Главная Блог ... Новости Обмеження військових пенсій є неконституційним - рішення від 12.10.2022 №7-р(ІІ)/2022 Обмеження військових пенсій є неконституційним - ...

Обмеження військових пенсій є неконституційним - рішення від 12.10.2022 №7-р(ІІ)/2022

Отключить рекламу
 - 821904176d614844a1b43fefc28e923f.jpg

Приписи закону №3668-VI, які обмежують максимальним розміром пенсії, призначеної, зокрема особам, на яких поширено приписи ч.5 ст.17 Конституції, не відповідають сутності соціальних гарантій високого рівня для таких осіб.

Користуйтеся консультацією: Чому ПФУ припиняє доплату військовим пенсіонерам у розмірі 2000 гривень

На цьому наголосив Конституційний Суд у рішенні від 12.10.2022 №7-р(ІІ)/2022

У цій справі оскаржувалися приписи ст.2 закону «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 8.07.2011 №3668-VI, якими встановлено, що максимальний розмір пенсії для низки категорій громадян, включаючи військовослужбовців та співробітників Національної поліції, не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів.

Користуйтеся консультацією: Чому ПФУ не виплачує суму нарахованої індексації до військової пенсії, якщо вже є рішення суду?

Автори конституційних звернень наголошували, що такі приписи суперечать чч.1, 2 ст.8, ч.5 ст.17, ч.3 ст.22, чч.1, 2 ст.46 Конституції. Зокрема, через те, що під час проходження військової служби обмеження максимальним розміром пенсії на законодавчому рівні не було встановлено.

КС наголосив, що конституційний обов’язок держави надати спеціальний юридичний статус захисникам України із забезпеченням відповідно до цього статусу соціальних гарантій високого рівня. І такий рівень не може бути скасований або обмежений.

Відповідно, Суд визнав неконституційними оспорювані приписи ст.2 закону №3668-VI. Проте зазначив, що вони втратять чинність лише через 6 місяців із дня цього рішення. До того часу Верховна Рада має привести нормативне регулювання у відповідність із Конституцією та цим рішенням.

Користуйтеся консультацією: На скільки збільшується пенсія при переході з пенсії за вислугу років на пенсію за віком

 • 2381

  Просмотров

 • 5

  Коментарии

 • 2381

  Просмотров

 • 5

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст