6
0
13939
28.07.2018 року опубліковано Закон України № 2475-VIII від 03.07.2018 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання», який з 28.08.2018 року набув чинності.
ЮРИДИЧНА ФІРМА “ГАРО ТА ПАРТНЕРИ” підготували роз’яснення запропонованої Законом України № 2475-VIII від 03.07.2018 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання» нової редакції ч. 2 ст. 191 і ч. 1 ст. 194 Сімейного Кодексу України.
Як зараз? |
Як буде? |
Положенням ч. 2 ст. 191 Сімейного Кодексу України передбачається: аліменти за минулий час можуть бути присуджені, якщо позивач подасть суду докази того, що він вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у зв'язку з ухиленням останнього від їх сплати. У цьому разі суд може присудити аліменти за минулий час, але не більш як за три роки. Відповідно до ст. 194 Сімейного Кодексу України: аліменти можуть бути стягнуті за виконавчим листом за минулий час, але не більш як за три роки, що передували пред'явленню виконавчого листа до виконання.
|
Положенням ч. 2ст. 191 Сімейного Кодексу України передбачається: аліменти за минулий час можуть бути присуджені, якщо позивач подасть суду докази того, що він вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у зв'язку з ухиленням останнього від їх сплати. У цьому разі суд може присудити аліменти за минулий час, але не більш як за десять років. Відповідно до ч. 1 ст. 194 Сімейного Кодексу України:аліменти можуть бути стягнуті за виконавчим листом за минулий час, але не більш як за десять років, що передували пред'явленню виконавчого листа до виконання. |
Приклад: особа, яка вимагає аліментів, подає до суду разом із позовною заявою докази, що вона приймала протягом десяти років заходи щодо одержання аліментів, але вони не були одержані у результаті ухилення особи, зобов'язаної сплачувати аліменти, від їх сплати. Тоді суд може присудити аліменти за минулий час, але не більш як за десять років.
Резюме:Таким чином, збільшився строк минулого часу для присудження та стягнення аліментів, але не більш як за десять років.
Питання: |
Відповідь: |
Які заходи щодо одержання аліментів можуть вживатися у позасудовому порядку особою, яка вимагає аліментів? |
До таких заходів можна віднести, наприклад, надсилання матері дитини батькові повідомлень про необхідність його участі в утриманні дитини. Зазначені повідомлення повинні направлятися рекомендованим листом з описом вкладення, в іншому випадку довести в суді прийняття заходів, спрямованих на отримання аліментів, фактично неможливо. |
Підготували аналіз новел:
Гаро Ганна Олександрівна, керуючий партнер ЮФ «ГАРО ТА ПАРТНЕРИ»; кращий адвокат у сфері
сімейного права у 2017 році; сімейний медіатор;
Яцюк Христина Володимирівна, помічник адвоката Гаро Г.О.
ЮРИДИЧНА ФІРМА “ГАРО ТА ПАРТНЕРИ” спеціалізується на сімейних справах, а тому фахово та оперативно надасть правову допомогу у психологічно складній категорії сімейних справ
www.garopartners.com.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
380
Коментарі:
0
Переглядів:
660
Коментарі:
0
Переглядів:
560
Коментарі:
0
Переглядів:
1409
Коментарі:
1
Переглядів:
685
Коментарі:
1
Переглядів:
803
Коментарі:
1
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.