Legaltech для юриста: як оперативно аналізувати судову практику в Україні та світі
- Автор:
-
0
-
0
-
1846
Що допоможе юристові ефективно прогнозувати тривалість і результати розгляду справи конкретним суддею або максимально швидко знайти потрібне серед десятків судових документів і справ? Це під силу лише сучасним цифровим технологіям у галузі legaltech, що розвиваються як в усьому світі, так і в Україні. Як це працює і чи справді полегшує юридичну практику?
Просте рішення складної проблеми
Повноцінний аналіз – обов'язкова частина роботи будь-якого юриста. У час тотальної нестачі вільного часу правникам часто доводиться аналізувати десятки, а то й сотні документів для підготовки ефективної судової стратегії. Це забирає багато як робочого, так і вільного часу.
Тому на сьогодні в галузі legaltech стає все більше сервісів, які дають змогу не лише отримати відомості про конкретні судові справи та їх перебіг, а й візуалізувати знайдену інформацію за релевантними справами й статистикою за допомогою ІТ-інструментів та машинного навчання.
Проаналізуємо американські й українську програми, які дають подібні можливості сучасному правнику. Прикладом американського підходу є започаткований 2012 року в США стартап Ravel Law, що на сьогодні є однією з найбільших інформаційних баз для юристів, студентів, які вивчають право, а також клієнтів юридичних фірм. Тут можна побачити всі матеріали справ Верховного Суду, а також Окружних судів з 1925 року і аж до наших днів. Сервіс охоплює всі опубліковані випадки, а також максимально можливу кількість неоприлюднених прецедентів. Із 2015 року база поповнюється інформацією на всі сто відсотків і містить у собі як великі справи, так і досить дрібні процеси.
Сервіс має достатньо зручний інтерфейс, пошук за ключовими словами швидкий, він самостійно вибудовує логічні ланцюжки, що дозволяє знайти необхідний об'єкт. Комп'ютер, буквально, запам'ятовує ваші запити і моментально вчиться, щоб спростити процес пошуку в майбутньому.
Кожен випадок представлений на екрані у вигляді кола, діаметр якого визначають важливість справи, число її цитувань і кількість запитів. Уся пошукова інформація зберігається в особистому профілі, і в будь-який зручний момент можна переглянути хронологію своїх запитів, а також необхідну статистику.
Примітно, що Ravel Law збирає та аналізує американські судові прецеденти, беручи за вхідну точку для пошуку не документ, а людину. Ухвалення рішення в процесах часто вкрай суб'єктивне, і суддя тут – ключова особа. Ravel Law порівнює всі попередні процеси судді і визначає приховані закономірності його поведінки: які аргументи він любить, яка стилістика його дратує, які прецеденти цитує в рішеннях. Знання таких особливостей дозволяє адвокатові краще готуватися до справи й апелювати до судді.
Щоб оцінити корисність представленого продукту, його засновники пропонують своїм клієнтам пробну версію. У ній наявний повний набір функцій, якими можна скористатися на сайті. Студенти, які навчаються юриспруденції, при підтвердженні від університету отримують абсолютно безкоштовний доступ до повної бази сайту.
Згадайте новину: 100 юридичних алгоритмів вже на платформі Lex!
Крім Ravel Law, цікавою є програма Lex Machina, розроблена в Силіконовій долині 2006 року. Ідея, що лежить в основі Lex Machina, як і Ravel, полягає в тому, щоб дозволити юристові оцінити свої шанси виграти справу на самому початку шляху. Відомості, які можуть бути проаналізовані, достатньо різнопланові: скільки разів адвокат супротивної сторони подав певні види судових позовів, у якому суді це сталося і який був результат розглядів. Аналогічна інформація надається і щодо судді, якого призначили для розгляду цієї справи. А от недоліком програми можна назвати те, що вона не настільки інтуїтивно зрозуміла, як Ravel Law, і потрібно купувати повний доступ до неї. Крім того, мало опцій для безкоштовного тестування.
Ну, а тепер до найцікавішого, чи то пак – українських реалій. Якщо подібні програми стали вже частиною усталеної практики для американських і європейських юристів, то в Україні така можливість з’явилася не так давно. Ідеться про запущений торік вітчизняний віртуальний помічник юриста – систему пошуку й аналізу судової практики PravoSud. Сервіс дає змогу не лише ознайомитись із судовими рішеннями, а й скористатись іще безліччю корисних опцій. Хоча це суб’єктивно, але користування ним у рази цікавіше, ніж Lex Machina і Ravel, адже це українська правова реальність, а не іноземна. Пошук у програмі побудований на основі сучасних технологій, тож працює безвідмовно, що набагато ефективніше й зручніше, ніж звичний юристам ЄДРСР чи аналогічні. У реєстрі програми вже зараз розміщено понад 80 млн документів, і їх кількість зростає щодня. Більше не потрібно відкривати сотні вкладок комп‘ютера чи витрачати час, сили та додаткові кошти на передплату різних юридичних додатків. Уперше серед подібних програм в Україні юрист зможе не лише знайти, а й проаналізувати та систематизувати всю потрібну інформацію – і все на одній робочій платформі PravoSud.
Як же це працює на прикладі реального кейсу? Після швидкої, інтуїтивно зрозумілої реєстрації в програмі та введення пошукового запиту юрист зможе отримати доступ до перегляду судових справ і додатково підключити опції сортування за категорією справ, типом документа, нормою права та прізвищем конкретного судді.
Окрім безпосередньо пошуку, у PravoSud існують модулі аналітики, оцінки ризиків і моніторингу. Кожен з них має свій набір функцій. І це не сухі документи чи посилання: користувач отримує інформацію максимально наочно – у формі графіків, що дозволяє швидше систематизувати великі масиви юридичної інформації.
Приміром, хочете дізнатися, наскільки ефективно працював суддя протягом конкретного тижня, місяця чи року, скільки і які справи він розглянув та з яким результатом, прорахувати вірогідність винесення позитивного рішення щодо вашої справи – усе це можна подивитись у модулі аналітика на PravoSud. Крім того, тут же можна дізнатися, над якими справами суддя працював останнім часом, яка в нього завантаженість, графік роботи. І на все це знадобиться максимум декілька хвилин і кліків мишкою.
Дуже цікавою є опція перевірки ризиків. За допомогою PravoSud за найменуванням компанії або юрособи можна відстежити всі проблеми, пов'язані з ними, приміром: наявність судових суперечок, виконавчих проваджень, записів у реєстрі банкрутств. Вести пошук можна як за компаніями (найменування, код ЄДРПОУ), так і фізособами-підприємцями (ПІБ, ІПН). До того ж, система не просто показує всі знайдені по компанії документи, а групує їх у справи, з описом категорії, дати, судді, що розглядав справу. Крім того, у програмі можна задіяти функцію моніторингу за певною юридичною та фізичною особою. Це означає, що як тільки у судових справах, реєстрах відбуватимуться якісь зміни щодо предмету пошуку, юрист відразу отримає сповіщення.
І це серйозна підмога для будь-якого правника: можна швидко перевірити своїх контрагентів чи допомогти в цьому клієнтові. Інструмент PravoSud можна назвати успішною спробою надати правникові максимум корисних інструментів для дієвого їх застосування на практиці. До того ж, приємним бонусом є те, що перші 7 днів користування програмою є безкоштовними. Чи потрібні ще аргументи для того, аби спробувати її в дії?
-
Переглядів
-
Коментарі
Переглядів
Коментарі
КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ
-
Безкоштовна консультація
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
-
ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
-
ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
-
КАТАЛОГ ЮРИСТІВ
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Популярні новини
Дивитись усі новини-
Повістки безробітним і тим, хто працює в чорну. Навіщо набирати до ЗСУ за принципом сплати податків
Переглядів:
113
Коментарі:
0
-
В українців з’явиться можливість повторного оновлення даних в Резерв+
Переглядів:
237
Коментарі:
0
-
Легкий спосіб уникнення позбавлення волі це похід у ЗСУ ( схема на прикладах)
Переглядів:
241
Коментарі:
0
-
Якщо чоловік добровільно мобілізувався, маючи право на відстрочку, то потім він не може вимагати виз
Переглядів:
362
Коментарі:
1
-
Терміни оформлення паїв продовжили — підписано закон № 3993-IX
Переглядів:
291
Коментарі:
0
-
Бронювання в Дії. Проблеми бронювання. Перевірки, Штрафи
Переглядів:
160
Коментарі:
0