Головна Блог ... Новини 66 вироків за ухилення від мобілізації за півроку: найбільше на Закарпатті 66 вироків за ухилення від мобілізації за півроку:...

66 вироків за ухилення від мобілізації за півроку: найбільше на Закарпатті

Відключити рекламу
66 вироків за ухилення від мобілізації за півроку: найбільше на Закарпатті - 0958faeedc224a627eb886a516a890c2.jpg

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну суди винесли 66 вироків за ухилення від мобілізації. Саме стільки вироків за статтею 336 Кримінального кодексу України містить Єдиний державний реєстр судових рішень станом на 30.08.2022. Найбільша кількість – в Закарпатській області.

Юрист громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) в місті Чугуїв Роман Лихачов проаналізував документи і розповідає про особливості ухвалених вироків.

Стаття 336 Кримінального кодексу України передбачає, що ухилення від призову на військову службу під час мобілізації карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

Станом на 30.08.2022 року Єдиний державний реєстр судових рішень містить 66 вироків щодо кримінальних правопорушень, передбачених ст.336 Кримінального кодексу України. При цьому жодного виправдувального вироку немає, всі особи визнавали свою вину.

Кількість вироків по областях розподілилась наступним чином:

 • Волинська область – 5 вироків (один щодо внутрішньо переміщеної особи)
 • Дніпропетровська область – 7 вироків (один щодо внутрішньо переміщеної особи)
 • Житомирська область – 1 вирок
 • Закарпатська область – 31 вирок (9 щодо внутрішньо переміщених осіб)
 • Івано-Франківська область – 2 вироки (один щодо внутрішньо переміщеної особи
 • Кіровоградська область – 2 вироки
 • Львівська область – 10 вироків ( 2 вироки щодо внутрішньо переміщених осіб)
 • Полтавська область – 1 вирок
 • Рівненська область – 1 вирок
 • Сумська область – 1 вирок
 • Харківська область – 2 вироки (2 щодо внутрішньо переміщених осіб)
 • Черкаська область – 2 вироки
 • Чернівецька область – 1 вирок

Безумовним лідером по кількості винесених вироків є Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області – 19 вироків. При цьому вирок з «реальним» покаранням в реєстрі лише один, всі інші – з іспитовим строком.

Користутейся консультацією: Мобілізація триває: чи можуть відправити на передову з ТрО або без підготовки й амуніції

Деталі справ

25 серпня 2022 року по справі 303/5476/22 Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області затвердив угоду про визнання винуватості та визнав винним особу за ст.336 КК України. При цьому чоловіка вже також, у 2021 року вироком суду засуджено за ч.2 ст. 309 КК України та призначено покарання у виді позбавлення волі строком на два роки з іспитовим строком. Відповідно до статті 71 КК України, шляхом часткового приєднання невідбутої частини покарання за попереднім вироком, остаточне покарання за сукупністю вироків призначено – три роки один місяць позбавлення волі.

У більшості вироків судами призначене «стандартне» покарання у виді позбавлення волі на строк три роки. з іспитовим строком на один рік.

Лише один раз судом призначено покарання за статтею 336 КК України у вигляді п’яти років позбавлення волі з іспитовим строком на три роки. При цьому відмінність ситуації від попередніх вироків для призначення такого суворого покарання для уродженця міста Приморськ, Приморського району Запоріжської області, який є внутрішньо переміщеною особою, не зрозуміла.

Серед засуджених Мукачівським міськрайонним суд Закарпатської області 30% вироків щодо внутрішньо переміщених осіб, в тому числі з Донецької, Луганської, Запорізької областей

Також вироком Іршавського районного суду Закарпатської області уродженець с. Молодіжне Калмицької АР Російської Федерації за аналогічною ситуацією отримав 5 років позбавлення волі з іспитовим строком 1 рік.

При цьому у разі затвердження угод про визнання винуватості з прокурорами в судах Закарпатської області обвинувачені досить часто отримували покарання чотири або п’ять років позбавлення волі, тобто більше, ніж у випадках неукладення угод про визнання винуватості.

Автор новини: Адвокат Роман Лихачов

Джерело: УГСПЛ

 • 3454

  Переглядів

 • 1

  Коментарі

 • 3454

  Переглядів

 • 1

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  там контрабанда, як народна творчість, яка мобілізація?

  04.09.2022 20:01

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст