2
0
5961
Важливу інформацію для побутових споживачів, постачальників універсальних послуг та операторів системи розподілу щодо необхідності дотримання процедури проведення нарахувань та оплати за спожиту електричну енергію, а також забезпечення стандартів якості електропостачання та надання компенсацій споживачам за їх недотримання надає nerc.gov.ua
НКРЕКП отримує численні звернення від побутових споживачів, щодо невідповідності фактичних показів лічильників електричної енергії на кінець місяця і зазначених у платіжних документах (рахунках), які виставляються постачальники універсальних послуг (ПУП). Зазначена невідповідність призводить до формування на особових рахунках споживачів, начебто «заборгованості» за спожиту електричну енергію.
За наявною в Регулятора інформацією така «заборгованість» призводить до отримання споживачами повідомлень від операторів системи розподілу (ОСР) про припинення електропостачання на їх об’єкти у разі її не сплати.
Крім того, в окремих областях України має місце масовий характер отримання побутовими споживачами таких «заборгованостей» у платіжних документах (рахунках) з одночасним повідомленням про припинення електропостачання з боку оператора системи розподілу.
У зв’язку з вищенаведеним НКРЕКП звертає увагу побутових споживачів, операторів системи розподілу (ОСР) та постачальників універсальних послуг (ПУП) на наступне.
Порядок здійснення зняття та передачі даних про фактичні покази засобу обліку електричної енергії, визначення обсягу спожитої електричної енергії, здійснення нарахувань, терміни та способи оплати, зокрема, для побутових споживачів встановлюються Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312, (з урахуванням внесених постановою НКРЕКП від 18.07.2019 № 1525 змін) (далі – ПРРЕЕ) та Кодексом комерційного обліку електричної енергії, затвердженим постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 311 (далі – ККО).
Згадайте новину: Новий закон про ЖКГ: чи вдасться вирішити проблему боргів за "комуналку"?
Необхідно зазначити, що розрахунки за електричну енергію для побутових споживачів здійснюються відповідно до умов договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг та містять такі істотні умови:
Платіжний документ (рахунок) для оплати побутовими споживачами спожитої електричної енергії формується та виставляється постачальником універсальних послуг (ПУП) на основі таких даних:
Порядок зняття та передачі даних про покази приладів обліку електричної енергії для визначення обсягів споживання електричної енергії для побутових споживачів передбачає:
Договір про надання послуг з розподілу електричної енергії встановлює обов’язок побутового споживача передати оператору системи розподілу (ОСР, ППКО) показники лічильника електричної енергії в один із таких способів:
Оплата за спожиту електричну енергію може бути здійснена за вибором споживача, зокрема:
Згадайте новину: Новий закон про ЖКГ: Що чекає українців вже у травні
Звертаємо увагу, що відповідно до глави 6 розділу ХІІІ Кодексу комерційного обліку (ККО), у разі виявлення в платіжному документі помилкових показів лічильника, споживач зобов'язаний, повідомити про це електропостачальника та оператора мережі. Представник електропостачальника або оператор мережі повинен протягом 5 днів від дня подання заяви перевірити рахунок, а в разі потреби, протягом 20 днів перевірити лічильник та повідомити споживача про результати перевірки.
При цьому, з урахуванням відокремлення діяльності з постачання та розподілу електричної енергії, яке відбулось на ринку:
Звертаємо увагу операторів системи розподілу (ОСР) та постачальників універсальних послуг (ПУП), що відповідно до статті 77 Закону України «Про ринок електричної енергії» за недотримання суб'єктом господарювання, який провадить господарську діяльність на ринку електричної енергії, що підлягає ліцензуванню, вимог нормативно-правових актів, які регулюють функціонування ринку електричної енергії, НКРЕКП має право прийняти в межах своїх повноважень рішення про накладення на цього суб'єкта господарювання штрафу в розмірі від 5 до 100 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Крім цього необхідно зазначити, що порушення строків розгляду звернень споживачів з боку постачальників універсальних послуг щодо перевірки правильності рахунку на оплату спожитої електричної енергії є порушенням гарантованих стандартів якості електропостачання, за недотримання яких передбачено надання компенсації споживачу згідно з постановою НКРЕКП від 12.06.2018 № 375 «Про затвердження Порядку забезпечення стандартів якості електропостачання та надання компенсацій споживачам за їх недотримання».
Згадайте новину:Стали известны ключевые пункты ЖКХ-договоров на отопление и холодную воду
Враховуючі зазначене та з метою захисту прав споживачів електричної енергії НКРЕКП наголошує на необхідності здійснення операторами системи розподілу (ОСР) заходів з організації роботи з розширення та удосконалення способів і методів отримання від побутових споживачів даних про покази засобів обліку електричної енергії, а також з боку постачальників універсальних послуг (ПУП) в частині здійснення коригувань рахунків побутових споживачів.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
389
Коментарі:
0
Переглядів:
271
Коментарі:
0
Переглядів:
540
Коментарі:
0
Переглядів:
417
Коментарі:
0
Переглядів:
782
Коментарі:
0
Переглядів:
1231
Коментарі:
1
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.