15.10.2015    Переглядів:  299
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

НАЕК "Енергоатом" програв суд податковій інспекції на суму 4, 238 млрд. гривень

НАЕК "Енергоатом" програв суд податковій інспекції на суму 4, 238 млрд. гривень - naek_energoatom_prograv_sud_podatkoviy_inspektsii_na_sumu_4_238_mlrd_griven_561fcaf2bcf06.jpg

Окружний адміністративний суд Києва зобов’язав НАЕК "Енергоатом" виплатити 4,238 мільярда гривень Центральному офісу з обслуговування великих платників. Про це йдеться у постанові суду від 16 вересня 2015 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що за відповідачем рахується заборгованість зі сплати частини чистого прибутку господарських організацій (державних унітарних підприємств та їх об'єднань), що вилучається до бюджету, у сумі 4,238 млрд гривень.

"Оскільки відповідач самостійно не сплатив вказану суму заборгованості, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом про її стягнення", - йдеться у постанові.

В наданих суду запереченнях "Енергоатом" вказав на безпідставність позовних вимог позивача з огляду на відсутність у нього правових підстав для звернення до суду з даним адміністративним позовом, оскільки сплата чистого прибутку господарських організацій не є податковим платежем, а відповідно, не сплата таких коштів не може бути визначена в якості податкового боргу підприємства.

"А оскільки Податковий кодекс передбачає право контролюючих органів звертатись до суду з позовами про стягнення виключно сум податкового боргу платника податку, відповідач вважає заявлені МГУ ДФС - Центральний офіс з ОВП позовні вимоги неправомірними", - повідомляється у постанові.

Суд постановив повністю задовольнити позов Центрального офісу з обслуговування великих платників до ДП "НАЕК "Енергоатом" та стягнути з відповідача 4,238 млрд гривень.

"Енергоатом" є оператором всіх чотирьох діючих АЕС України.

Експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

Джерело: ЕП

Згадайте новину: Суди чинять перепони у справі розкрадання 2 мільярдів гривень із Аграрного фонду 

Нафтогаз вже витратив 160 млн. гривень на юридичний супровід спорів із Газпромом. Хто компенсує ці витрати?

Аналізуйте судовий акт: Чистий дохід (прибуток) в сумі 4, 238 млрд. грн. стягнуто з ДП "НАЕК "Енергоатом" в дохід Державного бюджету України (Окружний адміністративний суд м. Києва, суддя Вовк П. В., справа № 826/14937/15)

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події: