Головна Блог ... Консультації від юристів Хто такі колектори та як з ними боротись?

Хто такі колектори та як з ними боротись?

Відключити рекламу
 - tn1_0_55718000_1545079279_5c1809ef880d9.jpg

Напевно, у більшості людей при слові «колектор» виникають не самі приємні асоціації. Але, правда ці люди настільки страшні, наскільки ми їх собі уявляємо? Швидше за все ні, якщо знати, як з ними правильно спілкуватися

Про це Інформатор вирішив дізнатися у Олександра Мельника, керуючого партнера і адвоката АО «МАКМЕЛ». Він прийшов до нас в медіацентр, щоб розвіяти міфи про цих людей і розповісти, як правильно діяти, якщо доля вас все-таки зіштовхнула.

Читайте статью:Как обезопасить себя от невозврата денежных средств Банком

ХТО ТАКІ КОЛЕКТОРИКолектор – це фахівець в сфері регулювання заборгованостей. Він працює з юридичними особами, які мають заборгованість перед банком, фінансової або колекторської компанією. Їх робота полягає в тому, щоб вимагати від боржників погашення кредитів в інтересах замовника (кредитора). Колектори займаються тільки тими випадками, коли боржник дуже довгий час не гасить кредит або ж навмисне ухиляється від оплати.

В Україні існує стереотип з приводу цієї професії: просто не всі колектори поводяться правильно і коректно, тим більше, що у людей залишилися гіркі спогади про «співпрацю» з ними з минулого. Те, наскільки агресивно вони діють, залежить від того, чи важлива їм їх репутація.

Окремого закону, який регулював би цей вид діяльності, не існує. Зараз працюють над створенням різних правових документів, наприклад, які зможуть заборонити або врегулювати колекторську діяльність.

ЯК З НИМИ БОРОТИСЯУніверсальних інструментів, як боротися з погрозами колекторів, немає. Але перший і найголовніша порада – це взяти свій емоційний стан під контроль, оскільки найсильніший прийом колекторів – моральний тиск.

Більшість колекторів роблять розрахунок на елемент страху. Вони тиснуть на почуття провини (взяли гроші і не повернули, це неправильно) і на больові точки конкретної людини (важке матеріальне становище, діти та інші фактори).

Олександр уточнив, що повернути гроші, звичайно, потрібно, але це не питання життя і смерті. Він заспокоює: це юридичне питання, ніхто нікого не буде вбивати – не мають на це права. У вас є повне право вимагати компроміс і спробувати домовитися – або про відстрочення, або про виплату частинами або ще про якесь альтернативний варіант.

Ще одна корисна порада – розмовляти з колектором нестандартно. Мається на увазі, що всі вони користуються скриптом – встановленим алгоритмом для розмови з людьми. Потрібно намагатися ламати цей алгоритм і навіть злегка «тролити» співрозмовника, щоб поламати його схему і зменшити йому впевненості. Це дасть зрозуміти колекторам, що ви не піддаєтеся такій схемі впливу.

Що стосується юридичного аспекту – потрібно записувати розмови, щоб, в разі чого, у вас були на руках докази. Якщо вам загрожують або вас ображають, переходячи на особистості, вам варто звернутися в правоохоронні органи, щоб вони відкрили кримінальну справу (вимоги особистого майна і коштів, загрози).

Якщо так сталося, що вам все-таки подзвонили колектори, потрібно бути гранично спокійним. Запитаєте, навіщо вони дзвонять, на яких підставах і які документи у них є на підтвердження цього. Фіксуйте все: в кінцевому підсумку цей може зіграти вам на руку.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО БОРГ ВИКУПИЛИ КОЛЕКТОРИЦе може бути і добре, і погано. Добре, тому що з компаніями, які купують ваші кредити станом дисконту, домовитися легше: їх власних коштів туди вкладено набагато менше, ніж банку. Це може зробити кордону регулювання в ціні з колекторами простіше.

Читайте статтю: Захист персональних даних і колектори. Актуальні проблеми і практика їх вирішення.

Чому це може бути погано? Компанія, яка купує багато кредитних «портфелів» на велику суму, намагається якомога швидше і активніше їх реалізувати. У зв’язку з цим, людині, який має велику заборгованість, будуть нагадувати про це найчастіше.

Олександр нагадав, що в будь-якому випадку, заборгованості варто виплачувати, адже потрібно бути відповідальними за свої зобов’язання і дії. Важливо пам’ятати про те, що краще мати кілька варіантів і давати людині альтернативу, а не відразу вимагати беззастережного повернення повної суми.

ЩО РОБИТИ З РІШЕННЯМ СУДУЯкщо ви отримали рішення суду, хоча не приймали в ньому участь – такий розклад дійсно можливий. Рішення такого засідання є заочним і може бути переглянута з ініціативи сторони, яка не брала участі в процесі. У цьому немає нічого страшного, оскільки ви можете надати свої аргументи і доводи, чому у вас виникла заборгованість і коли ви зможете її закрити.

Колектори часто використовують документи, схожі на повістки до суду або, безпосередньо, рішення суду. Роблять вони це для того, щоб додатково залякати. Якщо ви раптом отримали такий лист, потрібно дуже (!) Уважно оглянути його і вчитатися в усі пункти, особливо – дрібним шрифтом. Це – звичайне інформаційне лист, без будь-яких юридичних підтверджень.

ТИПОВІ «ЛЯКАЛКИ»Іноді колектори звертаються до знайомих, друзів, сусідів та родичів і вимагають від них погашення кредиту. Це некоректно – офіційно кредит повинні погасити ви.

Часто боржників лякають кримінальною відповідальністю за умисне невиконання рішення суду, незалежно від того, був він чи ні. Варто знати, що для цього людина дійсно повинен навмисне йти від оплати. Якщо такого факту немає, то і боятися нічого.

Шахрайство. Це має на увазі навмисне отримання кредиту без намірів його повернення. Але якщо ви протягом якогось часу оплачували його і робили спроби погасити заборгованість, це автоматично виключає варіант шахрайства.

Ще одна «пугалка» – заборона виїзду за кордон. Не всі суди йдуть на це, адже для цього обов’язково потрібно умисне ухилення від сплати, як і в попередньому випадку.

КОЛИ ВАРТО ВІДДАВАТИ ГРОШІ КОЛЕКТОРА, А КОЛИ – НІПерш за все, потрібно розібратися кому і скільки ви повинні. В першу чергу, хто саме виступає вашим кредитором – банк, фінансова компанія або вже колекторська. Цивільний кодекс України зобов’язує передати боржникові офіційне підтвердження того, що кредитор змінився, наприклад, коли банк продав заборгованість людини колекторам. Дуже важливо не потрапити в «пастку»: коли ви віддали гроші колекторам, хоча по факту вашим кредитором залишився банк. Так що краще не оплачувати нічого до отримання офіційних документів і підтверджень. Як правило, компанії з гарною репутацією без проблем надають всі необхідні документи.

Потрібно бути дуже акуратними, коли колектори пропонують закрити заборгованість якимось неймовірним способом. Наприклад, коли пропонують з 100 тисяч заборгованості сплатити всього 10, а все інше списати. До таких пропозицій потрібно ставитися з великим побоюванням: це загрожує поганими наслідками. У такій ситуації потрібно обов’язково вимагати офіційний гарантійний лист, яке підтвердить факт списання вашого боргу на конкретних умовах.

Кращим варіантом, звичайно, буде не потрапляти в списки боржників. Але, якщо вже так сталося, то варто акумулювати гроші, для того щоб вчасно (в адекватних часові рамки) погасити свої заборгованості. Тим більше, це впливає на кредитну історію. А якщо кредитор бачить, що в ваших інтересах закрити борг, він більш охоче може піти вам на поступки.

Читайте статью:Что делать, если близкий человек задержан, в рамках уголовного процесса? Мнение адвоката Каникаева Ю.О.

ТОП 5 РАД ВІД ЕКСПЕРТАВ кінці Олександр підсумував всі свої думки і сформулював п’ять коротких, але дуже важливих тез:

  • Бути емоційно спокійним. Якщо до вас приїхали люди, які вимагали гроші (з метою залякати) – викликайте поліцію, ні в чому не сумніваючись.
  • Чітко розуміти, кому ви винні гроші і моніторити, хто ваш життєвий кредитор.
  • Контролювати діалог в юридичних рамках. Бути стриманим, не давати причин розвивати агресивність в спілкуванні.
  • Здоровий тролінг. Ламайте скрипти колекторів.
  • Перевіряйте всі документи, які отримуєте. Будьте дуже уважні!

  • 14046

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 14046

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст