗМІ та на офіційному сайті Офісу генерального прокурора відомостей щодо підозрюваних, стосовно яких розпочато спеціальне досудове розслідування, не пізніше 24 годин після отримання відповідної ухвали суду.
Якщо після початку спеціального судового провадження обвинувачений з'явився або був доставлений до суду, з цього моменту судовий розгляд продовжується за загальними правилами Кримінального процесуального кодексу України.
Закон набуває чинності від дня, наступного за днем його опублікування.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
82
Коментарі:
0
Переглядів:
218
Коментарі:
0
Переглядів:
365
Коментарі:
0
Переглядів:
327
Коментарі:
0
Переглядів:
738
Коментарі:
0
Переглядів:
1194
Коментарі:
1
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.