106
0
23690
Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкт про амінстію №5249-1 від 15.03.2021 року за авторством депутата Фріса І.П. та ін., відхиливши при цьому первинний законопроєкт №5249 від 15.03.2021 за редакцією депутатів /21052" rel="nofollow">Яцик Ю.Г. та ін.
Законопроєкт є довгоочікуваним. Це пов’язано передусім тому, що ще з часів СРСР на практиці закон про амністію виходив приблизно раз на 2 роки. Але після 2016 року амністії не було. І на це є об’єктивні причини. Передусім це пов’язано з тенденціями гуманізації покарань.
Очікується, що під дію цього закону (у разі його прийняття у запропонованій редакції) попадуть понад 1000 осіб.
Мова йде як про осіб, які будуть звільнені з місць відбування покарань, так і про осіб, до яких може бути застосовано скорочення терміну відбування покарання.
Користуйтеся консультацією: Что такое уголовная амнистия и как не спутать с помилованием?
Даним законопроектом, як і зазвичай, передбачається оголосити амністію і поширити її дію, на ті категорії засуджених, які найбільш незахищені та вразливі соціально:
Критерії для застосування амністії:
- невелика суспільна небезпечність діяння;
- об’єктивні фактори (важка хвороба, поважний вік тощо);
- суттєвий строк відбутого покарання на момент проголошення амністії.
Як завжди законопроектом визначено категорії засуджених, щодо яких амністія не застосовується. Це, особи, які скоїли тяжкі та особливо тяжкі кримінальні правопорушення, а також особи, які вчинили кримінальні правопорушення з використанням службового становища (корупційні кримінальні правопорушення).
Законопроєкт може бути готовий до розгляду 2 читання в Комітеті у сесійний тиждень з 14 по 18 березня і може бути прийнятий Верховною Радою України цього ж або, швидше за все наступних сесійних тижнів (з 04 по 08 квітня 2022 року, з 18 по 22 квітня 2022 року).
Тому якщо не буде катаклізмів, амністією зможуть скористатися десь у травні-червні 2022 року.
Сподіваюся, ця стаття була для Вас корисною. Якщо це так, не забудьте натиснути на слоника у кінці сторінки, і я про це дізнаюся.
Автор новини: адвокат Віталій Гриб, ст. партнер АО "Гардецький та партнери".
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
58
Коментарі:
0
Переглядів:
53
Коментарі:
0
Переглядів:
86
Коментарі:
0
Переглядів:
231
Коментарі:
0
Переглядів:
210
Коментарі:
0
Переглядів:
235
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.