Автор не вказаний
6
0
9752
При створенні ОСББ власники квартир стають співвласниками спільного майна будинку, тобто їм належать і приміщення загального користування.
Тож, співвласники мають сплачувати кошти на утримання та ремонт усіх приміщень. Проте, від сплати звільняються власники паркомісць, які розташовані біля будинку. Згідно з українським законодавством, паркомісця не є приміщенням. Про це повідомили у Департаменті систем життєзабезпечення та житлової політики Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.
Користуйтесь консультацією: Чи повинен підприємець-співвласник входити до ОСББ будинку, у якому він має нежитлову нерухомість
Відповідно до статті 1 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»:
Згадайте новину: Не створили ОСББ? Готуйтеся до приходу управителя!
Згідно з визначенням, наведеним у додатку Б ДБН В.2.3-15:2007 «Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів»:
Отже, окреме паркомісце чи паркінг не є приміщенням (як нежитловим, так і допоміжним), і, відповідно, власники окремих паркомісць не є співвласниками спільного майна багатоповерхового будинку і не несуть обов’язку участі у фінансуванні витрат на утримання, реконструкцію, експлуатацію, реставрацію, капітальний і поточний ремонти, технічне переоснащення спільного майна багатоповерхового будинку.
Користуйтесь консультацією: Чи можуть мешканці будинку, які не приватизували квартиру, голосувати на зборах ОСББ?
Окремо зазначаємо, що згідно з пунктом 2.51 ДБН В.2.2-15-2005 «Житлові будинки. Основні положення» у підвальних, цокольних і на перших поверхах житлових будинків допускається улаштування вбудованих і вбудовано-прибудованих гаражів для одноквартирних житлових будинків та стоянок для машин і мотоциклів, що належать мешканцям багатоквартирних житлових будинків, згідно з вимогами ДБН 360, ДБН В.2.2-9 та іншими відповідними нормативними документами.
Належність паркомісць (підземного паркінгу) до складу житлового комплексу напряму залежить від джерела фінансування їх будівництва, що визначається у проектно-кошторисній документації на будівництво об’єкта та договорами інвестування.
Источник: domik.ua
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
120
Коментарі:
0
Переглядів:
692
Коментарі:
0
Переглядів:
767
Коментарі:
0
Переглядів:
674
Коментарі:
0
Переглядів:
420
Коментарі:
0
Переглядів:
1585
Коментарі:
1
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.