13.09.2018 | Автор: ЮРИДИЧНА ФІРМА "ГАРО ТА ПАРТНЕРИ"
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram youtube

Новели сімейного законодавства 2018: Новела №5 Збільшення строку минулого часу для присудження та стягнення аліментів

28.07.2018 року опубліковано Закон України № 2475-VIII від 03.07.2018 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання», який з 28.08.2018 року набув чинності.

ЮРИДИЧНА ФІРМА “ГАРО ТА ПАРТНЕРИ” підготували роз’яснення запропонованої Законом України № 2475-VIII від 03.07.2018 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання» нової редакції ч. 2 ст. 191 і ч. 1 ст. 194 Сімейного Кодексу України.

Як зараз?

Як буде?

Положенням ч. 2 ст. 191 Сімейного Кодексу України передбачається: аліменти за минулий час можуть бути присуджені, якщо позивач подасть суду докази того, що він вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у зв'язку з ухиленням останнього від їх сплати. У цьому разі суд може присудити аліменти за минулий час, але не більш як за три роки.

Відповідно до ст. 194 Сімейного Кодексу України: аліменти можуть бути стягнуті за виконавчим листом за минулий час, але не більш як за три роки, що передували пред'явленню виконавчого листа до виконання.

 

 

Положенням ч. 2ст. 191 Сімейного Кодексу України передбачається: аліменти за минулий час можуть бути присуджені, якщо позивач подасть суду докази того, що він вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у зв'язку з ухиленням останнього від їх сплати. У цьому разі суд може присудити аліменти за минулий час, але не більш як за десять років.

Відповідно до ч. 1 ст. 194 Сімейного Кодексу України:аліменти можуть бути стягнуті за виконавчим листом за минулий час, але не більш як за десять років, що передували пред'явленню виконавчого листа до виконання.

Приклад: особа, яка вимагає аліментів, подає до суду разом із позовною заявою докази, що вона приймала протягом десяти років заходи щодо одержання аліментів, але вони не були одержані у результаті ухилення особи, зобов'язаної сплачувати аліменти, від їх сплати. Тоді суд може присудити аліменти за минулий час, але не більш як за десять років.

Резюме:Таким чином, збільшився строк минулого часу для присудження та стягнення аліментів, але не більш як за десять років.

Питання:

Відповідь:

Які заходи щодо одержання аліментів можуть вживатися у позасудовому порядку особою, яка вимагає аліментів?

До таких заходів можна віднести, наприклад, надсилання матері дитини батькові повідомлень про необхідність його участі в утриманні дитини. Зазначені повідомлення повинні направлятися рекомендованим листом з описом вкладення, в іншому випадку довести в суді прийняття заходів, спрямованих на отримання аліментів, фактично неможливо.

Підготували аналіз новел:

Гаро Ганна Олександрівна, керуючий партнер ЮФ «ГАРО ТА ПАРТНЕРИ»; кращий адвокат у сфері

сімейного права у 2017 році; сімейний медіатор;

Яцюк Христина Володимирівна, помічник адвоката Гаро Г.О.

ЮРИДИЧНА ФІРМА “ГАРО ТА ПАРТНЕРИ” спеціалізується на сімейних справах, а тому фахово та оперативно надасть правову допомогу у психологічно складній категорії сімейних справ 

www.garopartners.com.

0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення