Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала КАС ВП від 24.10.2018 року у справі №826/16173/16 Ухвала КАС ВП від 24.10.2018 року у справі №826/16...
print
Друк
search Пошук
comment
КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Державний герб України

ПОСТАНОВА

Іменем України

Київ

21 грудня 2018 року

справа №826/16173/16

адміністративне провадження №К/9901/64424/18

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

головуючого - Ханової Р.Ф.,

суддів: Гончарової І.А., Олендера І.Я.,

розглянувши у порядку письмового провадження касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Світ Агротехніки» на ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 14 вересня 2018 року (судді - Літвіна Н.М., Федотов І.В., Сорочко Є.О.) у справі №826/16173/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Світ Агротехніки» до Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві про визнання дій протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення,

У С Т А Н О В И В:

У жовтні 2016 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Світ Агротехніки» (далі - Товариство, позивач у справі) звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві (далі - податковий орган, відповідач у справі) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення від 04 серпня 2016 року № 0812140301.

31 травня 2018 року Волинський окружний адміністративний суд рішенням в задоволенні позовних вимог відмовив.

Вказана постанова оскаржена позивачем в апеляційному порядку.

19 липня 2018 року ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу позивача залишено без руху на підставі пункту 1 частини 5 статті 296, частини 2 статті 298, статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, надано апелянту п'ятиденний строк для усунення недоліків апеляційної скарги з дня вручення ухвали шляхом надання суду документу про сплату судового збору в розмірі 8221,50 грн.

Копія ухвали суду апеляційної інстанції від 19 липня 2018 року отримана Товариством 25 липня 2018 року.

30 липня 2018 року від позивача на адресу суду апеляційної інстанції надійшло клопотання про відстрочення сплати судового збору, мотивоване майновим станом Товариства із посиланням на статтю 8 Закону України «Про судовий збір», статті 55, 129 Конституції України, та наданням суду балансу станом на 31 березня 2018 року та звіту про фінансові результати за період з 01 січня 2018 року по 31 березня 2018 року.

03 серпня 2018 року ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду у задоволенні клопотання Товариства про відстрочення сплати судового збору відмовлено, продовжено апелянту строк для усунення недоліків апеляційної скарги на п'ять днів з моменту отримання копії цієї ухвали. Проаналізувавши положення частини першої статті 8 Закону України «Про судовий збір», суд апеляційної інстанції дійшов висновку про те, що позивач не є суб'єктом, на якого розповсюджується дія зазначеної статті.

Копія ухвали суду апеляційної інстанції від 03 серпня 2018 року отримана Товариством 13 серпня 2018 року.

21 серпня 2018 року від Товариства на адресу суду апеляційної інстанції повторно надійшло клопотання про відстрочення сплати судового збору, мотивоване тими самими доводами, що і при заявлені первинного клопотання з посиланням на ті ж самі норми матеріального та процесуального права, в підтвердження обставин, що унеможливлюють сплату судового збору позивачем надані банківські довідки.

14 вересня 2018 року ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду у задоволенні клопотання Товариства про відстрочення сплати судового збору відмовлено, апеляційну скаргу повернуто скаржнику.

У жовтні 2018 року Товариством подано касаційну скаргу на ухвалу суду апеляційної інстанції про повернення апеляційної скарги, в якій, із посиланням на порушення судом апеляційної інстанції норм процесуального права, просив скасувати оскаржуване судове рішення та направити справу до суду апеляційної інстанції для продовження розгляду.

10 грудня 2018 року ухвалою Верховного Суду відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою позивача після усунення недоліків скарги на виконання вимог ухвали Суду від 22 жовтня 2018 року, справу №826/16173/16 витребувано з суду першої інстанції.

13 грудня 2018 року справа №826/16173/16 надійшла на адресу Верховного Суду.

Відзив на касаційну скаргу не надходив, що не перешкоджає перегляду оскаржуваної ухвали.

Переглянувши судове рішення в межах касаційної скарги, перевіривши правильність застосування судом апеляційної інстанції норм процесуального права, Верховний Суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення касаційної скарги.

Частиною третьою статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Пунктом 1 частини п'ятої статті 296 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Згідно з частиною другою статті 298 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.

Відповідно до частин першої та другої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання встановлених вимог постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк на їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Пунктом 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

Наведені положення процесуального закону дотримані судом апеляційної інстанції при ухваленні оскаржуваного судового рішення.

Аналізуючи доводи касаційної скарги та висновки суду апеляційної інстанції, викладені в оскаржуваному судовому рішенні щодо обов'язку сплати позивачем судового збору, Суд звертає увагу на наступне.

За правилами статті 1 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом.

Статтею 5 цього Закону визначено перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях, при цьому позивач (юридична особа, Товариство з обмеженою відповідальністю) у цьому переліку відсутній.

Разом з цим, статтею 8 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше, ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або позивачами є: військовослужбовці; батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.

Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Отже, як вбачається зі змісту наведеної норми, скаржник (позивач у справі) не є суб'єктом, якому вищезазначеним Законом надано право звертатись із клопотанням про відстрочення сплати судового збору.

Зважаючи на викладене, суд апеляційної інстанції дійшов вірного висновку про відсутність підстав для відстрочення позивачу сплати судового збору.

Оскільки позивачем у строк, визначений ухвалами Київського апеляційного адміністративного суду від 19 липня 2018 року, 03 серпня 2018 року про залишення апеляційної скарги без руху, не усунуто недоліки апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції дійшов вірних висновків про наявність підстав для її повернення.

Частиною першою статті 350 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили неправильного застосування норм матеріального права або порушень норм процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.

Суд визнає, що суд апеляційної інстанції не допустив порушень норм процесуального права при ухваленні судового рішення, внаслідок чого касаційна скарга позивача залишається без задоволення, а ухвала суду апеляційної інстанцій без змін.

Керуючись статтями 345, 349, 350, 355, 356, 359 Кодексу адміністративного судочинства України, Суд

П О С Т А Н О В И В :

Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Світ Агротехніки» залишити без задоволення.

Ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 14 вересня 2018 року у справі №826/16173/16 залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Судді: Р.Ф. Ханова

І.А. Гончарова

І.Я. Олендер

logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст