10.11.2014    Переглядів:  445
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Опитування в Каталонії або в Європі домінують сепаратні настрої.

Опитування в Каталонії або в Європі домінують сепаратні настрої.  - opituvannya_v_katalonii_abo_v_evropi_dominuyut_separatni_nastroi_5460c81fa27a4.png

На жаль не зважаючи на трагічний досвід України в Європі переважають сепаратні тенденції в багатьох державах – членах Європейського Союзу. В авангарді тенденції на дроблення держав виступає Автономна область Каталонія, яка поки що знаходиться у складі Іспанського Королівства. Як відомо каталонці вже визнані у світі як окрема нація, мають власний уряд, парламент та Статут, тому їх поступ до державної незалежності відбувається по наростаючій.

9 листопада 2014 року у Каталонії проходило те, що офіційно назвали неофіційним опитуванням населення, проте багатьом хотілось би, щоб це був референдум. Референдуму остаточно завадив Конституційний Суд Іспанії, який 29 вересня своїм рішенням визнав неконституційним указ уряду Автономної області Каталонія про проведення референдуму у Каталонії, щодо її незалежності.

Перш за все здається дивним формулювання питань винесених на опитування. Так у бюлетенях зазначалося два питання: «Чи хочете Ви, щоб Каталонія стала державою?», а у випадку позитивної відповіді – «чи хочете Ви, щоб ця держава була незалежною?» Дивність полягає насамперед у розумінні поняття «держава» при проведенні цього опитування, адже за визначенням «держава» сама по собі – це незалежний та суверенний суб’єкт міжнародних відносин.  

Проте питання у бюлетені не спантеличили каталонців і голосування було проведено наступним чином. Всього у опитуванні прийняли участь 2,25 мільйони виборців, більше 80% громадян, які взяли участь в опитуванні, проголосували за незалежність Каталонії, тобто ствердна відповідь на обидва запитання. Далі, більше 10% громадян висловились за державний статус Каталонії, але проти її  незалежності від Іспанського Королівства і лише 4, 5% громадян підтримали автономний статус Каталонії у складі Іспанії. Заради точності необхідно підкреслити, що населення Автономної області Каталонія складає 7,5 мільйонів чоловік, тобто у опитуванні прийняли участь менше половину каталонців.

Хоча юридичних наслідків, це опитування не має, і це визнають навіть організатори цього опитування, результати опитування вкрай загрозливі для цілісності Іспанії. При цьому іспанський уряд продовжує повторювати, що Іспанське Королівство це унітарна держава, тому питання незалежності окремих територій повинні вирішувати усі громадяни Іспанії на національному референдумі, а не громадяни Іспанії – жителі окремого регіону.    

Залишається додати, що у всесвітній історії дуже мало прикладів, коли частина  однієї держави виокремлювалась в окрему самостійну державу, і при цьому простій, що називається маленькій пересіченій людині ставало від цього жити набагато краще.

Згадайте новину:

Шотландія залишається у складі Сполученого Королівства: результати референдуму.

Королівство Іспанія може втратити Автономну область Каталонія?

Хуан Карлос І де Бурбон король Испании продолжил парад отречений монархов от престолов в Европе.

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події: