Історія справи
Ухвала КАС ВП від 26.07.2018 року у справі №815/2783/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 червня 2020 року
м. Київ
справа № 815/2783/16
адміністративне провадження № К/9901/27134/18
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача Олендера І.Я.,
суддів: Гончарової І.А., Ханової Р.Ф.,
розглянув у попередньому судовому засіданні як суд касаційної інстанції справу за позовом Приватного акціонерного товариства «Одеський коньячний завод» до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у місті Одесі Міжрегіонального Головного управління Державної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення провадження у якій відкрито за касаційною скаргою Приватного акціонерного товариства «Одеський коньячний завод» на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 12 вересня 2016 року (суддя Харченко Ю.В.) та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 06 грудня 2016 року (судді: Семенюк Г.В. (головуючий), Потапчук В.О., Жук С.І.) у справі № 815/2783/16.
Суть спору
Короткий зміст позовних вимог
1. Приватне акціонерне товариство «Одеський коньячний завод» (далі - позивач, ПрАТ «Одеський коньячний завод») звернулось до суду з позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у місті Одесі Міжрегіонального Головного управління Державної фіскальної служби (далі - відповідач, контролюючий орган, СДПІ ОВП у м. Одесі МГУ ДФС) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 30.12.2015 № 0000594000.
2. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення від 30.12.2015 № 0000594000 було прийнято контролюючим органом всупереч та не у відповідності до вимог чинного податкового законодавства, оскільки відповідач зробив висновки про порушення позивачем чинного податкового законодавства не обґрунтовані посиланням на відповідні обставини. Позивач зазначає, що ПрАТ «Одеський коньячний завод», з урахуванням приписів п.п. 213.3.5 п. 213.3 ст. 213 Податкового кодексу України, звільнене від оподаткування операцій з реалізації коньяку на користь ТОВ «Українська дистрибуційна компанія», оскільки означена продукція є сировиною, а не готовою продукцією.
Короткий зміст рішень судів першої та апеляційної інстанцій
3. Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 12 вересня 2016 року, залишеною без змін ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 6 грудня 2016 року, у задоволенні адміністративного позову відмовлено повністю.
4. Суд першої інстанції, з рішенням якого погодився суд апеляційної інстанції, дійшов висновку, що, враховуючі встановлені обставини, контролюючий орган приймаючи оскаржуване податкове повідомлення-рішення від 30.12.2015 № 0000594000 діяв у межах та у відповідності до вимог чинного податкового законодавства, оскільки позивач є платником акцизного податку та ним було виготовлено та реалізовано на користь ТОВ «Українська дистрибуційна компанія» коньяк України ординарний «Три зірочки», який у розумінні чинного законодавства є підакцизним товаром.
Короткий зміст вимог касаційної скарги
5. Не погодившись із рішеннями судів першої та апеляційної інстанції, ПрАТ «Одеський коньячний завод» подало касаційну скаргу, де посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову Одеського окружного адміністративного суду від 12 вересня 2016 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 6 грудня 2016 року та прийняти рішення, яким задовольнити позовні вимоги ПрАТ «Одеський коньячний завод» у повному обсязі.
СТИСЛИЙ ВИКЛАД ОБСТАВИН СПРАВИ, ВСТАНОВЛЕНИХ СУДАМИ ПЕРШОЇ ТА АПЕЛЯЦІЙНОЇ ІНСТАНЦІЙ
6. Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що у період з 08.12.2015 по 17.12.2015 на підставі Наказу від 02.12.2015 № 1481, та направлень від 07.12.2015 № 775, № 776, № 777, № 778 виданих ГУ ДФС в Одеській області, заступником начальника відділу контролю за виробництвом спирту, спиртовмісної продукції, алкогольних напоїв і тютюнових виробів управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС в Одеській області Димитровим А.В., головним державним ревізором-інспектором відділу контролю за виробництвом спирту, спиртовмісної продукції, алкогольних напоїв і тютюнових виробів управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС в Одеській області Жанталай Л .А., головним державним ревізором-інспектором відділу контролю за виробництвом спирту, спиртовмісної продукції, алкогольних напоїв і тютюнових виробів управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС в Одеській області Ковалевською Н.Г., головним державним інспектором відділу контролю за виробництвом спирту, спиртовмісної продукції, алкогольних напоїв і тютюнових виробів управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС в Одеській області Алексєєвим О.В., на підставі ст. 20, п.п. 80.2.5, п. 80.2 ст. 80 Податкового кодексу України, згідно з частиною 1 статті 16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», проведено фактичну перевірку ПрАТ «Одеський коньячний завод» з питань дотримання вимог діючого законодавства у сфері виробництва, зберігання, та обігу алкогольних напоїв.
За наслідками вказаної перевірки ГУ ДФС в Одеській області складено акт перевірки № 361/15-32-21-01/00412056 від 18.12.2015 «Про результати фактичної перевірки Приватного акціонерного товариства «Одеський коньячний завод» з питань дотримання вимог діючого законодавства у сфері виробництва, зберігання, та обігу алкогольних напоїв», у висновках якого зазначено про порушення позивачем вимог ст. 16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», та п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України. На підставі вказаного акта перевірки № 361/15-32-21-01/00412056 від 18.12.2015 СДПІ ОВП у м. Одесі МГУ ДФС 30.12.2015 прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000594000.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що 29.05.2015 між ПрАТ «Одеський коньячний завод» (Постачальник) та ТОВ «Українська дистрибуційна компанія» (Покупець) укладено Договір постачання № 93/К/24-15, відповідно до п. 1.1 якого Постачальник зобов`язується поставити та передати у власність Покупця коньяк України ординарний «Три зірочки», а Покупець зобов`язується прийняти товар та сплатити за нього на умовах даного договору. Згідно з п.п. 2.2, 3.1 Договору постачання № 93/К/24-15 від 29.05.2015 одиниця вимірювання товару - бутила 0,5 л. 10 л. Якість товару і маркування повинні відповідати вимогам ГОСТ 4700:2006 «Коньяки України. Технічні умови» і ТІ У 00011050-15.91.10-4:2008 «Технологічна інструкція на виробництво та розлив коньяків України».
На виконання умов вказаного договору ПрАТ «Одеський коньячний завод» поставлено, та передано у власність ТОВ «Українська дистрибуційна компанія» коньяк України ординарний «Три зірочки», кількістю 2 550 л, з яких 1 050 л - у серпні 2015 року, 1 500 л - у вересні 2015 року, згідно наявних видаткових накладних від 19.08.2015 № 15001094/SO, від 17.09.2015 № 185, а також товарно-транспортних накладних від 19.08.2015 № 001977, від 17.09.2015 № 00110915/2.
В акті ГУ ДФС в Одеській області № 361/15-32-21-01/00412056 від 18.12.2015 «Про результати фактичної перевірки Приватного акціонерного товариства «Одеський коньячний завод» з питань дотримання вимог діючого законодавства у сфері виробництва, зберігання, та обігу алкогольних напоїв», зазначено, що згідно Специфікації № 1 до договору поставки № 93/К/24-15 від 29 травня 2015 року ПрАТ «Одеський коньячний завод» постачає коньяк України ординарний «Три зірочки» 0,5 л в пляшці «колокол» ТОВ «Українська дистрибуційна компанія».
Згідно звітів про використання марок акцизного податку, ПрАТ «Одеський коньячний завод» використано марок акцизного податку: за серпень 2015 року - у кількості 105 шт. (239,840 грн х 105 = 25 183,20 грн), за вересень 2015 року - у кількості 150 шт. (239,840 х 150 = 35 976 грн). У звітах про обсяги виробництва та реалізацію алкогольних напоїв (форма № 1-РС) ПрАТ «Одеський коньячний завод» відображено реалізацію коньяку у вигляді спирту коньячного ТОВ «Українська дистрибуційна компанія», зокрема, за серпень 2015 року - 105 дал (реалізація відображена у вимірі водного спирту) за кодом спирту - 2, тобто спирт коньячний; за вересень 2015 року - 60 дал, за кодом спирту - 2, тобто спирт коньячний, з метою використання - виробництво лікеро-горілчаних виробів, в т.ч. слабо градусних напоїв.
Суди попередніх інстанцій зазначили, що вироблення коньяків і вин в Україні здійснюється відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481/95-ВР, Закону України «Про виноград та виноградне вино» від 16.06.2005 № 2662-ІV, «Коньяки України технічні умови» ДСТУ 4700:2006, технологічної інструкції на виробництво і розлив коньяків України (ТІ У 00011 050-15.91.10-4:2008), «Вина загальні технічні умови» ДСТУ 4806:2007.
Згідно з п. 3.3.7 Технологічної інструкції на виробництво і розлив коньяків України (ТІ У 00011 050-15.91.10-4:2008) тривалість відпочинку коньяків складає не менше 9 місяців групи «КВ», а інших груп - не менше 12 місяців. Розлив у пляшки і відвантаження коньяків України на інші підприємства здійснюють не раніше встановлених термінів післякупажного відпочинку.
Відповідно до Основних правил виробництва і зберігання коньяків України ординарні та марочні коньяки виготовляються за схемою: купаж (в якому використовуються такі матеріали: витриманий коньячний спирт, пом`якшена вода, цукровий сироп, а за необхідності цукровий колер, спиртовані й запашні води, купажні коньяки), обклеювання (за необхідності), фільтрація, післякупажний відпочинок, фільтрація і розлив.
Згідно з пунктом 4.2. розділу 4 ДСТУ 4700:2006 «Коньяки України. Технічні умови», залежно від напрямку використання коньяки України поділяються на: коньяки України, які реалізують у пляшках; ординарні оброблені коньяки України, призначені для відвантаження з метою розливу на інших підприємствах; ординарні оброблені коньяки України для промислового перероблення.
Відповідно до ДСТУ 4700:2006 «Коньяки України. Технічні умови», п. 2.3.3 «Основних правил виробництва і зберігання коньяків» КД У 00011050-15.91.10:2008 та п.1.1 «Технологічної інструкції на виробництво та розлив коньяків України» ТІ У 00011050-15.91.10-4:2008, до сировини та матеріалів для виготовлення коньяків України відносяться спирти коньячні, цукор-пісок, вода питна, кислота лимонна та інші матеріали.
Судами першої та апеляційної інстанції обґрунтовано зазначено, що враховуючи технологічні вимоги, до алкогольних напоїв слід відносити готову продукцію, яка регламентується основними нормативними документами, котрі відповідають для кожного виду продукції - Технологічним інструкціям, з подальшою сертифікацією, оскільки готова продукція, призначена для реалізації в торгівлі - це алкогольний напій, що має певний аромат, смак, колір, розфасований у споживчу тару різної місткості, дозволеної Міністерством охорони здоров`я для контакту з харчовими продуктами, який по своїм показникам відповідає параметрам, встановленим відповідними вимогами, якість та безпека якого регламентується основними нормативними документами, які відповідають для кожного виду продукції - Технологічними інструкціями, ДСТУ, сертифікований у Держстандарті та такий, що витримує гарантійні строки зберігання.
Згідно з п. 3.1 Технологічної інструкції на виробництво та розлив коньяків України ТІ У 00011050-15.91.10-4:2008 (затверджена Мінагрополітики України) процес виготовлення коньяків України складається з таких етапів: підготування купажних матеріалів, купаж коньяку України, технологічна обробка коньяку України, післякупажний відпочинок та розлив.
Судами попередніх інстанцій встановлено, та про що зазначено в акті перевірки ГУ ДФС в Одеській області № 361/15-32-21-01/00412056 від 18.12.2015 «Про результати фактичної перевірки Приватного акціонерного товариства «Одеський коньячний завод» з питань дотримання вимог діючого законодавства у сфері виробництва, зберігання, та обігу алкогольних напоїв», що ПрАТ «Одеський коньячний завод» має повний цикл виробництва коньяку, включаючи викурку та витримку. Сировиною для виробництва коньячного спирту є коньячний виноматеріал, який відповідає ДСТУ 4645:2006 «Виноматеріали коньячні. Технічні умови».
Виробництво спирту коньячного відбувається в цеху спиртокуріння, обладнаному устаткуванням французького виробництва, шляхом подвійної (8 апаратів шарантського типу фірми «РгиШо», місткістю 250,0 дал кожна, та 4 апарати шарантського типу фірми «РгиШо», місткістю 1000.0 дал кожна), та безперервної (4 апарата арманьячного типу фірми «РгиЩо», потужністю 200,0 дал б.с. за добу кожний) перегонки. Отриманий молодий коньячний спирт, який відповідає ДСТУ 7087:2009 «Спирт коньячний молодий. Технічні умови», ассамблюється та прямується на витримку. Витримка коньячних спиртів здійснюється на Великодолинській виробничій дільниці та в купажному цеху головного заводу. Зберігання коньяків та бренді відбувається у сховищі закритого типу, в дубовій тарі, емальованих ємностях та ємностях з нержавіючої сталі. Сховище забезпечує відповідні умови зберігання коньяків відповідно до вимог ДСТУ 4700:2006 «Коньяки України. Технічні умови» та бренді відповідно до вимог ТУ У 15.9-00412056-001:2011 «Бренді виноградні ординарні, витримані, марочні».
Технологічна схема виробництва коньяків України відповідає вимогам КД У 011050 - 15.91.10:2008 «Основні правила виробництва і зберігання коньяків України», ТІ У 00011050-15.91.10-4:2008 «Технологічна інструкція на виробництво та розлив коньяків України», а також вимог технологічних інструкцій на окремі марки коньяків України, розроблених суб`єктом господарювання та затверджених у встановленому порядку. Облік готової продукції під час передачі з цеху розливу на склад готової продукції здійснюється відповідно до вимог КД У 00011050-15.9-3:2011 «Форми первинного обліку і лабораторного контролю у виноробній промисловості та вказівки про порядок їх застосування і заповнення», затвердженого Мінагрополітики України 27.12.2010. Пакування та маркування готової продукції здійснюється у відповідності до вимог п. 2 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Готова продукція пакується в короба з гофрокартону та термоусадку плівку.
ДОВОДИ УЧАСНИКІВ СПРАВИ
7. В доводах касаційної скарги позивач цитує норми матеріального та процесуального права, перелічує порушення, які на його думку допущено контролюючим органом при проведенні перевірки та вказує на неврахування судами першої та апеляційної інстанцій окремих положень Податкового кодексу України (у редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин), зокрема, підпункту 213.3.5 пункту 213.3 статті 213, яким передбачено звільнення від оподаткування реалізації та/або передачі в межах одного підприємства підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, що використовуються як сировина для виробництва підакцизних товарів (продукції), що у своїй сукупності призвело до неправильного застосування судами першої та апеляційної інстанції норм матеріального права та порушень норм процесуального права при прийнятті рішення.
8. Відповідачем відзиву (заперечень) на касаційну скаргу надано не було.
9. Касаційний розгляд справи проведено у попередньому судовому засіданні, відповідно до статті 343 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції Закону від 3 жовтня 2017 року №2147-VІІІ, що діє з 15 грудня 2017 року).
ДЖЕРЕЛА ПРАВА Й АКТИ ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ
10. Податковий кодекс України (у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин):
10.1. Підпункт 212.1.1 пункту 212.1 статті 212.
Платниками податку є: особа, яка виробляє підакцизні товари (продукцію) на митній території України, у тому числі з давальницької сировини.
10.2. Підпункт 213.1.1 пункту 213.1 статті 213.
Об`єктами оподаткування є операції з реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції).
10.3. Підпункт 213.3.5 пункту 213.3 статті 213.
Операції з підакцизними товарами, які звільняються від оподаткування: реалізації та/або передачі в межах одного підприємства підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, що використовуються як сировина для виробництва підакцизних товарів (продукції). Ця норма не поширюється на операції з реалізації та/або передачі в межах одного підприємства нафтопродуктів.
10.4. Пункт 215.1 статті 215.
До підакцизних товарів належать: спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво; тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну; нафтопродукти, скраплений газ, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, паливо моторне альтернативне; автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб i більше, транспортні засоби для перевезення вантажів; електрична енергія.
11.1. Стаття 1.
Алкогольні напої - продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5 відсотка об`ємних одиниць, які зазначені у товарних позиціях 2203, 2204, 2205, 2206, 2208 згідно з УКТ ЗЕД, а також з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об`ємних одиниць та більше, які зазначені у товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД.
12. Закону України «Про виноград та виноградне вино» № 2662-IV 16 червня 2005 року:
12.1. Стаття 1.
Купаж - суміш у певному співвідношенні різних виноматеріалів, коньячних спиртів з компонентами, встановленими технологічними інструкціями для надання вину, коньяку України типовості, забезпечення випуску стабільних за своїми органолептичними і фізико-хімічними показниками вин і коньяків України. Технологічна операція приготування купажу має назву - купажування, а вина мають назву - купажовані;
коньяки України - міцні алкогольні напої з характерним букетом і смаком, виготовлені шляхом купажу спиртів коньячних, отриманих методом дистиляції коньячних виноматеріалів на спеціальних мідних апаратах з фракціонуванням, витриманих не менше трьох років у дубовій тарі або нержавіючих чи емальованих ємностях з дубовою клепкою. Залежно від строку витримки спиртів коньячних і їх якості коньяки України поділяються на ординарні, марочні і колекційні. Коньяки України можуть випускатися під власною назвою.
ПОЗИЦІЯ ВЕРХОВНОГО СУДУ
Оцінка доводів учасників справи і висновків судів першої та апеляційної інстанції
13. Суд касаційної інстанції переглядає судові рішення в межах доводів та вимог касаційної скарги та на підставі встановлених фактичних обставин справи перевіряє правильність застосування судом першої чи апеляційної інстанції норм матеріального і процесуального права (частина перша статті 341 Кодексу адміністративного судочинства України, в редакції Закону, що діяла до набрання чинності Закону України від 15.01.2020 № 460-ІХ «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України Цивільного процесуального кодексу України Кодексу адміністративного судочинства України щодо вдосконалення порядку розгляду судових справ»).
14. Доводи касаційної скарги не містять інших обґрунтувань ніж ті, які були зазначені у адміністративному позові, апеляційній скарзі та з урахуванням яких суди першої та апеляційної інстанції вже надавали оцінку встановленим обставинам справи. У ході розгляду справи судами першої та апеляційної інстанції було надано належну оцінку доказам, наданих позивачем та зібраних судами на підставі статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції на час прийняття судами рішень).
15. Виходячи із системного аналізу вищевказаних норм права та встановлених судами першої та апеляційної інстанції обставин справи, колегія суддів погоджується з висновками судів першої та апеляційної інстанції, що контролюючий орган приймаючи оскаржуване податкове повідомлення-рішення від 30.12.2015 № 0000594000 діяв у межах та у відповідності до вимог чинного податкового законодавства.
Колегія суддів зазначає, що суди попередніх інстанцій обґрунтовано зазначили про безпідставність посилань позивача на положення Договору постачання № 93/К/24-15 від 29.05.2015 (укладеного між ПрАТ «Одеський коньячний завод» та ТОВ «Українська дистрибуційна компанія») згідно яких цільовим призначенням коньяку, що постачається позивачем є використання його в якості сировини для виробництва інших алкогольних напоїв (Настоянка «Легенди Бахчисараю дуже сонячні» згідно технологічної інструкції ТІ 37310549-007-2015 від 21.05.2015; Настоянка «Легенди Бахчисараю дуже сонячні тільки досконалі» згідно технологічної інструкції ТІ 37310549-008-2015 від 21.05.2015), а тому реалізований на користь позивачем ТОВ «Українська дистрибуційна компанія» коньяк України ординарний «Три зірочки» є сировиною. У справі, що розглядається, судами першої та апеляційної інстанції встановлено та підтверджено наявними в матеріалах справи доказами, що реалізований ПрАТ «Одеський коньячний завод» на користь ТОВ «Українська дистрибуційна компанія» коньяк України ординарний «Три зірочки», є алкогольним напоєм (у розумінні - готової продукції), який пройшов повний технологічний цикл виробництва, у відповідності до вказаних положень чинного законодавства є підакцизним товаром, а тому положення підпункту 213.3.5 пункту 213.3 статті 213 Податкового кодексу України (у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) до спірних правовідносин не застосовуються. Крім того, не дотримано умови зазначеної норми щодо реалізації та/або передачі в межах одного підприємства підакцизних товарів (продукції).
16. Судами першої та апеляційної інстанції в повній мірі встановлено фактичні обставини справи та надано об`єктивний та обґрунтований їх аналіз з урахуванням доводів наведених позивачем у адміністративному позові та апеляційній скарзі, у зв`язку з чим, відсутні підстави вважати, що обставини справи встановлено не повно чи неправильно, а, отже, і наведені позивачем доводи в касаційній скарзі не спростовують правильних по суті висновків судів першої та апеляційної інстанцій.
Висновки за результатами розгляду касаційної скарги
17. Переглянувши судові рішення в межах касаційної скарги, перевіривши повноту встановлення судами фактичних обставин справи та правильність застосування ними норм матеріального та процесуального права, Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, дійшов висновку, що при ухваленні оскаржуваних судових рішень, суди першої та апеляційної інстанції не допустили неправильного застосування норм матеріального права або порушень норм процесуального права, які могли б бути підставою для скасування судових рішень, а тому касаційну скаргу Приватного акціонерного товариства «Одеський коньячний завод» на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 12 вересня 2016 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 6 грудня 2016 року слід залишити без задоволення.
18. Відповідно до пункту 1 частини першої статті 349 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції за наслідками розгляду касаційної скарги має право залишити судові рішення судів першої та (або) апеляційної інстанцій без змін, а скаргу без задоволення.
19. Суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили неправильного застосування норм матеріального права або порушень норм процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій (частина перша статті 350 Кодексу адміністративного судочинства України, в редакції Закону, що діяла до набрання чинності Закону України від 15.01.2020 № 460-ІХ «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України Цивільного процесуального кодексу України Кодексу адміністративного судочинства України щодо вдосконалення порядку розгляду судових справ»).
Керуючись статтями 341, 343, 349, 350, 355, 356, 359, пунктом 4 частини першої Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Касаційну скаргу Приватного акціонерного товариства «Одеський коньячний завод» залишити без задоволення.
Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 12 вересня 2016 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 06 грудня 2016 року у справі № 815/2783/16 залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття, є остаточною і оскарженню не підлягає.
СуддіІ.Я.Олендер І.А. Гончарова Р.Ф. Ханова