Головна Блог ... Новини 49 вироків за непокору командиру: найтяжче покарання – в Донецькій області 49 вироків за непокору командиру: найтяжче покаран...

49 вироків за непокору командиру: найтяжче покарання – в Донецькій області

Відключити рекламу
 - eeff9ef8d53946137a06433d6fe4c5aa.jpg

Від початку повномасштабного наступу росії, суди в України винесли 49 вироків за невиконанння наказу командира, тобто за непокору серед військовослужбовців. Які області стали лідерами з винесення таких вироків та яке покарання отримали засуджені – про це розповідає юрист громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) в місті Чугуїв Роман Лихачов.

Статтею 402 Кримінального кодексу України передбачено покарання за непокору, тобто відкриту відмову виконати наказ начальника, а також інше умисне невиконання наказу. Непокора, вчинена в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці, карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Єдиний державний реєстр судових рішень містить 49 вироків щодо вчинення кримінального правопорушення – непокори, винесених після 24 лютого 2022 року за ч.4 ст.402 КК України.

Згадайте новину: 66 вироків за ухилення від мобілізації за півроку: найбільше на Закарпатті

По областях вироки розподілились наступним чином:

Дніпропетровська область – 20 вироків

Одеська область – 10 вироків

Запорізька область – 8 вироків

Донецька область – 6 вироків

Миколаївська область – 3 вироки

Львівська область – 1 вирок

Дарницький районний суд міста Києва – 1 вирок

Лідерами по вироках є Баглійський районний суд міста Дніпродзержинська та Київський районний суд міста Одеса – по 10 вироків.

У Баглійському районному суді міста Дніпродзержинська «стандартним» покаранням для військовослужбовців є службове обмеження строком від шести місяців до двох років з відрахуванням в дохід держави 10% із суми грошового забезпечення. Двічі суд призначав узгоджене з прокурором покарання у вигляді штрафу в розмірі 73 015 грн та один раз арешт на шість місяців.

Суди Дніпропетровської області шість разів призначали узгоджене з прокурором покарання: два роки позбавлення волі зі зміною на покарання у виді тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців на той самий строк.

Київський районний суд міста Одеса «ліберально», майже по всіх десяти вироках, призначав покарання зі штрафом від 71 400 до 141 000 грн.

Суди Запорізької області не призначили жодного реального покарання, лише штраф від 10200 до 17 000 грн та двічі – службове обмеження.

Суди Миколаївської області призначали покарання у вигляді позбавлення волі на п’ять років з іспитовим строком.

Найтяжче покарання по затвердженій угоді з прокурором призначив Мар’їнський районний суд Донецької області. Він визнав винним лейтенанта, командира танкового взводу, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4ст.402КК України, та призначив йому позбавлення волі на п`ять років один місяць.

У всіх випадках військовослужбовці визнавали свою вину та, як правило, укладали угоди про визнання винуватості з прокурором. Вироки в апеляційних інстанціях не оскаржувались. Збільшення випадків призначення службових обмежень говорить про те, що використовується покарання, за якого військовослужбовець продовжує службу.

Автор новини: Юрист громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) в місті Чугуїв, адвокат Роман Лихачов

Джерело: Українська Гельсінська спілка з прав людини

 • 1426

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 1426

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст