Головна Блог ... Консультації від юристів Алгоритм дій для отримання компенсації за падіння на льоду Алгоритм дій для отримання компенсації за падіння ...

Алгоритм дій для отримання компенсації за падіння на льоду

Відключити рекламу
 - tn1_algoritm_diy_dlya_otrimannya_kompensatsii_za_padinnya_na_lodu_5ebbdc74c426a.jpg

Зміст:

Хоч зима в цьому році значно запізнюється, але ми з тих, хто більше любить запобігати проблемам ніж боротися з їх наслідками.

Як говориться в одному відомому серіалі: «Зима близько». Але для нас це означає, що разом з приходом справжньої зими ми ризикуємо стати жертвою ожеледиці, посковзнутися і отримати травму, внаслідок чого потім з'являються проблеми з отриманням компенсації за неприбраний сніг і падіння на льоду.

На жаль, судова практика не рясніє багатими прикладами залучення до відповідальності за неприбраний сніг або непосипаний лід, і часто через те, що далеко не всі громадяни, які отримали травму через ожеледицю знають про своє право отримати законну компенсацію за заподіяну моральну та матеріальну шкоду.

Про те, як можна отримати компенсацію за неприбраний сніг / лід, ми розповімо на юридичному порталі Протокол (Protocol), а також наведемо приклад показових судових рішень з цього питання.

Доказова база

Перед тим як підбивати суму стягнення і збирати чеки з усіх лікарень і аптек, в першу чергу вам необхідно зафіксувати сам факт отримання травми.

компенсація за падіння на льодуДля цього, в першу чергу, вам необхідно буде викликати швидку допомогу. Ваш виклик зафіксується в журналі реєстрації, також в первинній медичній документації буде зазначено характер вашої травми, попередній діагноз і, що дуже важливо, МІСЦЕ, куди викликали бригаду швидкої допомоги (бажано, щоб воно збігалося з місцем, де ви отримали травму). Якщо у вашому випадку необхідне буде стаціонарне лікування, підтверджуючим документом послужить виписка з медичної карти.

Радимо звернути увагу на докази щодо обгрунтування суми позову. Для цього вам необхідно зберігати всі чеки, що підтверджують понесені вами витрати на лікування травми, які повинні відповідати приписам лікарів.

Також в позовних заявах постраждалі від ожеледиці і неприбраного снігу підкріплюють свою позицію показаннями свідків, роздруківками прогнозів погоди на день отримання травми і т. д. У цьому питанні вже «всі засоби хороші», але для отримання належного стягнення козирем будуть саме медичні документи.

Аналізуйте судовий акт: Відвідувачка впала на слизькій та вологій підлозі у магазині - суд стягнув окрім матеріальної ще и морально шкоду в размере 50 тис. грн. (ВС / КЦС делу № 761/1604/13-ц від 08 серпня 2018 р.)

Хто правий, хто винен? Розмежування відповідальності

Після того, як ви забезпечили фіксацію факту отримання травми і зібрали всі можливі докази, наступним етапом є визначення належного відповідача, тобто відповідальної особи.

Відповідальною особою в таких випадках у нас, як правило, є балансоутримувач.

Тому, при отриманні травми через ожеледицю відразу звертайте увагу на місце або будівлі, знаходяться поруч, де це сталося. Це важливо, оскільки при отриманні травми біля прибудинкової території, наприклад, відповідальними будуть компанії, які надають послуги з утримання будинків і прибудинкових територій, біля магазинів - власники або орендарі.

Але щоб не гадати у кого на балансі дана ділянка можна спростити завдання, надіславши запит до виконкому місцевої ради.

Слід також пам'ятати про те, що балансоутримувачі зобов'язані облагороджувати і прилеглу територію, розміри якої закріплюються в Правилах благоустрою кожного міста.

Аналізуйте судовий акт: За перелом ноги, отриманий внаслідок ожеледиці, з ЖЕКу Стягнуто компенсацію шкоди (Іллічівський райсуд м. Маріуполя № 264/1769/19 від 29.08.2019)

Правова база для притягнення до відповідальності

Правовою підставою для подачі позову про отримання компенсації є ст. 17 Закону України "Про благоустрій населених пунктів", яка наділяє громадян правом звернутися з позовом про компенсацію шкоди, заподіяної майну або здоров'ю внаслідок дій або бездіяльності балансоутримувача об'єкта благоустрою.

компенсація за травму взимку

А ст. 18 цього ж Закону покладає на підприємства, організації та установи з благоустрою обов’язок утримувати в належному стані об'єкти благоустрою.

Слід зазначити, що недбайливим балансоутримувачам або компаніям, які обслуговують їх за договором, загрожує не тільки матеріальна відповідальність в рамках цивільно-правових відносин. Також для них передбачена адміністративна відповідальність, а саме ст. 152 КУпАП (порушення норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів).

Показові судові рішення

Вище ми вже згадували, що судова практика не сильно багата в цьому питанні, але тим не менш позитивна. Нижче представлені судові рішення різних часових діапазонів, а саме з 2017 по 2019 рік, де частково задовольнялися вимоги громадян про компенсацію (суму моральної шкоди, як правило, зменшують).

Судовий збір

Також є хороша новина для тих, хто утримується від судових баталій внаслідок необхідності платити судовий збір.

Так ось, згідно з Законом "Про судовий збір", при подачі позову про відшкодування шкоди заподіяної ушкодженням здоров'я ви звільняєтесь від сплати судового збору.

Таким чином, при наявності достатніх доказів отримання травми і понесених витрат на її лікування, отримати компенсацію досить просто. Але, якщо ви не володієте достатніми знаннями для складання позовної заяви, застерігаємо вас від використання шаблонів з Інтернету, адже тоді ви маєте величезний ризик програти суд. У такому випадку радимо використати наш сервіс "Тендер на юридичну послугу" і вирішити свою проблему швидко і назавжди.

Автор консультації: Вікторія Шутько, юрист АдО "Донець і Партнери"

Джерело: Юридичний ресурс Протокол

  • 2763

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 2763

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст