Головна Блог ... Новини Кабмін спростив оренду водних об’єктів

Кабмін спростив оренду водних об’єктів

Відключити рекламу
Кабмін спростив оренду водних об’єктів - tn1_0_11732000_1623068673_60be10011caaa.jpg

2 червня 2021 року Кабміном затверджено Типовий договір оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом. Постанову прийнято на виконання положень ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення порядку передачі в оренду водних об’єктів у комплексі з земельними ділянками»

Із прийняттям цієї постанови усі договори водних об’єктів повинні укладатися відповідно до Типового договору затвердженого постановою КМУ від 2 червня 2021 р. № 572, а Типовий договір оренди у редакції 2013 року втратив свою чинність.

Слід вказати, що оренда водних об’єктів в Україні не на належному рівні, а все із того, що більшість договорів не відповідають чинному законодавству, яке говорить про те, що об’єктом оренди повинні бути водний простір та землі під ним, а не щось окремо.

До прикладу, чимало договорів, які укладені до 2013 року, містять положення про оренду або водного плеса без землі під ним, або тільки земельної ділянки. Такі явища є передумовою знецінення об’єкта оренди, бо орендар платить за щось одне, при цьому використовуючи землю у комплексі із водним об’єктом. Досить поширене явище, або оренда тільки водного об’єкта (без вказівки на землю під ним) або ж навпаки. І, на жаль, не всі орендарі відносяться добросовісно до своїх обов’язків переоформити договори оренди. Тепер з цим покінчено і усі договори оренди будуть укладатися належним чином.

Які зміни вносить затверджений Типовий договір?

  1. Розмір орендної плати переглядається у разі зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки державної та комунальної власності. Цього положення не було у Типовому договорі оренди у редакції 2013 року. Це великий плюс, оскільки, власник водного об’єкта прийнявши нову НГО, матиме права вимагати у орендаря зміни розміру орендної плати, від чого в місцеві бюджети будуть надходити кошти більшій кількості.
  2. Також розмір орендної плати за землю у комплексі із водним об’єктом, яка передана в оренду на земельних торгах, не може бути переглянутий у бік зменшення.
  3. Орендар зобов’язаний здійснювати заходів із поліпшення та охорони водойми, не перешкоджати у доступі до водойми у порядку загального водокористування;
  4. Договір оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом набирає чинності з моменту укладання. Пов’язувати набрання чинності договору із державною реєстрацією права оренди (або, як раніше, з державною реєстрацією договору) можна вважати недолугою вказівкою. Дуже багато випадків, коли договір укладається, наприклад, 2015 року, а зареєстрували право у 2016 або й пізніше. Застереження щодо набрання чинності договору з моменту його укладання повинно значно знизити кількість судових спорів у цих правовідносинах.
  5. Прописані права та обов’язки орендодавця та орендаря (до сьогодні – ці пункти сторони прописували на власний розсуд);
  6. Договір оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом припиняється у разі відчуження права оренди земельної ділянки заставодержателем та за умов порушення умов користування об’єктом оренди;
  7. Право на орендовану земельну ділянку в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом у разі смерті фізичної особи — орендаря, засудження або обмеження її дієздатності за рішенням суду може переходити (або не переходити) до спадкоємців. Гарна «підказка» від законотворця для орендаря про обов’язкове включення такого пункту до Договору.
  8. Скорочено перелік документів, які необхідні для укладання договору оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом. Тепер це лише:
  • паспорт водного об’єкта,
  • витяг з ДЗК про земельну ділянку;
  • акт приймання-передачі земельної ділянки в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом. Сторони в праві передбачити інші документи.

Договори оренди водних об’єктів укладені відповідно до Типового договору оренди у редакції 2013 не потребують переукладання та продовжують діяти до моменту закінчення їх строку.

Джерело: юридичний ресурс Протокол

  • 13278

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 13278

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст