12.04.2017 | Автор: Понзель Марина Генадіївна    Переглядів:  188
Задати питання автору
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram youtube

Інвестиційний банкір Сергій Фурса: Чому я хочу сказати Гонтаревій спасибі

Голова Нацбанку йде. На тлі загальної ненависті. Люди, які повинні сказати їй спасибі, будуть обсипати її прокляттями

Валерія Гонтарева передала президенту Порошенку заяву про відставку. Вона йде. І це погана новина. Тому що йде людина, яка далі інших просунулась на шляху реформування в Україні. Національний Банк стартував раніше за всіх. У липні 2014 року. І зробив найбільше. Як в реформуванні самого себе, так і всього сектора. І це може бути дуже поганою новиною. Якщо ми побачимо в кріслі глави НБУ не ту людину.

Валерія Гонтарева йде. На тлі загальної ненависті. Люди, які повинні сказати їй спасибі, будуть обсипати її прокляттями. Люди, які просто не розуміють. Насправді це доля всіх знакових реформаторів. Їх не люблять. Це характерно для реформ у всьому світі в усі часи. Якщо ти спробував змінити систему, то ти зіпсував життя дуже багатьом. Ти позбавив доходів тих, хто вигравав у минулій системі. І вони будуть з тобою боротися. Вони будуть тобі мстити. Найняті ними журналісти будуть поливати тебе брудом, найняті ними активісти будуть приходити до тебе під вікна. А люди їм повірять. Люди, які ненавидять олігархів, будуть дивитися телеканали олігархів і вірити в те, що говорять на замовлення олігархів. В результаті вона втомилася. І вона йде. А люди запам'ятають курс гривні. І візьмуться звинувачувати в ньому керівництво Нацбанку. Не розуміючи, що змінити його просто не можна. Запитайте про це Центробанк Росії, у якого були в запасі резерви на $400 млрд. І який не зупинив девальвацію рубля. А люди запам'ятають банкрутство банків. І чомусь приходять з мітингами під НБУ, а не в офіси власників банків, які вкрали гроші. Просто не розуміють ....

Вспомните новость: Официально: Председатель НБУ Гонтарева и глава ФГИ Билоус подали в отставку

Занадто багато було зроблено. І дуже легко все зіпсувати

Але є група тих, хто розуміє. Їх не багато. МВФ, Світовий Банк, Міжнародні інвестори, банкіри в Україні. Вони аплодують Валерії Гонтаревій. Вони завжди і всюди будуть приводити реформу НБУ в якості прикладу.

Гонтарева виявилася майже єдиною людиною в Україні, у якої одночасно є мізки і яйця. І лише деякі розуміють, з якою купою проблем зіткнувся НБУ. І яке велике діло зробив Нацбанк. Мавр зробив свою справу, мавр може йти. Хоча дуже хотілося б, щоб Валерії Гонтаревій довелося робити не тільки брудну роботу. Щоб Нацбанк продовжив і завершив лібералізацію ринку, показавши, що жорсткі адміністративні заходи не були його ідеологією, а лише вимушеним заходом. Але ця вдячна робота дістанеться комусь іншому. А Гонтарева йде. Реформаторів залишається все менше. Тепер їх можна перерахувати по пальцях. Коболєв і його команда, Данилюк, Уляна Супрун, Макс Нефьодов. Кожного з них атакують. З кожним борються. І нікого з них не підтримують люди. Не розуміючи, наскільки важливо для тих, хто попереду, відчувати підтримку. І наскільки демотивує нерозуміння.

Я хочу сказати спасибі Валерії Гонтаревій. Дякую за жорстку монетарну політику. Це складні слова, які мало хто розуміє. Але саме така політика дозволила не впасти глибоко. Не стати Венесуелою. Спасибі за те, що всі побажання надрукувати гроші були відправлені в сміттєву корзину. За те, що поки вона була головною, не було шансів у тих, хто просував ідею дати кредит під потрібну ставку потрібним людям.

Я хочу сказати спасибі Гонтаревій за те, що була завершена вакханалія з рефінансуванням. Так, ліквідність банків продовжувала підтримуватися. Так, частина цих грошей виходила за кордон. Але якщо ми подивимося на цифри, то з моменту приходу Валерії Гонтаревої в Нацбанк обсяги рефінансування банків неухильно знижувалися.

Вспомните новость: Глава НБУ Гонтарева перечислила экономические катастрофы, которые "взвинтили" курс доллара в Украине

Я хочу сказати спасибі Валерії Гонтаревій за ПриватБанк. Якби не старання Нацбанку, піраміда імені Ігоря Коломойського продовжувала б працювати. Загрожуючи, рано чи пізно, поховати під собою весь банківський ринок. Валерія Гонтарева - єдина, хто провів справжню деолігархізацію в країні. І отримала ще більше ненависті від людей.

Я хочу сказати спасибі Валерії Гонтаревій за очищення банківської системи. Яка просто не могла б працювати по-людськи, збережися в ній така велика кількість пилососів, банків зомбі і просто контор з "відмивання коштів". Ці банки займалися не банківською діяльністю. І одночасно завищували депозитні ставки, пилососячи з ринку гроші простих українців, заманюючи їх високими ставками. І в підсумку ставки були високими. Як по депозитах, так і по кредитах. А гроші населення не працювали на економіку країни, а допомагали вирішити проблему окремим товаришам.

Я хочу сказати спасибі Валерії Гонтаревій за те, що прозорість банківського сектора зросла в рази. І за те, що підвищилася відповідальність власників. За всі ті жорсткі зміни в регулюванні банківського сектора, які повинні унеможливити повторення банкопаду. Тому що будуть лікувати хворобу в самому її зародку.

Я хочу сказати спасибі Валерії Гонтаревій за реформу Нацбанку. Ніде і ніхто в Україні так кардинально не реформував власне відомство. Вважаючи за краще зробити косметичний ремонт. Просто тому, що так простіше. І просто тому, що тоді буде менше саботажу.

Просто дякую.

І я сподіваюся. Сподіваюся, що рано чи пізно люди зрозуміють. А крісло голови НБУ займе пристойна людина. І професійна. Тому що занадто багато було зроблено. І дуже легко все зіпсувати.

Автор: Сергій Фурса

Джерело: НВ

Згадайте новину: Тарута: Як на люди вийти, так в шубі і прикрасах, як е-декларацію заповнювати, так Гонтраевій ледве на життя вистачає

2
Подобається
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення