Головна Блог ... Новини Обмеження військових пенсій є неконституційним - рішення від 12.10.2022 №7-р(ІІ)/2022 Обмеження військових пенсій є неконституційним - ...

Обмеження військових пенсій є неконституційним - рішення від 12.10.2022 №7-р(ІІ)/2022

Відключити рекламу
 - 821904176d614844a1b43fefc28e923f.jpg

Приписи закону №3668-VI, які обмежують максимальним розміром пенсії, призначеної, зокрема особам, на яких поширено приписи ч.5 ст.17 Конституції, не відповідають сутності соціальних гарантій високого рівня для таких осіб.

Користуйтеся консультацією: Чому ПФУ припиняє доплату військовим пенсіонерам у розмірі 2000 гривень

На цьому наголосив Конституційний Суд у рішенні від 12.10.2022 №7-р(ІІ)/2022

У цій справі оскаржувалися приписи ст.2 закону «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 8.07.2011 №3668-VI, якими встановлено, що максимальний розмір пенсії для низки категорій громадян, включаючи військовослужбовців та співробітників Національної поліції, не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів.

Користуйтеся консультацією: Чому ПФУ не виплачує суму нарахованої індексації до військової пенсії, якщо вже є рішення суду?

Автори конституційних звернень наголошували, що такі приписи суперечать чч.1, 2 ст.8, ч.5 ст.17, ч.3 ст.22, чч.1, 2 ст.46 Конституції. Зокрема, через те, що під час проходження військової служби обмеження максимальним розміром пенсії на законодавчому рівні не було встановлено.

КС наголосив, що конституційний обов’язок держави надати спеціальний юридичний статус захисникам України із забезпеченням відповідно до цього статусу соціальних гарантій високого рівня. І такий рівень не може бути скасований або обмежений.

Відповідно, Суд визнав неконституційними оспорювані приписи ст.2 закону №3668-VI. Проте зазначив, що вони втратять чинність лише через 6 місяців із дня цього рішення. До того часу Верховна Рада має привести нормативне регулювання у відповідність із Конституцією та цим рішенням.

Користуйтеся консультацією: На скільки збільшується пенсія при переході з пенсії за вислугу років на пенсію за віком

 • 2364

  Переглядів

 • 5

  Коментарі

 • 2364

  Переглядів

 • 5

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст