0
0
3838
Війна повністю нівелювала новини щодо COVID-19. І зрозуміло чому - всім зараз не до карантину. Водночас, необхідно нагадати ситуацію і на цьому “фронті”.
23 лютого, за день до початку російського вторгнення і введення воєнного стану, Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 23 лютого 2022 р. № 229 “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 і від 29 червня 2021 р. № 677” (далі - постанова №229). Деякими веб-ресурсами анонсовано, що карантин продовжено відповідно до цієї постанови №229.
Проте, прошу звернути увагу, що постанова № 229, як свідчить офіційний веб-портал Верховної Ради України - не набрала чинності. В принципі, це підтверджується відсутністю інформації про оприлюднення постанови на веб-ресурсах “Офіційного вісника України” та “Урядовий кур’єр”. Враховуючи ситуацію - цілком вірогідно, що постанову не було офіційно опубліковано.
Нагадаю - відповідно до пункту 1 указу Президента від 10.06.1997№ 503/97 “Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності”, установлено, що закони України, інші акти Верховної Ради України, акти Президента України, Кабінету Міністрів України не пізніш як у п'ятнадцятиденний строк після їх прийняття у встановленому порядку і підписання підлягають оприлюдненню державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Офіційними друкованими виданнями є: "Офіційний вісник України", газета "Урядовий кур'єр". На сьогодні минає вже вісімнадцятий день, з дня прийняття постанови, проте відомостей про офіційне оприлюднення не знайдено. Акт оприлюднено лише на офіційному сайті Кабінету Міністрів України.
Так, не дивлячись на наявну в частині 5 статті 52 Закону України “Про Кабінет Міністрів України” обмовку, що, крім зазначеного порядку акти Кабінету Міністрів України оприлюднюються шляхом їх розміщення на офіційному веб-сайті Кабінету Міністрів України - це вважається неофіційним оприлюдненням. Необхідність опублікування в офіційних друкованих джерелах, для набрання ними чинності, підтверджується в листі Міністерства юстиції України «Про набрання чинності норматив- но-правовими актами Кабінету Міністрів України» від 8 липня 2008 року №5928-0-33-08-34.
Якщо все ж таки, постанова № 229 набере чинності, карантин буде продовжено до 31 травня 2022 року. Разом із цим, скасовуватиметься заборона в’їзду іноземцями та особами без громадянства із території, які прибули з Південно-Африканської Республіки, Республіки Ботсвана, Республіки Зімбабве, Республіки Намібія, Королівства Лесото, Королівства Есватіні, Республіки Мозамбік, Республіки Малаві та перебували на їх території не менше семи днів протягом останніх 14 днів.
Згадайте новину: Цивільним особам дозволено використовувати зброю проти окупанта - закон 2114-IX
Поки діятиме адаптивний карантин, залишаються наступні правила:
1. ЕСВ.Відповідно до підпунктів 9-11 та 9-12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” у період з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ на всій території України:
2. Медичні товари. Відповідно до п. 71. перехідних положень Податкового кодексу України - на період, що закінчується останнім календарним днем місяця, в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ - звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України та/або операції з постачання на митній території України товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено КМУ.
3. Податкові штрафні санкції та пеня. Відповідно до п. 52-1 перехідних положень Податкового кодексу України - за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ, штрафні санкції не застосовуються (крім певних виключень) та не нараховується пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період пеня підлягає списанню.
4. Мораторій на документальні та фактичні перевірки. Відповідно до п. 52-2. перехідних положень Податкового кодексу України - встановлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок на період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ, крім певних виключень (зокрема, документальних позапланових перевірок, що проводяться на звернення платника податків). Ті що були розпочаті - зупиняються.
5. Перебіг податкових строків. Відповідно до п. 52-8. перехідних положень Податкового кодексу України - на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ, зупиняється перебіг строків, встановлених:
6. Перебіг строків за ЦК України та ГК України. Відповідно до пункту 12 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України - під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначеністаттями 257, 258, 362, 559, 681, 728, 786, 1293цього Кодексу, продовжуються на строк дії такого карантину. В той же час за пунктом 7 Прикінцевих положень ГК України - на строк дії карантину продовжуються строки передбачені статтями статтями 232, 269, 322, 324 ГК України.
7. Плата за користування нерухомим майном. Відповідно до пункту 14 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України - установлено, що з моменту встановлення карантину, і до його відміни (скасування) плата за користування нерухомим майном (його частиною) підлягає зменшенню за вимогою наймача, який здійснює підприємницьку діяльність з використанням цього майна, впродовж усього часу, коли майно не могло використовуватися в підприємницькій діяльності наймача в повному обсязі через запроваджені обмеження та (або) заборони (із певними нюансами).
8. Неустойка, штраф, пеня за позикою (кредитом). Відповідно до пункту 15 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України та пункту 8 Прикінцевих положень ГК України - у разі прострочення позичальником у період дії карантину, встановленого КМУ, або/та у 30-денний строк після дня завершення дії такого карантину виконання грошового зобов’язання за договором, відповідно до якого позичальнику було надано кредит (позику) банком або іншим кредитодавцем (позикодавцем), позичальник звільняється від обов’язків сплатити на користь кредитодавця (позикодавця) неустойку, штраф, пеню за таке прострочення.
9. інші правила (щодо допомоги по безробіттю, встановлення роботодавцями простою, дистанційної роботи ітд.).
Загалом, ці правила направлені на спрощення ведення бізнесу та іншої діяльності в період карантину. Так чи інакше, було б не зайвим продовжити їх дію. У зв’язку із цим, чекатимемо - або офіційного опублікування згаданої постанови №229, або прийняття нових правил, що - не тільки врахують труднощі суб’єктів господарювання пов’язані із карантинними обмеженнями, а ще й враховуватимуть незрівнянно складну ситуацію пов’язану із вторгненням окупанта на Україну.
Джерело: юридичний ресурс Протокол.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
310
Коментарі:
0
Переглядів:
292
Коментарі:
0
Переглядів:
139
Коментарі:
0
Переглядів:
120
Коментарі:
0
Переглядів:
580
Коментарі:
0
Переглядів:
785
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.