0
0
2811
ЗВІЛЬНЕННЯ ІЗ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ У ПЕРІОД ВОЄННОГО СТАНУ ТАКОЖ МОЖЛИВЕ, ЯКЩО У ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯ Є ДИТИНА, ЩО ХВОРА НА ТЯЖКУ ХВОРОБУ.
Це право регулюється одразу декількома положеннями, зокрема, абз. 1, 2 та 3 пп. г п. 2 ч. 4 ст. 26 Закону України «Про військовий облік та і військову службу».
Відповідно до абз. 1 зазначеної статті звільнюватися з військової служби під час воєнного стану можуть військовослужбовці, які виховують дитини з інвалідністю віком до 18 років
Відповідно до абз. 2 зазначеної статті звільнюватися з військової служби під час воєнного стану можуть військовослужбовці, які виховують дитину хвору на тяжкі хвороби, але якій не встановлено інвалідність.
Відповідно до абз. 3 зазначеної статті звільнюватися з військової служби під час воєнного стану військовослужбовці можуть у зв’язку з необхідністю здійснення постійного догляду за хворою дитиною.
Користуйтеся консультацією: Звільнення із ЗСУ під час воєнного стану у зв’язку із сімейними обставинами: процедурні нюанси
У ЧОМУ РІЗНИЦЯ Ж ЦИХ ПІДСТАВ ТА У ЯКИХ ВИПАДКАХ ЗАСТОСОВУЄМО КОЖНУ З ПІДСТАВ?
ПІДСТАВА № 1. У військовослужбовця наявна, як мінімум одна дитина (особа віком до 18 років), яка є особою з інвалідністю і потребує виховання. Це означає, що у дитині встановлена певна група інвалідності, про що є відповідним документ – рішення ЛКК (лікарсько-консультативна комісія). Окрім цього, необхідно обов’язково додавати свідоцтво про народження дитини.
Оскільки, законодавець не вказує те, що військовослужбовець повинен здійснювати таке виховання одноособово, можемо зробити висновок, що ця підстава підлягає застосуванню навіть тоді, коли військовослужбовець перебуває у шлюбі.
Тим паче, що законодавець покладає на обох батьків однаковий обов’язок щодо виховання дитини та здійснення її розвитку (ст. 150 Сімейного кодексу України).
ПІДСТАВА № 2. У військовослужбовця наявна, як мінімум одна дитина (особа віком до 18 років), яка хвора на тяжку хворобу і потребує виховання.
У цьому випадку дитина – не є особою з інвалідністю (для цього або немає підстав, або підстави формально є, але інвалідність ще не оформлена у порядку визначеному законодавством). У той же час дитина хвора на тяжку хворобу.
Перелік таких хвороб прямо встановлений у ст. 26. ЗОКРЕМА, ДО ТАКИХ ХВОРОБ НАЛЕЖАТЬ:
А ТАКОЖ, ЯКЩО…
ВАЖЛИВО! Наявність одного з перерахованих захворювань має бути підтверджена відповідним висновком ЛКК (лікарсько-консультативна комісія). Окрім цього, необхідно обов’язково додавати свідоцтво про народження дитини.
Оскільки, законодавець не вказує те, що військовослужбовець повинен здійснювати таке виховання одноособово, можемо зробити висновок, що ця підстава також підлягає застосуванню навіть тоді, коли військовослужбовець перебуває у шлюбі і виховує дитину не самостійно.
Користуйтеся консультацією: Звільнення із ЗСУ під час воєнного стану: порядок реалізації окремих підстав
ПІДСТАВА № 3. У військовослужбовця наявна, як мінімум одна дитина (особа віком до 18 років), яка потребує постійного догляду. Зазначена підстава підтверджується медичним висновком ЛКК (лікарсько-консультативна комісія) про необхідність постійного догляду та свідоцтвом про народження дитини.
Оскільки законодавець не покладає на особу обов’язку доведення того, що окрім нього більше немає особи, яка може здійснювати догляд за хворою дитиною, вважаємо, що доведення самого факту наявності потреби у здійсненні постійного догляду є достатнім для звільнення військовослужбовця із лав ЗСУ.
Порядок реалізації цих підстав загальний - військовослужбовцю необхідно звернутися із рапортом про звільнення на підставі пп. г п. 2 ч. 4 ст. 26 ЗУ «Про військовий облік та і військову службу».
Рапорт подається військовослужбовцем до командира військової частини.
У рапорті необхідно конкретизувати підставу для звільнення та обов’язково додати документи на підтвердження підстави для звільнення (бажано щоб вони були нотаріально посвідчені).
У випадку виникнення запитань проконсультую індивідуально, з конкретної ситуації. Відповім на поставлені запитання. Консультація дозволить скласти оптимальний план дій і уникнути неочікуваних та негативних наслідків. Консультація адвоката отримана сьогодні – ваша безпека та впевненість завтра та завжди.
Індивідуальні консультації надаються за попереднім записом за телефоном: +38050-193-59-42, +38067-940-63-00.
У випадку якщо виникли запитання або необхідно вивчити конкретні документи, звертайтеся за електронною адресою - rogozin555@ukr.net (для пересилки документів) або за вказаними телефонами.
Автор консультації: Адвокат Сергій Леонідович РОГОЗІН
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
159
Коментарі:
0
Переглядів:
471
Коментарі:
0
Переглядів:
888
Коментарі:
0
Переглядів:
42320
Коментарі:
1
Переглядів:
2237
Коментарі:
1
Переглядів:
442
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.