Головна Блог ... Новини В Україні припинила діяльність пенітенціарна служба, але на покращення умов утримання в’язнів це не вплине В Україні припинила діяльність пенітенціарна служб...

В Україні припинила діяльність пенітенціарна служба, але на покращення умов утримання в’язнів це не вплине

эксклюзив
Відключити рекламу
В Україні припинила діяльність пенітенціарна служба, але на покращення умов утримання в’язнів це не вплине - tn1_0_13876300_1464521425_574ad2d121e4e.png

Тюремників підпорядкували Мін'юсту. На думку правозахисників, на умови утримання в’язнів така реформа ніяк не вплине.

Уряд схвалив ліквідацію Державної пенітенціарної служби України. Її повноваження будуть передані Міністерству юстиції. Оголошено і про реформу системи виконання покарань. Наскільки зміни вплинуть на життя сімдесяти тисяч українських в’язнів, які тепер відбувають покарання?

-- У тім-то й річ, що службу реформують, але на умови утримання в’язнів це наразі ніяк не вплине, -- каже Євген Захаров, керівник Харківської правозахисної групи. -- Звичайно, те, що пенітенціарна служба тепер підпорядкована Мін'юсту, -- це позитив. Коли вони були центральним органом виконавчої влади, ця структура була досить закрита. У Міністерстві юстиції вона стане відкритішою.

Ознайомтеся з інтерв'ю: Тюремна реформа: Пенітенціарна служба втратила незалежність - Діденко

Її функції мають перейти до трьох новостворених департаментів у складі Міністерства юстиції, які відповідатимуть за безпеку, ресурси, необхідні для функціонування установ та перевиховання ув’язнених. Йдеться про так звані пробаційні програми, коли ще за півроку до закінчення терміну, в’язнів починають готувати до звільнення і надалі підтримують, щоб запобігти повторним злочинам.

Заплановано й переатестацію працівників, звільнення тих, хто її не пройшов, і підвищення заробітної плати тим, хто залишився. Але це суто адміністративні реформи самої служби.

-- Утримання засуджених, режим, доступ до них рідних, якось зміниться?

-- За останні три роки режим трохи пом’якшено. Наприклад, передачі засуджені можуть приймати від родичів без обмежень. Запроваджено перевірки колоній -- проводять їх народні депутати, журналісти, лікарі та правозахисники. Перевіряльники мають можливість спілкуватися з в’язнями віч-на-віч.

Але від того, що структура, яка відповідає за виконання покарань, буде в Мін'юсті, камери не стануть просторішими, хворих на туберкульоз у в’язницях не поменшає. Так, можливо, не буде такої широкої можливості для зловживань за допомогою внутрішніх інструкцій. Пенітенціарна служба часто грішила виданням внутрішніх нормативних актів, які обмежували права в’язнів. У структурі Мін'юсту, можливо, буде важче це робити.

Згадайте новину: Клопотати про помилування зможуть подавати родичі засуджених - зміни в указ президента

-- А що насамперед треба змінити в нашій системі виконання покарань?

-- Гадаю, що насамперед треба по-новому переписати всю законодавчу базу. А взагалі -- усе треба змінювати докорінно. Наприклад, медична служба у колоніях має підпорядковуватися Міністерству охорони здоров’я. Промзона і, власне, зона повинні бути розділені. Бо зараз маємо ситуацію, що часто в'язні працюють на підприємства, фактичними власниками яких є начальники колоній чи їхні родичі. А зміна тільки моделі управління колоніями -- це косметична реформа.

Кабмін ліквідував Пенітенціарну службу. Її повноваження передані Міністерству юстиції.

На сьогоднішньому засіданні уряду це рішення ухвалили одноголосно.

"Якщо ми зробимо цю реформу спільно з реформою судової та правоохоронної систем, тоді зможемо точно сказати: ми змінили цю країну.

Згадайте новину: Голова Державної пенітенціарної служби Палагнюк: «За законом Савченко буде звільнено 44 тисячі ув’язнених»

І головною в цій країні буде проста людина. І гідність людини ніхто не порушуватиме", — прокоментував міністр юстиції Павло Петренко.

Його заступниця додала також, що в Україні протягом останніх 75 років не змінювались стандарти виконання покарань.

"Більшість установ — вони навіть не радянські, вони царських часів. Більше 150 років сьогодні установам, де сьогодні наші ув'язнені відбувають покарання. Це найбільша спадщина Радянського Союзу, яка залишилася нам як незалежній країні".

Джерело: Експрес

Читайте статтю: Китайский опыт борьбы с коррупцией: пытка на допросе, клетка для обвиняемого и публичный расстрел. Нужно ли его взять на вооружение Украине?

  • 2167

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 2167

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст