Автор не вказаний
0
0
2140
Останнім часом поняття «справедливої ціни на газ» дуже часто використовується багатьма людьми, які мають якесь відношення до газу в Україні. Інколи до поняття «справедлива ціна» додають ще поняття «ринкова ціна». Чиновники обурено розповідають, що ВАТ «Газпром» саме неправомірно, а не «зухвало», «борзо», «імперіалістично», «монополістично», «диктатурно» і т.д., підвищує ціни на газ в односторонньому порядку в рамках діючого контракту або неправомірно завищує без економічного обґрунтування ціни на газ, тим самим провокуючи «адекватну» реакцію.
Проте багато юристів не розуміють, яким чином у міжнародній торгівлі на рівні господарюючих суб’єктів можна змусити у законний спосіб продавця газу знизити ціну на свій товар, при цьому зробити це рішенням суду. Не говорячи вже про те, що робити, коли ВАТ «Газпром» програвши суд відмовиться виконувати невигідне для себе рішення, посилаючись на застереження про публічний порядок.
Так чи інакше 16 червня 2014р. НАК «Нафтогаз» подало позов на ВАТ «Газпром» до Арбітражного інституту Торгової палати м. Стокгольм і отримало від ВАТ «Газпром» зустрічний позов в цей самий міжнародний арбітражний суд.
Як виявилося не лише Україна намагається знизити газову залежність шляхом отримання рішення суду. Сьогодні ЗМІ поширили повідомлення, про те що німецька компанія E. On Global Commodities SE подала позов на ВАТ «Газпром» також до Арбітражного інституту Торгової палати м. Стокгольм і також з вимогою перегляду цін по довгостроковим контрактам. Спір, як і у випадку з НАК «Нафтогаз України», також стосується скасування ВАТ «Газпром» знижки на ціну за 1-у тис. куб. м газу наданої німецькому покупцю газу раніше до анексії Росією Криму.
Слід додати, що проблеми з ВАТ «Газпром» з приводу ціни на газ також існують у таких відомих покупців як міжнародної Shell, польської PGNiG, італійської Eni і не виключено, що вирішення цих проблем також буде перенесено до міжнародних арбітражних судів.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
386
Коментарі:
0
Переглядів:
271
Коментарі:
0
Переглядів:
540
Коментарі:
0
Переглядів:
417
Коментарі:
0
Переглядів:
782
Коментарі:
0
Переглядів:
1231
Коментарі:
1
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.