25.04.2016 | Автор: Фурман Ірина Миколаївна    Переглядів:  310
Задати питання автору
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Мін’юст пропонує залучати до судових процесів іноземних суддів

Мін’юст пропонує залучати до судових процесів іноземних суддів - 0_05830200_1461576195_571de2030e408.jpg

У Міністерстві юстиції пропонують під час проведення судової реформи залучати до процесу іноземних суддів.

Про це розповів міністр юстиції Павло Петренко.

За його словами, судову реформу, яка включатиме конкурсні відбори і тестування, планують проводити два роки. Згідно з концепцією, на цей час пропонують ухвалити пакет проміжних законів і сформувати спеціальні суди.

«Є така пропозиція, що на цей період часу ми зробили спеціалізовані антикорупційні суди, які розслідували б справи, підвідомчі НАБУ, і комерційні суди з залученням іноземців. За бажанням сторони можна буде тоді залучати до судового процесу іноземців, арбітрів для того, щоб отримати більший рівень легітимності цього рішення. На період, поки ми не перезавантажимо нашу національну судову систему», – розповів Павло Петренко.

У проведенні реформи міністр сподівається на підтримку парламенту. Оновлення судової системи, серед іншого, передбачає її спрощення.

Згадайте новину: Скільки заробляє міністр юстиції Павло Петренко

«Зараз маю стриманий оптимізм. І позиція голови парламенту Парубія є чіткою, що це одна з пріоритетних реформ, яку повинен зробити парламент. Повинні бути ухвалені зміни до Конституції, профільний закон, спрощена судова система, прибрати всі спеціалізовані суди, маємо дати можливість простій людині звернутися в один суд з будь-якого питання», – зазначив Павло Петренко.

Згадайте новину: Міністр юстиції П.Петренко пообіцяв збільшити зарплати в системі відомства

Українську судову систему міністр юстиції характеризує як найскладнішу, якщо порівнювати з країнами ЄС, і одну з найдорожчих та неефективних.

Джерело: Радіо Свобода

2
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення