Головна Блог ... Новини Працююча жінка виїхала за кордон без попередження – як законно вчинити роботодавцю Працююча жінка виїхала за кордон без попередженн...

Працююча жінка виїхала за кордон без попередження – як законно вчинити роботодавцю

Відключити рекламу
 Працююча жінка виїхала за кордон без попередження – як законно вчинити роботодавцю - c82981b51d59a56b922da23830c1f0f6.jpg

Чи можна звільняти за власним бажанням працівника чоловіка, і окремо жінку під час воєнного стану? Що робити з жінкою, яка виїхала з дитиною за кордон і заяви не написала, просто повідомила, що вже за кордоном?

На це питання відповідають посадові особи Держпраці.

Вспомните новость: Шестидневка и увольнение на больничном. Чего ожидать от работодателей по "военному" закону о труде

👉Заборона на звільнення працівників з роботи за власним бажанням наразі відсутня.

Якщо працівник залишив робоче місце та виїхав з місця проживання у зв’язку із бойовими діями – відсутні підстави для звільнення працівника з роботи за прогул, але і зберігати за таким працівником середній заробіток немає підстав.

Згадайте новину: В умовах воєнного стану права працівника обмежені - новий закон №7160

Коментар Дебет- Кредит: фахівці Держпраці мають на увазі те, що коли працівник переїхав до іншої місцевості або навіть за кордон, рятуючись від війни, і не повідомив про це роботодавця заздалегідь, це, звісно, означає неявку на роботу. За виключенням ситуації, коли працівник працює дистанційно і може виконувати свої обов’язки і в іншій місцевості.

Роботодавець (якщо він сам не переїхав і продовжує роботу) в праві зафіксувати неявку на роботу (наприклад, актом) і вимагати від працівника пояснень відсутності на робочому місці. Принаймні для того, щоб знати, що відображати в табелі обліку робочого часу щодо цього працівника!

Але, як бачимо, такий переїзд фахівці Держпраці вважають поважною причиною для відсутності на роботі. І кажуть, що звільняти такого працівника за прогул немає підстав.

А от за власним бажанням такого працівника звільнити можна - війна цьому не завадить. Проте для цього працівнику треба надати заяву про звільнення роботодавцю. Наразі це складно зробити, якщо працівник поїхав. Тому від себе радимо (якщо працівник не встиг подати заяву в оригіналі перед від’їздом), отримати від нього хоча б фото такої заяви на електронну пошту.

Користуйтеся консультацією: Чи можна звільнити працівника або не виплатити зарплату у період воєнного стану

 • 24662

  Переглядів

 • 1

  Коментарі

 • 24662

  Переглядів

 • 1

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Чому не припинення тимчасове дії трудової угоди а саме звільнення, людина в мирний час куди повернеться?

  21.03.2022 16:25

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст