Головна Блог ... Консультації від юристів Звільнення із ЗСУ під час воєнного стану у зв’язку із сімейними обставинами: процедурні нюанси Звільнення із ЗСУ під час воєнного стану у зв’язку...

Звільнення із ЗСУ під час воєнного стану у зв’язку із сімейними обставинами: процедурні нюанси

Відключити рекламу
 - 7ff717d2fb779b7fda9d859c9f967d4b.jpg

Правові підстави для звільнення визначеніпп. г п. 2 ч. 4 ст. 26 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу».

Будь-яка з підстав, яка зазначена у цьому переліку не є автоматичною підставою для звільнення, а застосовується виключно за ініціативою військовослужбовця.

Отож, якщо Ви - військовослужбовець та хочете звільнитися із ЗСУ за однієї із підстав із переліку, Вам необхідно подати РАПОРТ НА ЗВІЛЬНЕННЯ.

Користуйтеся консультацією: Звільнення із ЗСУ під час воєнного стану: порядок реалізації окремих підстав

ЯК ПРАВИЛЬНО ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЮ ПОДАТИ РАПОРТ НА ЗВІЛЬНЕННЯ ЗА СІМЕЙНИМИ ОБСТАВИНАМИ:

1) Необхідно перевірити наявність поважних сімейних обставин для звільнення.

Зверніть увагу, що кожен абзац вище вказаної норми є ОКРЕМОЮ підставою для звільнення, на підтвердження якої подається відповідний пакет документів, зазначений вище.

2) Необхідно попросити родичів зробити нотаріальні копії документів, що засвідчують відповідні сімейні обставини (наприклад, документи, що засвідчують родинний зв’язок, інвалідність батьків, дружини, дитини тощо).

3) Далі нехай родичі подають рекомендованим листом з описом вкладення ЗАЯВУ до місцевого військкомату з додатком нотаріальних копій документів (написати слово «додатки:» та прописати перелік долучених документів) з проханням перевірити сімейний стан військовослужбовця та звільнити його з військової служби за сімейними обставинами з обов’язковим посиланням (та цитуванням) на відповідний абзац підпункту 2 пункту г частини 4 статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу» (абзаци рахуються, починаючи від абзацу, позначеного літерою «г»).

4) Військовослужбовцю потрібно подати командиру в/ч РАПОРТ про звільнення з військової служби з аналогічним обґрунтуванням як в заяві родичів. Бажано надати хоч звичайні ксерокопії документів, що засвідчують наявні сімейні обставини.

Військовослужбовець подав рапорт, до якого долучив відповідні документи, на підтвердження підстави для звільнення, а що далі?

Протягом якого строку командир в/ч зобов’язаний розглянути такий рапорт.

Такий строк встановлюється абзацом 2 пункту 213 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженого Указом Президента України від 10 грудня 2008 року № 1153/2008, де вказується, що у разі надходження рапорту від військовослужбовця або заяви від його родичів про дострокове звільнення в запас за сімейними обставинами командир військової частини зобов'язаний надіслати у триденний строк до відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання сім'ї військовослужбовця запит для перевірки його сімейного стану.

Керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, одержавши документи від командира військової частини або заяву безпосередньо від родичів військовослужбовця про дострокове звільнення в запас, призначає комісію, яка перевіряє в десятиденний строк сімейний стан родичів військовослужбовця. За результатами перевірки складається акт обстеження, який надсилається для розгляду керівнику обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Керівник обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки зобов'язаний у триденний строк розглянути документи про дострокове звільнення військовослужбовця зі строкової військової служби і за наявності законних підстав надіслати їх командиру військової частини, де проходить службу військовослужбовець.

У разі відсутності законних підстав для дострокового звільнення військовослужбовця зі строкової військової служби за сімейними обставинами керівник обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки надає заявнику відповідь про причини відмови і повідомляє про це командира військової частини, де проходить службу військовослужбовець.

Командир військової частини не пізніше трьох діб після отримання від керівників обласних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки акта обстеження сімейного стану родичів військовослужбовця та нотаріально завірених копій документів, що підтверджують причину дострокового звільнення, зобов'язаний: за наявності законних підстав для дострокового звільнення військовослужбовця надіслати документи за підпорядкованістю.

Рішення про дострокове звільнення військовослужбовця приймається не пізніше ніж через три дні з дати надходження відповідних документів начальником штабу виду Збройних Сил України, оперативного командування, а для військових частин центрального підпорядкування - начальником структурного підрозділу Генерального штабу Збройних Сил України, який відповідає за кадрову роботу. Командир військової частини на підставі одержаного рішення не пізніше ніж через три дні звільняє військовослужбовця достроково в запас за сімейними обставинами.

Що робити, якщо військовослужбовець подав рапорт, але відповіді немає або йому відмовили з причин, не передбачених законодавством, а на власний розсуд начальника в/ч.

У такому випадку рекомендую звернутися за професійною допомогою до адвоката, щоб той подав ряд адвокатських запитів до начальника військової частини, місцевого військкомату або, можливо, навіть і скаргу до Міноборони на бездіяльність чи незаконне рішення начальника.

Адвокат також допоможе дієво оскаржити незаконне рішення начальника в/ч до суду або бездіяльність у випадку, коли рапорт подали, але ніякої відповіді не отримали.

У випадку виникнення запитань проконсультую індивідуально, з конкретної ситуації. Відповім на поставлені запитання. Консультація дозволить скласти оптимальний план дій і уникнути неочікуваних та негативних наслідків. Консультація адвоката отримана сьогодні – ваша безпека та впевненість завтра та завжди.

Індивідуальні консультації надаються за попереднім записом за телефоном: +38050-193-59-42, +38067-940-63-00.

У випадку якщо виникли запитання або необхідно вивчити конкретні документи, звертайтеся за електронною адресою - rogozin555@ukr.net (для пересилки документів) або за вказаними телефонами.

Автор консультації: Адвокат Сергій Леонідович РОГОЗІН

  • 8224

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 8224

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст