Головна Юридичний світ ... Таблоїд Європейський суд з прав людини постановив: роботодавець може читати приватні повідомлення співробітників Європейський суд з прав людини постановив: роботод...

Європейський суд з прав людини постановив: роботодавець може читати приватні повідомлення співробітників

Відключити рекламу
 - 0_04390600_1486742535_589de4070ac27.jpg

Європейський Суд з прав людини (ЄСПЛ) завдав досить виражений удар по конфіденційності службовців. Як постановив адміністративний орган, керівники організацій мають повне право отримати доступ до особистих повідомленнями своїх безпосередніх підлеглих, відправленим у робочі години.

Будь-яка листування співробітника з колегами або іншими фізичними особами, створена в межах європейської компанії, може бути прочитана босом або іншою особою за його прохання. При цьому абсолютно неважливо, через яку програму або обліковий запис буде відправлено текстове повідомлення. Керівники зможуть переглядати будь-які особисті дані в чатах.

Результат пошуку зображень за запитом "роботодавець може читати приватні повідомлення співробітників"

Користуйтесь консультацією: Тимчасова непрацездатність: можливе звільнення

Позов від потерпілого

Причиною такої гучної постанови став один румунський інженер. Громадянин, ім`я якого - Богдан Барбулеску, був налаштований досить вороже проти свого боса. Інженер подав позов до ЄСПЛ, на основі якого було порушено судову справу. Як розповів потерпілий, в 2007 році він працював в одній приватній фірмі. Роботодавець незаконно отримав доступ до особистих повідомлень Барбулеску, а потім просто звільнив підлеглого. Позивач зазначив, що він був ображений настільки непрофесійною поведінкою свого боса. За словами Барбулеску, у нього була повна довіра до начальника, яку той, в свою чергу, не виправдав.

Інженер був твердо переконаний, що подібна поведінка роботодавців щодо підлеглих неприйнятна, тому що вона порушує цивільне право на конфіденційне листування. Він сподівався, що суд погодиться з його думкою. До слова, раніше Барбулеску отримав негативну відповідь на свій позов в декількох румунських судах.

Вспомните новость: Люди или роботы: кому достанутся рабочие места

Справу не було виграно

На жаль, потерпілий так і не отримав бажаний результат. В ЄСПЛ відхилили його позов, не погодившись із звинуваченнями, які пред`явлені в документі. Більш того, суд порахував винним самого Барбулеску. Як заявив адміністративний орган, інженер порушив правила, встановлені компанією, а керівник мав повне право перевірити діяльність свого підлеглого на робочому місці.

Результат пошуку зображень за запитом "роботодавець може читати приватні повідомлення співробітників"

Європейська конвенція

Рішення було винесено судом на цьому тижні, а, точніше, у вівторок. Воно діє щодо всіх держав, які підписали Європейську конвенцію з прав людини. Хоча, наприклад, у Великій Британії новий закон не є юридично обов`язковим, так як судді Сполученого Королівства повинні враховувати рішення ЄСПЛ, а не беззаперечно підкорятися їм.

Вспомните новость: Пример правильно составленного резюме

Вищевказана Європейська конвенція була затверджена більш ніж півстоліття тому - 3 вересня 1953. Документ гарантує людям права на свободу їхніх поглядів, життя і безпеку. Однак в конвенції нічого не згадується про життя співробітників компанії в робочий час. Згідно зі статтею 8, людина може бути повністю недоторканною в своєму приватному житті, однак тут йдеться про сім`ю, будинок та інші особисті цінності.

Джерело: Guardian

 • 2047

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 2047

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст