Головна Блог ... Консультації від юристів Оскарження результатів ВЛК, або що робити, якщо визнали придатним без належного огляду? Оскарження результатів ВЛК, або що робити, якщо ви...

Оскарження результатів ВЛК, або що робити, якщо визнали придатним без належного огляду?

Відключити рекламу
 - 8c8b8c7dc6fca059b7576b3589c33aa5.jpg

Незважаючи на те, що процедура проходження ВЛК є доволі добре врегульованою, не завжди члени ВЛК дотримуються такої процедури: ігнорують критерії придатності чи здійснюють сам огляд нашвидку. Це, безумовно, породжує невдоволення військовозобов’язаних результатами ВЛК та бажання їх оскаржити.

У разі, якщо Ви не погоджується з висновками медичного огляду, викладеними в постанові відповідної ВЛК, єдиним виходом із цієї ситуації є оскарження такої постанови. Ви маєте право оскаржити висновок ВЛК в досудовому або судовому порядку.

Користуйтеся консультацією: До ЗСУ мобілізували людину з хворобами, які заважають службі: які дії необхідно вчинити, щоб домогтися справедливості

ДОСУДОВИЙ ПОРЯДОК

Подаємо заяву про перегляд рішення комісії до ВЛК вищого рівня.

Як зрозуміти до якої ВЛК звернутися?

- постанови ВЛК районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки можна оскаржити до ВЛК області або м. Києва;

- перегляд постанов, підпорядкованих ВЛК (ВЛК областей), мають право здійснювати ВЛК регіонів;

- постанови будь-яких ВЛК має право переглядати Центральна ВЛК.

Зверніть увагу, що оскарження постанов ВЛК про придатність до військової служби колишніх військовослужбовців на період їх фактичного звільнення зі Збройних Сил України можливе лише до Центральної ВЛК.

Що зазначаємо в заяві?

Найголовніше, що зазначаємо в заяві це причини перегляду постанови, тобто, які порушення були допущені, та чому Ви не погоджуєтеся із результатами постанови.

До додаємо до заяви?

До заяви варто додати документи, видані ВЛК, рішення якої оскаржується. За наявності можна також надати результати попередніх медичних досліджень.

Що далі?

За наслідками розгляду заяви може бути прийняте рішення про проведення повторного або контрольного медичного огляду з метою остаточного вирішення питання щодо придатності до військової служби.

Користуйтеся консультацією: Проходження військово-лікарської комісії під час мобілізації: попереджений – значить озброєний!

СУДОВИЙ ПОРЯДОК

Подаємо позовну заяву до окружного адміністративного суду за вибором позивача: за місцем проживання (перебування) позивача або за місцем розташування ВЛК, рішення якої оскаржується.

Важливо! Цей спосіб можна обрати відразу, без попереднього використання досудового порядку, або ж звернутися до суду після отримання негативного висновку від «останньої інстанції» досудового порядку оскарження.

Водночас від обраного алгоритму дій залежатиме не лише момент отримання остаточного висновку від такого оскарження, а й строки звернення з позовною заявою до адміністративного суду, зокрема:

  • у разі попереднього застосування досудового порядку – строк на судове оскарження становитиме 3 місяці, який починає свій перебіг із дня вручення відповідного рішення за результатами розгляду заяви щодо оскарження постанови;
  • у разі оскарження постанови ВЛК безпосередньо до суду – строк для звернення становить 6 місяців із дня, коли особа дізналася про вчинення правопорушення, тобто з дня винесення відповідної постанови ВЛК.

Зверніть увагу, що оскарження висновку ВЛК не звільняє від обов'язку з'явитися на виклик територіального центру комплектування та соціальної підтримки для направлення у військову частину або проходження навчання, що в протилежному випадку може призвести навіть і до притягнення особи до кримінальної відповідальності.

У зв’язку з цим ПРАКТИЧНА ПОРАДА! Разом із позовною заявою необхідно подати заяву про забезпечення позову, у якій просити суд зобов'язати призупинити рішення ВЛК до ухвалення рішення суду.

Отож, оскарження постанови ВЛК є цілком можливим та реальним.Тому якщо у вас виникли обґрунтовані сумніви в правомірності постанови ВЛК, ви можете оскаржити її шляхом обрання одного із запропонованих вище способів або спробувати поєднати обидва з них.

У випадку виникнення запитань проконсультую індивідуально, з конкретної ситуації. Відповім на поставлені запитання. Консультація дозволить скласти оптимальний план дій і уникнути неочікуваних та негативних наслідків. Консультація адвоката отримана сьогодні – ваша безпека та впевненість завтра та завжди.

Індивідуальні консультації надаються за попереднім записом за телефоном: +38050-193-59-42, +38067-940-63-00.

У випадку якщо виникли запитання або необхідно вивчити конкретні документи, звертайтеся за електронною адресою - rogozin555@ukr.net (для пересилки документів) або за вказаними телефонами.

Автор консультації:З повагою, Адвокат Сергій Леонідович РОГОЗІН

  • 4979

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 4979

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст