Головна Блог ... Новини Генпрокурорка президента Зеленського Ірина Венедіктова відмовляється від очищення прокуратури Генпрокурорка президента Зеленського Ірина Венедік...

Генпрокурорка президента Зеленського Ірина Венедіктова відмовляється від очищення прокуратури

Відключити рекламу
Генпрокурорка президента Зеленського Ірина Венедіктова відмовляється від очищення прокуратури - tn1_0_04628600_1588760275_5eb28ed30b52e.png

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова видала наказ від 15 квітня, яким змінила положення про комісію, яка здійснює атестацію прокурорів. Із процесу очищення ГПУ Венедіктова викинула представників міжнародних партнерів та громадськість. Це кардинально спотворює реформу прокуратури, яка тривала до призначення 17 березня Ірини Венедіктової, повідомляє antac.org.ua

Так, відтепер комісія з добору керівного складу органів прокуратури складається з 6 осіб, 4 з них – прокурори, а решта – 2 представники вищих навчальних закладів.

До цього, комісія складалась з 3 представників прокуратури і 3 експертів делегованих міжнародними організаціями, проектами міжнародної технічної допомоги, дипломатичними місіями.

Згадайте новину:Венедіктова: що відомо про нового генпрокурора Президента Зеленського

Ці зміни повністю знищують довіру до кадрових призначень в Офісі генерального прокурора. Нагадаю, що аналогічним чином відбулися дві “реформи” прокуратури за минулої влади. Більшість в кадрових комісіях тоді теж мали представники прокуратури. Бачимо, що Зеленський переймає найгірші практики свого попередника”, – коментує голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Відтепер за нововведеннями Венедіктової прийняття рішень під час атестації буде відбуватися підконтрольними прокурорами, що неминуче призведе до повернення клановості серед нових призначень: прокурори обиратимуть прокурорів. Одночасно представники громадянського суспільства та міжнародні партнери фактично не мають впливу на прийняття рішень.

Крім того, деякі пункти наказу прямо протирічать закону “Про прокуратуру”, за який голосувала сама Венедіктова. Наприклад, комісія може одноразово схвалити кандидата на будь-яку адміністративну посаду, а подальші такі призначення відбуваються вже без участі комісії. Також до моменту створення обласних прокуратур Венедіктовою передбачена можливість призначення осіб на адміністративні посади в “старих” нереформованих регіональних прокуратурах.

Наразі новостворена комісія вирішила призначити на керівні прокурорські посади декількох осіб, частина з яких або відмовились проходити атестацію, або не змогли її пройти.

Наприклад, планується призначити на керівну посаду у прокуратурі міста Києва її колишнього очільника Романа Говду. ЦПК неодноразово писав про діяння Говди, коли він перебував на посаді прокурора Одеської області 2015 року разом з донькою ексгенпрокурора Віктора Шокіна, який згодом призначив Говду своїм заступником. Крім того, Говда підписав підозру Віталію Каську кримінальному провадженні, яке так нічим і не закінчилось.

Нагадаємо, 19 вересня Верховна Рада підтримала перезавантаження прокуратури. Вона почалася за генерального прокурора Руслана Рябошапки, під час якої 729 прокурорів не пройшли тест на фаховість і доброченсість і були звільнені.

Згадайте новину: Генпрокурор Ірина Венедіктова: Офіс добиватиметься припинення незаконного будівництва житлового кварталу в Пущі-Водиці (ХК «Київміськбуд»)

Рябошапка: Зеленський руками Венедіктової повертає звільнених прокурорів

Ексгенпрокурор Руслан Рябошапка заявляє, що президент Володимир Зеленський знищує реформу прокуратури, оскільки руками свого генпрокурора Ірини Венедіктової повертає на посади старих прокурорів, які не пройшли атестації, йдеться на сайті pravda.com.ua

Дослівно: "Генеральним прокурором Зеленського знищуються основні ідеї реформи президента Зеленського – очистити прокуратуру від випадкових та "своїх" людей, які служать не суспільству та закону, а тим, кому зобов'язані посадою.

І в цьому президент Зеленський вже нічим не відрізняється президента Порошенка, який так само руками свого генерального прокурора не дав можливості провести потрібну Україні реформу прокуратури у 2015-2016 роках".

Деталі: За словами Рябошапки, очищення прокуратури виявилось болючим для "бенефіціарів неофіційних платних послуг, що надавали прокурори, а тому вони через нового генерального прокурора почали шукати можливості відновити статус кво".

Ексгенпрокурор додав, що Венедіктова відмовилась від продовження реформи прокуратури. Поряд з цим створили апеляційні комісії, "щоб в ручному режимі" переглядати рішення про звільнення, іти на мирові угоди і "повернути "потрібних" колишніх прокурорів".

Також, за словами Рябошапки, наразі просто призначають "правильних людей" на посади в Офіс генерального прокурора без передбачених законом конкурсного добору або проходження атестації.

Крім того, за його словами, Венедіктова вирішила позбутись міжнародних партнерів у адміністративній комісії, щоб "призначити "правильних" людей на керівні посади в Офісі Генерального прокурора", і включила до неї більшість "підпорядкованих їй прокурорів".

Рябошапка наголосив, що "це спрацювало", бо вже провели низку таких призначень.

Вспомните новость: Ваша честь. Судьи, которые выносят громкие решения эпохи президента Зеленского

Передісторія:

 • Верховна Рада 17 березня призначила на посаду генерального прокурора Ірину Венедіктову.
 • 5 травня Центр протидії корупції заявив, що Венедіктова видала наказ, яким із процесу очищення ГПУ викинула представників міжнародних партнерів та громадськість, тож тепер прокурорів фактично призначатимуть прокурори.
 • Також повідомлялось, що генпрокурор Венедіктова своїм наказом поклала виконаня обов’язків прокурора міста Києва на Романа Говду, який обіймав цю посаду до грудня 2019 року і був звільнений Рябошапкою.

 • 3346

  Переглядів

 • 1

  Коментарі

 • 3346

  Переглядів

 • 1

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Яка нечисть!

  07.05.2020 02:19

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст