Головна Блог ... Новини Адміністрація бібліотеки ім. Вернадського тиждень приховувала крадіжку першого стародруку Адміністрація бібліотеки ім. Вернадського тиждень ...

Адміністрація бібліотеки ім. Вернадського тиждень приховувала крадіжку першого стародруку

Відключити рекламу
Адміністрація бібліотеки ім. Вернадського тиждень приховувала крадіжку першого стародруку - tn1_0_79775600_1463490988_573b19acc2c82.jpg

З міністерства культури надходили застереження про можливість викрадення стародруків, але "Апостол" не вберегли.

В Україні зникла перша друкована книга в історії країни.

З найбільшої бібліотеки України - імені В.І. Вернадського - зник стародрук "Апостол" Івана Федорова 1574 року.

Директор бібліотеки Володимир Попик зізнався у зникненні книги тільки через майже тиждень.

Вспомните новость: Картины Пикассо и Дали вернут государству

За його словами, крадіжка сталася 10 травня, і за цим фактом вже відкрите кримінальне провадження.

"Ми з органами розшуку контактуємо, але розголошувати подробиці я не буду", - сказав він.

Видання перебувало у відділі стародруків.

Не встежили. В Україні зникла найдавніша книга

 

Крадіжку виявила заступник з наукової роботи.

За наявною інформацією, книга перебувала в одному зі сховищ бібліотеки. Триває слідство за статтею "Крадіжка". Співробітники бібліотеки коментувати що-небудь відмовляються.

У бібліотеці Вернадського було всього 4 видання "Апостола", зникло одне з них.

Пригоди Апостола

За словами завідувача Музею рідкісної книги Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Олександра Морозова, з міністерства культури надходили застереження про можливість викрадення стародруків.

У 2014 році активісти Самооборони, "Правого Сектора" і Автомайдану знайшли в сховищі цінних книг в резиденції Януковича в Межигір'ї "Апостол", виданий у Львові.



Також у Януковича тоді виявили книгу "Тріодь пісна", видану в 1589 році в Москві, книгу "Євангеліє" і книгу "Мінея загальна", видану в 1654 році у Львові.

Що за книга зникла

"Апостол" був виданий у Львові в лютому 1574 року Іваном Федоровим. Він працював над нею рік: з 25 лютого 1573 по 15 лютого 1574.

Це богослужбова книга, що містить "Послання святих апостолів" з Нового завіту. Книга в основному повторює московське видання від 1564 року, яку також надрукував Федоров, але в українському варіанті є кілька відмінностей.

Гравюра друкованої марки Івана Федорова, яка складається з двох частин: зліва - герб Львова, праворуч - знак самого першодрукаря і герб Григорія Ходкевича, також змінена гравюра із зображенням апостола Луки (автор можливо Филипович-Пухальский Лаврентій)

Крім того, в кінці книги замість офіційної післямови поміщена написана Федоровим "Повість откуду начася и како совершися друкарня сія". Федоров розповів про друкарську справу і вказав, що виправив деякі помилки попереднього видання, вніс редакційні зміни, наблизив текст до правопису, який загальноприйнятий в Україні.

Федоров видав 1000 примірників "Апостола", до наших днів збереглося 90 штук.

Перший видавець

Іван Федоров - один з перших східнослов'янських друкарів, а також гравер, інженер, ливарник.

Разом з білорусом Петром Мстиславцем надрукував в 1564 році в Москві свою першу книгу - «Апостол».

У 1566 році через переслідування з боку вищого російського духовенства і боярства залишив Москву і переїхав до Великого князівства Литовського. У вересні 1572 року переїхав до Львова, де в 1574 році склав і надрукував перший східнослов'янський посібник - «Буквар» з граматикою, і в цьому ж році здійснив друге видання «Апостола».

У 1578 році Федоров перебрався в Острог, де заснував друкарню.

У 1580-1581 роках він разом з сином видав першу повну слов'янську Біблію. Вийшли два наклади, в кожному - своя редакція тексту післямови видавця.

Розлучившись з князем Костянтином Василем Острозьким, Федоров повернувся до Львова, але відновити свою друкарню не зміг.

Протягом останніх двох років життя провів в роз'їздах. Відомо, що в 1583 році він відвідав Краків і Відень, де показував імператорові Рудольфу I свій винахід - багатоствольну гармату зі змінними стволами.


У грудні 2014 року в Львові відбулося урочисте перепоховання останків Івана Федорова. Їх спочатку перевезли з приміщення Музею мистецтва давньої української книги в храм Успіння Пресвятої Богородиці, що на вул. Руській, де відбулася поминальна панахида. Після чого останки заклали в стіну храму Св. Онуфрія.

Джерело: Корреспондент.net

  • 2274

    Переглядів

  • 1

    Коментарі

  • 2274

    Переглядів

  • 1

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    не здивуюсь, якшо на якомусь аукціоні вона через тиждень-другий випливе як "фамільна цінність" якогось поставленого родича  

    18.05.2016 18:01

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати